film

La Bamba

1987
1h 48m
7,2 23 008
ocen
7,2 10 1 23008
6,2 4
oceny krytyków
Biografia Richiego Valensa - rockandrollowego muzyka, który u progu obiecującej kariery zginął w katastrofie lotniczej. Zobacz pełny opis
La Bamba zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kalifornia, lato 1957 r. Ricardo Valenzuela mieszka z matką, kelnerką Connie, na ubogim przedmieściu. Chłopak nie rozstaje się z ukochaną gitarą. Matka, przeświadczona, że syn ma wielki talent, zachęca go, aby jak najwięcej ćwiczył, marzy, że Ricardo zrobi kiedyś błyskotliwą karierę. Przeciwieństwem Ricarda jest jego przyrodni brat, Bob Morales, który wyszedł niedawno z więzienia. Dzięki staraniom matki Ricardo zyskuje możliwość solowego występu w lokalnym barze "The Cowboy Palace".

boxoffice
$54 215 416 w USA
budżet
$6 500 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / New Visions Pictures
tytuł oryg.
La Bamba
inne tytuły
Let's Go (tytuł roboczy) USA
więcej
Podczas walki Bob łamie naszyjnik Ritchiego, który dostał od starego Indianina będąc chłopcem. Jednak podczas jego ostatniego koncertu Ritchie znowu go nosi.
Kiedy prezenter radiowy obwieszcza śmierć 3 muzyków, w tym Ritchiego Valensa, po chwili puszcza piosenkę "Sleepwalk" na cześć zmarłych. "Sleepwalk" miała swoją premierę w lipcu 1959 r., a Ritchie zginął 3 lutego 1959 r.
Bob znajduje rysunki Woody'ego Woodpeckera w śmietnikach przy wytwórni Columbia Pictures, jednak postać ta powstała w wytwórni Universal.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamiętam ten film z dzieciństwa; zwłaszcza końcówkę... samolot, Bob krzyczący 'Ritchie!' a później piosenkę 'La Bamba'. Zawsze ta piosenka kojarzyła mi się tylko z jednym: z artystą, który odszedł za wcześnie. To był wielki cios dla muzyki, stracić Valensa, Holly'ego i Boppera...
Uwielbiam ten film. Jest genialny w...

więcej

Ten film mnie tak wzrusza , ze nie moge go ogladac , tak mi szkoda tego chlopaka. Byl taki mlody.... życie to jednak jest niesprawiedliwe.

Rafał Glapiak

ocenił(a) film na 9

Nie róbcie sobie wstydu takimi krytykami.

wychowałem się na tym filmie

użytkownik usunięty

pamiętam go dobrze z dzieciństwa, zakochałem się w kawałku La Bamba. Śpiewamy go teraz często na ogniskach...

Super

ocenił(a) film na 9

Film z dzieciństwa ,piękny :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones