PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 147
ocen
7,7 10 1 133147
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

zdecydowanie polecam przeczytac książkę niż oglądac film

ocenił(a) film na 6
paulinkat12

Zgadzam się z tą opinię. Książka jest o niebo lepsza, bardziej przejmująca i prawdziwa. Warto najpierw przeczytać książkę.

paulinkat12

Zarówno książka jak i film są warte uwagi. Ja najpierw przeczytałam książkę i nadal jest w szoku.

DagnaMara

Podobnie jak DagnaMara, najpierw przeczytałam książkę i chociaż jest ona lepsza niż film, to uważam, że warto go obejrzeć. Wzruszająca historia.

aa-kinomaniak

Tak historia wzruszająca a szkoda, że jak na biografię niesamowicie pozmieniana. Prawie nic w tym filmie nie wyglądało tak jak w książce.

DagnaMara

No mnie najbardziej denerwowało, że mało pokazali jej dzieciństwa w Somalii, na początku wręcz myślałam, że w ogóle to pominęli. Ale tak to juz jest kiedy kręcą filmy na podstawie książek- rzadko zdarza się, żeby było tak jak w książce albo lepiej:)

aa-kinomaniak

Nie pokazali jej pierwszego fikcyjnego małżeństwa, ani nawet że sama musiała płacić za te małżeństwo, za prawnika, paszport, wszystko. Tak samo jak kwestia tego wywiadu o kobietach obrzezanych, ona już wtedy miała dziecko i była z tym swoim muzykiem. Ja tam biografii nie widziałam.

DagnaMara

SPOJLER

Poza tym zdaję mi się, że w książce napisała, że obrzezano nie w wieku 3 lat, jak pokazano w filmie, ale jakoś później. Tak samo czytając książkę pamiętam, że ona wzięła paszport jakiejś dziewczyny (chyba Marilyn Monroe? nie pamiętam, książkę czytałam dawno) no i oczywiście idąc na zdjęcia do kalendarza Pirreliego, nie chciała się rozebrać i uciekła:) takie właśnie epizody mogliby pokazać w tym filmie, chociaż pewnie wówczas czas filmu znacznie by się wydłużył.

Niemniej myślę, że warto obejrzeć film, zwłaszcza jeśli ktoś nie lubi czytać książek lub nie ma do tej konkretnej, dostepu:)

aa-kinomaniak

Także sądzę, że dobrze jest obejrzeć film, ale jednak oczekiwałam biografii, a tu zgadzało się chyba tylko nazwisko.

SPOILER
Tak na prawdę to sama już się gubię w tych jej latach. W opisie książki był inny wiek, w książce doszukałam się też innego, a w filmie to już w ogóle pojechali. Ale wydaje mi się, że sama zainteresowana nie wiem, ile miała lat. W końcu na pustyni lat nie liczą, ona może się tylko domyślać, że była mała, mogła mieć tyle czy tyle i dlatego to wszystko jest takie niedokładne. Ja się cały czas zastanawiam, jak oni jej wyliczyli, że urodziła się w 1965 roku...

DagnaMara

No też prawda, że w sumie do końca nie wiadomo ile ma lat.

aa-kinomaniak

Takie to trochę dziwne, nie wiedzieć kiedy ma się urodziny, podejrzewam...

ocenił(a) film na 6
aa-kinomaniak

W ksiazce bylo napisane ze obrzezano ja w wieku 5 lat (okolo), a jeszcze wczesniej zostala zgwalcona.
Mnie zastanwia dlaczego pomineli Dane, a wstawili Howarda Jacksona (w calkiem innych okolicznosciach), no i pominieta poczatek jej kariery czyli ,,pana kucyka¨.
Ale teraz sobie tak mysle ze moze istota tego filmu bylo pokazanie problemu obrzezania, a nie biografi Waris.

ocenił(a) film na 5
paulinkat12

film średni ale książka bardzo dobra, ogółem dużo pominęli w tym filmie zdarzeń, które według mnie miały duże znaczenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones