PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1067}

Lęk pierwotny

Primal Fear
7,9 146 226
ocen
7,9 10 1 146226
7,1 28
ocen krytyków
Lęk pierwotny
powrót do forum filmu Lęk pierwotny

Jeżeli komuś podobał się film, niech przeczyta książkę pt. "Pierwotny strach" na jej podstawie powstał film. Książka jest o niebo lepsza. Scenariusz dostosowany do amerykańskich potrzeb, film opiera się na doskonałej grze aktorskiej, książka natomiast jest świetnie skonstruowana, poza tym pojawia się kilka ważnych wątków, których nie ma w filmie, a dają do myślenia np. dzieciństwo Stamplera. Przebiegły czytelnik jest w stanie przewidzieć, że Aaron nie jest wcale taki biały, a moment w którym mówi, że tak naprawdę nigdy nie było Aarona mrozi krew w żyłach.
POLECAM!!
Ps. Jeżeli jesteśmy przy tym gatunku to mam nadzieję, że każdy czytał "Milczenie owiec" Thomasa Harissa...

ocenił(a) film na 7
Jachim8

książka fajna, choc dla mnie momentami zbyt rozbudowana np. zupełnie zbedne bylo dla mnie dzieciństwo i młodosc doktor Arrington, historia przerwanej kariery Goodmana czy łóżkowe wstawki w fabule. przez to fabula się rozwlekala i odchodziła od głownego i najciekawszego wątku. Aarona lubilam juz w filmie, a w książce bylo mi go jeszcze bardziej żal. No i książkowy Martin dla mnie jest o niebo fajniejszą postacią niż filmowy ( w sensie ciekawszą, wyrazistszą, ma super teksty, no lepszy pod każdym względem).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones