PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1067}

Lęk pierwotny

Primal Fear
7,9 146 237
ocen
7,9 10 1 146237
7,1 28
ocen krytyków
Lęk pierwotny
powrót do forum filmu Lęk pierwotny

Otóż na końcu filmu Aaron daję się przyłapać że udaje, przez głupią rzecz, ale wcześniej, on sam zeznawał że widział postać nad biskupem i że ktoś się na niego rzucił, wtedy zemdlał, a potem okazuje się że Roy do tego się przyznaje, wtedy Vail powinien zdać sobie sprawę że Aaron kłamał bo nikogo tam nie było.

EBM4

Wg mnie Vail doskonale zdawał sobie z tego sprawę i dlatego widać bylo na jego twarzy taki coś w rodzaju załamania i tego, że dał sie oszukać i może też że przesadził, bo wziął sprawę Aarona by sam mógł być w centrum zainteresowania.

A poza tym Aaron nie dał się przyłapać na oszustwie, a specjalnie powiedział to zdanie o szyi prawniczki, bo chciał, żeby Vail wiedział, że to wszystko to było zaplanowane przedstawienie. Chciał dostać należne mu uznanie i podziw.

ocenił(a) film na 8
umberella

otóż to

ocenił(a) film na 7
umberella

bzdura, zorientował się dopiero na końcu filmu a powinien (jak zresztą wszyscy włącznie z sędzia i prokuratorką) wcześniej, właśnie po tym co napisał EBM4

ZimnyJakLod

Ale mi właśnie o to chodziło, że zorientował się pod koniec filmu i dlatego tak wymownie szedł przez salę rozpraw, a potem rpzez chwilę stał przed budynkiem sądu.

ocenił(a) film na 7
umberella

jak ci o to chodziło to jakoś dziwnie to napisałaś, no i jak dziwnie szedł i stał skoro po scenie w celi kończy się film?

ZimnyJakLod

Tuż po rozmowie z Aaronem Richard Gere jeszcze przechodzi przez salę rozpraw, słyszy jeszcze co Aaron do niego mówi ale już na to reaguje, a potem wychodzi z sądu bocznym wyjściem (bo przy głównym jest mnóstwo dziennikarzy). Potem przez kilka sekund kamera jest na niego skierowana, jak już stoi przed sądem. I dopiero potem jest koniec

ocenił(a) film na 8
EBM4

Nie nazwałbym tego błędem w filmie, moim zdaniem to pozwala wnikliwemu widzowi zorientować się w kłamstwie przed jego ujawnieniem w filmie. Przyznam że ja osobiście tego nie połączyłem ale tym bardziej doceniam film ze względu na ten "błąd".

ocenił(a) film na 7
EBM4

Nie widzę tu żadnego błędu. Cień postaci nad biskupem w chwili ujawnienia się Rona jeszcze bardziej uwiarygodnia wersję Aarona - jako wytwór jego umysłu; tzw. fałszywe wspomnienie. Zresztą zjawisko powszechnie występujące nawet u zdrowych umysłowo ludzi.

ocenił(a) film na 7
Orgelbrant

Masz rację:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones