PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 142
oceny
7,7 10 1 133142
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

Moim zdaniem książka jest lepsza.

ocenił(a) film na 8
kasia12363

znacznie lepszy film podaje 4 powody dlaczego lepszy film
- nie trzeba czytać
- w czasie przeczytania książki obejrzysz 8 filmów
- nie bolą oczy
-możesz wykożystać czas na bzykanko :)

ocenił(a) film na 7
kasia12363

zdecydowanie zgadzam się z kasia12363, książka dominuje, więcej wątków, detali, książka bardzie ukazuje nam problem. Najpierw czytałem książke, następnie obejrzałem film i żałuję tej kolejności ponieważ film bardzo nie podobał mi się bo opuszcza wiele ważnych spraw.

ocenił(a) film na 9
kasia12363

książka zawsze jest lepsza niż film

ocenił(a) film na 7
kasia12363

ZDECYDOWANIE POPIERAM, FILM NIE ODDAJE NAWET W 10 % TEGO CO ZAWIERA KSIĄŻKA, NIEMIŁOSIERNIE DRAZNIACY JEST FAKT PRZEKRĘCENIA I SPŁASZCZENIA NIEKTÓRYCH FAKTÓW... PODSUMOWUJĄC JESLI KTOŚ CZYTAŁ KSIĄŻKĘ FILM LEPIEJ SOBIE DAROWAĆ...

ocenił(a) film na 5
kasia12363

Zdecydowanie popieram, film pomija wiele faktów z życia Waris, które ona opisuje w książce, a niektóre totalnie przekręca. Pytam się: po co zmieniać czyjś życiorys???

Zielonooka88

jestem ego samego zdania!

uwielbiam_pierogi

Ani ksiazka ani film nie sa bardzo dobre. Ksiazka jest pisana jezykiem potocznym, bardzo przecietnym, film tez nie zabija.. Natomiast cala historia, fabula, opowiesc jak najbardziej - niesamowite.

kasia12363

Ja też czytałam najpierw książkę, już jakiś czas temu... a film obejrzałam wczoraj. Nie powiem, film ogląda też mi się podobał, ale nie ma nawet co porównywać do książki, gdzie szczegółowo są opisane losy bohaterki. Poza tym w książce opisywane są losy od momentu kiedy była małą dziewczynką i wszystkie wątki są zachowane w odpowiedniej kolejności. W filmie wszystko dzieję się za szybko, a czytając książkę, naprawdę można się wczuć w rolę Waris i bardziej poruszające są dla nas jej losy. Rzeczywiście nie uwzględniono wszystkich wątków...pamiętam, że w książce opisywała swoją miłość do późniejszego do męża, że zaakceptował ją taka jaka jest i bardzo się kochali..urodziła mu dziecko, ale ten fakt pominięto... Ogólnie film mi się podobał, ale książka o NIEBO lepsza :)

kasia12363

Książka zawsze jest lepsza niż film,jak dla mnie bez porównania.

czarnaevelin

Być może w tym przypadku książka jest lepsza niż film, ale nie można generalizować. Widziałem wiele ekranizacji i rzeczywiście w większości przypadków pierwowzory są lepsze, ale bywają filmy bardzo dobre na podstawie książek, których przeczytanie nie przychodzi łatwo, lub napisane językiem nie każdemu odpowiadającym (vide: Władca pierścieni). Pozdrawiam.

kasia12363

to jest bez sensu stwierdzenie, bo książka zawsze będzie lepsza od filmu! Mimo iż kocham kino, to jednak jest to fakt nie zaprzeczalny, nie ma na nim co dyskutowac nawet!

kasia12363

Mi znajoma poradziła, żeby najpierw przeczytać książkę a potem zobaczyć film. Tak też zrobiłam i muszę przyznać, że niektóre momenty z życia Waris zupełnie inaczej sobie wyobrażałam, było parę takich momentów, których niestety nie pokazali. A co do wypowiedzi grzechu333: z takim podejściem ominie Cię wiele ważnych kwestii. Nie z wszystkiego da się zrobić film. Niektóre książki są warte przeczytania.

ocenił(a) film na 6
kasia12363

Zgadzam sie, w koncu ciezko by bylo znalezc jakakolwiek ekranizacje lepsza od ksiazki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones