PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810192}
6,2 28 065
ocen
6,2 10 1 28065
4,1 16
ocen krytyków
Kurier
powrót do forum filmu Kurier

Nazwisko zobowiązuje, znalem osobiście Jana Nowaka -Jeziorańskiego, a właściwie poprawnie Zdzisława Jeziorańskiego bo Jan Nowak do pseudonim. Wielki człowiek bohater..czytałem kuriera z Warszawy jego autorstwa i jego opowieści, którą się czyta jak dobry kryminał. Dlugo czekałem na film który przeniósł by tą opowiesc na ekran..i po dzisiejszej wizycie w kinie jestem zawiedziony. Film nie wiele ma wspólnego z książką..fabuła kupy sie nie trzyma..a z wielkiego bohatera zrobili ciamajdę ktory łamie rece po skoku, nie umie jezdzic na rowerze.. Wiele innych mankamentów. Przykro mi to mówić, ale nie polecam.

jezioranski

Buhahaha. Jeziorański naprawdę złamał rękę po skoku. Nie umiał też jeździć na rowerze. Sam się z tego śmiał, pisał o tym w "Kurierze z Warszawy". Chyba jednak nie czytałeś książki, kłamczuszku!

ocenił(a) film na 5
haroldandjoe

Ksiażka jest dłuższa niż tylko wycięty fragment podróży i początek powstania. Fakt czytałem dawno i może te szczegóły mi umkneły. Nie zmienia to odczucia ze książka i film to dwie inne bajki. Odczucia skrajnie inne.. Wątek z Panią z gestapo -słaby, Jeziorański nagle dostaje olśnienia ze jest agentka. A to ze nie moze sie spotkać z Borem i nie jest na liscie samolotu, co pokazuje? Ośmiesza nasz wywiad. Nadal zdania nie zmienie absolutnie nie oddaje film ducha książki.

jezioranski

Wiesz, to jest film fabularny inspirowany tamtymi wydarzeniami. To nigdy nie będzie jeden do jednago. Rozmowa z Churchillem też wyglądała zupełnie inaczaj. W filmie Nowak jest pyskaty i wygadany, w rzeczywistości zjadł go stres i nie wykrztusił ani słowa. Churchill dostał jego sugestie na piśmie. Nowak nie byl ciamajdą, był zwykłym człowiekiem, ze swoimi wadami i słabostkami, który otrzymał niezwykłe zadanie...

jezioranski

tez mi sie watek z Doris nie podobał, wygladała staro dla takiego młodego chłopaka, jak jego matka - i ten gronostaj. Romansowac to mógł z Marysią z resztą potdczas powstania się ożenił z łączniczką. Trochę za dużo się działo i dla mnie było niezrozumiałe ze kuriera nikt nie zna w warszawie i nie dostaje się do dowódców.

ocenił(a) film na 9
jezioranski

Dla mnie film bardzo blisko ksiazki...
Czytałam miesiac tem wiec odczucia na bieżąco...

ocenił(a) film na 8
jezioranski

Psudo "jezioranski". Pewnie poznaliście się w Anglii, kiedy przejechałeś kogoś samochodem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones