PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817418}
6,9 29 048
ocen
6,9 10 1 29048
6,9 44
oceny krytyków
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
powrót do forum filmu Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

Co to za tytuł?

ocenił(a) film na 8

Co to za absurdalny tytuł "Kurier francuski z Liberty, Kansas evening sun"? To jakiś prima aprilisowy żart?

PlaYeahGo

Nie. Żaden żart. Standardowe polskie tłumaczenia.

użytkownik usunięty
PlaYeahGo

Tytuł oryginału brzmi "The French Dispatch of the Liberty, Kansas Evening Sun".

ocenił(a) film na 8

Oryginalny i oficjalny tytuł brzmi "The French Dispatch".

użytkownik usunięty
PlaYeahGo

"The French Dispatch" to zapewne skrócony tytuł; na oficjalnych stronach podawany jest także podtytuł.

ocenił(a) film na 7
PlaYeahGo

Samo obsadzenie Chalameta było żartem

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
Leonos

Bo to beztalencie

ocenił(a) film na 8
Analny_Wojownik

gosciu nazywasz sie analny wojownik

ocenił(a) film na 7
Quett_fw

I zgadnij co - to, że nick jest edgy i nie trafia w twoje poczucie humoru wcale nie znaczy, że moja opinia znaczy mniej niż twoja!!!

Analny_Wojownik

Dobre!!!! Szacun kolego.... Słuszna riposta!!!

ocenił(a) film na 6
Analny_Wojownik

Popieram. Typ nie ma mimiki w ogóle. Zawsze wygląda jakby miał się przewrócić tam gdzie stoi. Nie rozumiem promowania go. Jest tylu lepszych młodych aktorów.

ocenił(a) film na 9
Quett_fw

TO JEST NAJŚMIEJSZNIEJSZA WYMIANA KOMENTARZY JAKA WIDZIALAM OD DAWNA

igloosiowata

Kiedyś tak było wszędzie na tej stronie :(

ocenił(a) film na 5
Quett_fw

XDDD

Analny_Wojownik

Dokładnie. Drewniak który wygląda jak stale naćpany.

Increibla

Polecam Call Me by Your Name, w wielu scenach ziomeczek lśni.

PlaYeahGo

Zachwycająca i na poziomie wymiana zdań. Ludzie jeszcze potrafią.

PlaYeahGo

Najbardziej pokręcony tytuł o jakim słyszałam od lat

PlaYeahGo

Historia o francuskim miasteczku; postacie (w domyśle) są Francuzam; niektórzy aktorzy nawet mówią po francusku. Flagi francuskie powiewają co kilka scen, serwowane są francuskie dania i używane francuskie nazwy własne...

DAJMY TYTUŁ o Kansas!!! <3

Winter_Midnight

...ponieważ historie dzieją się we Francji, ale same opowiadania pochodzą z, uwaga, amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście. ;]

Na film idę do kina dopiero jutro, ale nawet sam opis na Filmwebie to wyjaśnia, ech.

insia

A mnie z kolei zmylił ten drugi opis (oraz sam seans) - jeśli ten zajawkowy traktować jako "pierwszy".

https://www.filmweb.pl/film/Kurier+Francuski+z+Liberty%2C+Kansas+Evening+Sun-202 1-817418/descs

Mimo wszystko, nieco to pokrętne. :)

Winter_Midnight

Zdecydowanie pokrętne, ale też takie trochę Wesowe na swój sposób. :)
W końcu Grand Budapest Hotel kręcono głównie w Görlitz, nazwa fikcyjnego kraju / miejsca akcji to Republika Żubrówki, a w nazwie ma Budapeszt. :D

[Ok, tym do siebie sporo bliżej niż Francji do USA. :) Ale też film oficjalnie ma ten podtytuł o Kansas.]

Winter_Midnight

Wróciłam z kina - przecież tam co chwilę pada "Liberty, Kansas", szczególnie w pierwszej opowieści. :)
Choć przewija się przez cały film, nawet na samym końcu, w wiadomej scenie wspomniane jest, że to dodatek do amerykańskiego magazynu. :)

insia

Pewnie masz rację. Średnio udany był ten mój komentarz w takim wypadku. Spłyciłem wszystko do pola kukurydzy w jednej scenie, bo skupiałem się na czymś innym. Aż wyparłem Kansasy. Naprawdę byłbym się skłonny upierać, że tych nawiązań nie było aż tyle i tytuł jest w związku z tym przekombinowany.

Pozostaję się wycofać z sarkazmu.

Winter_Midnight

Zawsze można obejrzeć jeszcze raz - sama się nad tym zastanawiam, zanim [być może] znów kina zamkną.
Jak to u Wesa, potrzeba kilku seansów, by wyłapać wszelkie smaczki & nawiązania.
W mojej optyce dla samego Benicio warto wrócić do tej produkcji. (:

ocenił(a) film na 7
PlaYeahGo

Jeżeli spojżysz na plakat to widnieje tam pełny tytuł po angielsku, jednak mogliby go skrócić po polsku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones