PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1067}

Lęk pierwotny

Primal Fear
7,9 146 237
ocen
7,9 10 1 146237
7,1 28
ocen krytyków
Lęk pierwotny
powrót do forum filmu Lęk pierwotny

nie rozumiem jak ma się tytuł filmu do treści, jakieś pomysły?

madziab86

nikt nic nie wie, czeski film

ocenił(a) film na 8
madziab86

Główną podstawą udawanej schizofrenii Aaron było bazowanie na jego dzieciństwie i tym co mu się stało gdy mieszkał w domu arcybiskupa. Aaron wiedział, że jak wezmą jakiegoś psychologa to musi mu poopowiadać parę strasznych historii z dzieciństwa zanim zacznie udawać schizofrenie. Bo tylko wtedy nabierze się on na to, że jego "lęk pierwotny" był przyczyną rozdwojenia osobowości.

kysiak051

Dzięki za wyjaśnienie. Logiczne i sensowne :)

ocenił(a) film na 7
kysiak051

Tak tylko sprostuję, że była to specyficzna forma zaburzeń osobowości- dysocjacyjna/mnoga/wieloraka, nie schizofrenia.

kysiak051

Ja do końca nie jestem przekonany czy Aron symulował. Być może jego mózg w ramach obrony wyparł podświadomie Arona i wybrał Roya, kiedy ten pierwszy uzmysłowił sobie, ze jest mordercą?

ocenił(a) film na 8
madziab86

Wg mnie tytuł odnosi się do tego co główny bohater (i widz) poczuł na końcu filmu, czyli coś w stylu 'bezdennej bezradności', która może złamać wiarę w świat, życie czy chociażby właśnie ludzi. Główny bohater zostaje sam w tej świadomości co myślę, można nazwać właśnie "lękiem pierwotny".

Fugun

"miłość sprawia ból, Marty. Co ci mam powiedzieć? Kiedyś mi podziękujesz. To zmieni cię w twardziela.Obiecuję ci"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones