PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 147
ocen
7,7 10 1 133147
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

Obejrzałam film i właściwie zastanawiam się co jest tutaj najważniejsze? To, że kobiety są obrzezane w niektórych kulturach? A może opowieść Waris, jak życie potrafi zaskakiwać? Tak naprawdę mnóstwo wątków, w tym miłosny, który nawet nie został dokończony. Brakowało mi tutaj skupienia na jednym temacie. Były momenty nudne, były też trzymające w napięciu. Oceniam film na dobry, bo jest wart uwagi, ale jednak dochodzę do wniosku, że scenariusz powinien być bardziej ugruntowany przy jednym wątku np. przedstawić ją jako modelkę lub właśnie ambasadorkę ONZ. Czy ktoś ma podobne odczucie?

ocenił(a) film na 1
olliwia_

ten film jest absolutnie nudny aż do bólu. A puentą tej historii jest to, że Afrykanka sama wspiera bandytów kontrolujących zasoby Afryki poprzez paradowanie na wybiegach i uczestniczenie w przemyśle napędzającym zapotrzebowanie na diamenty i złoto za co Afrykanie dostają maczety i broń.
Ale kto tam to zrozumie przecież romantyzm tej kobiety daje po oczach.

ocenił(a) film na 8
markin

Oj, oj. Ostra ocena, ale akceptuję to. Widziałeś może "Krwawy diament" z Leonardo DiCaprio? Tak naprawdę ten film otwiera oczy i uświadamia społeczeństwo. Markin, takich spraw się nie nagłaśnia z wiadomych powodów. Kobiety są tak zapatrzone na pieniądze, że cieszą się, jak głupie dostając pierścień z diamentem. To jest przerażające, ale tak jest na świecie, tak się dzieje...
W "Kwiecie pustyni" nie powiedziałabym, że ona wspiera bandytów. Sama ucieka z kraju i domaga się jednakowego traktowania kobiet z krajów afrykańskich, jak kobiet w Europie. Widzi zło i stara się z nim walczyć. Może uczestniczy w tym przemyśle, ale moim zdaniem jest to błędna ocena sytuacji. Aktorki, choćby taka Jolie też bierze udział w tym przemyśle, ale wspiera finansowo kraje biedne. Fakt decydujący o jej zawodzie nie powinien być brany pod uwagę. Myślę, że w pewien sposób wszystkie "gwiazdy" czy "celebryci" czują, że Oskary, na które wydaje się miliardy dolarów to pieniądze w błoto, ale co można poradzić? A u nas w Polsce? Polskie "gwiazdy" też ubolewają nad biedą w innych krajach, a jednak się godzą na wielkie gale, na koncerty pełne świateł... Czy w związku z tym mamy powiedzieć, że te wszystkie osoby "wspierają bandytów" i popierają takie marnotrawienie pieniędzy? Mnie też denerwuje wiele spraw na świecie. Chociażby Edyta Górniak, wielka gwiazda EKO, a jednak w GODZINĘ ZIEMI wystąpiła w telewizji, w programie. Mając taką władzę, jak oni, jak można się nie buntować przeciwko tak wielu sprawom? Czy tylko my, zwykli, szarzy ludzie to widzimy (czyt. nie celebryci ;) )? Zresztą, to już dyskusja na inny portal. Wybacz.

ocenił(a) film na 1
olliwia_

sam film jest masakrycznie nudny. Równe traktowanie innej ludności w twoim kraju to zwykła niesprawiedliwość to moja rodzina z pokolenia na pokolenie walczyła o te ziemie a jak przyjdzie kolejny dzień w którym trzeba poświęcać krew to będzie to moja i twoja a wszelkie przyleciałości zwyczajnie spakuje manatki i pojedzie w dalszą drogę. To są tylko goście więc w żaden sposób nie powinni mieć równych praw.
Lecz to o czym ty mówisz jest związane z kolonizacją Afryki i innych lądów przez np. Anglików stąd ten nacisk na równe traktowanie jest to forma zadośćuczynienia złu wyrządzanemu tym ludom przez te setki lat.
Z kolejnej strony taka np. A. Jolie nie jest Afrykanką i też może wspierać przemysł modowy ale ludzie którzy tam żyją i to przeżywają to już inna sprawa. To tak jak ty czy ja którzy przeżyli komunizm, socjalizm i obecną żydo-komunę mamy mniejszą tolerancję na takich popaprańców jak Stalin a z kolei w Anglii Stalin to spoko gościu był.
Jeszcze dodam, że to w Anglii na ich uczelniach uczą się socjalizmu przyszli przywódcy junt afrykańskich zobacz sobie kolejnych obalanych dyktatorów to są wszystko wykształceni w Anglii potomkowie kolejnych bandytów.
Fakty są faktami na pewno światu nie zależy na tym aby w Afryce był spokój a aktorzy zwyczajnie się lansują na "dobroczynności".
Gdybyś się tak na poważnie wgryzł w to gdzie trafia ta "pomoc" w Afryce to byś się przekonał, że i tak wpada w łapy kolejnych junt.
Wystarczy zobaczyć sobie "Helikopter w ogniu" dokładnie jest tam pokazane jak pomoc humanitarna trafia do bandytów a ci w zamian za chleb zmuszają zwykłą ludność do pracy.
Ta cała pomoc tylko pompuje kolejną kasę w junty w Afryce.

ocenił(a) film na 8
markin

To już dyskusja na debatę pomiędzy Tobą, a mną... Byłaby ona dość długa i zapewne trudna patrząc na Twoje stanowisko i nieugiętość. Pozostawmy to sobie zatem na tzw. okazję.

Na marginesie, jestem kobietą :)

ocenił(a) film na 1
olliwia_

Facet musi mieć radykalne podejście do świata aby potomstwo wychowywało się w odpowiednich warunkach przygotowanych przez kobiety ;D
Ale faktycznie jesteś babeczką gdzieś mi umknęło odpowiadałem na wiele postów :)

ocenił(a) film na 8
markin

Zdrowe podejście, Filmomaniaku :) Tak trzymaj!

ocenił(a) film na 1
olliwia_

trzymam trzymam ale coraz ciężej gdy społeczeństwo nafaszerowane tą papką propagandową z judeo-mediów. Idiotów nie brakuje.

ocenił(a) film na 8
markin

Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą i reprezentować taki poziom jaki nam odpowiada :) Idioci też są potrzebni by ocenić swoją wartość. Także bez spiny! :)

ocenił(a) film na 1
olliwia_

ja własną wartość oceniam po tym co robię i jaki mam stosunek do ludzi. Niestety muszę Cię zmartwić nie porównuję się do innych :D
Spina brak.

ocenił(a) film na 8
markin

Zatem żyjesz w zgodzie z samym sobą. Porównań dokonujemy nieświadomie :)

ocenił(a) film na 1
olliwia_

ale dokonałaś wyboru komunistycznego nie osiągasz czegoś wyżej tylko niżej, wszyscy są równi ale do największego idioty. Oto żydo-komuna tak w wydaniu politycznym jak i społecznym nawet w szkołach podstawowych trzeba się dostosować do najsłabszych. Twoja wypowiedz mnie nie zdziwiła wszak w takich warunkach przyszło Ci żyć i tak postrzegasz świat. To nie takie proste zrozumieć/dostrzec coś z czym się nie spotyka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones