PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38537}
7,2 22 996
ocen
7,2 10 1 22996
6,2 4
oceny krytyków
La Bamba
powrót do forum filmu La Bamba

Pamiętam ten film z dzieciństwa; zwłaszcza końcówkę... samolot, Bob krzyczący 'Ritchie!' a później piosenkę 'La Bamba'. Zawsze ta piosenka kojarzyła mi się tylko z jednym: z artystą, który odszedł za wcześnie. To był wielki cios dla muzyki, stracić Valensa, Holly'ego i Boppera...
Uwielbiam ten film. Jest genialny w każdym calu. A zakończenie to prawdziwe mistrzostwo.

Bruce_Lee

Zgadzam się. Mnie również ten film bardzo porusza, za każdym razem kiedy go oglądam. Artyści (tj. muzycy, aktorzy itd.), którzy mogliby wnieść do świata muzyki i filmu coś więcej często odchodzą zbyt wcześnie i to jest straszne.

ocenił(a) film na 10
heartbreaker_2_2

zakończenie jest takie smutne kocham ten film.

justyna_164

Ja zawsze się rozczulam, kiedy go oglądam. Słuchałem kilku piosenek Valensa - La Bamba, Come on let's go, Donna, We belong together - to świetne, fenomenalne kawałki. W ogóle oprócz niego w katastrofie zginęło dwóch innych muzyków, którzy też byli bardzo dobrzy. Co to był w ogóle za pomysł, żeby lecieć w tak beznadziejną pogodę... :/

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Najlepszy z całej trójki był Buddy Holly. W sensie jego wpływ na rozwój muzyki był największy. Prawdziwy wizjoner Rock and Rolla. Valens był młodziutki i właściwie dopiero stawiał pierwsze kroki w showbusinessie.

Bruce_Lee

Znając obecne trendy do powrotów kina z lat- 80-tych i tak zapewne powstanie remake :)

ocenił(a) film na 10
buterfly

chyba w tej historii nie ma już nic więcej do opowiedzenia :) biorąc pod uwagę, iż powstał "Buddy Holly Story" (niedostępny), Elvis z 1979 (z Kurtem Russell!), 'Great balls of fire' z 1989, to powinni koniecznie zrobić 'Eddie Cochran story', o muzyku, który oszukał przeznaczenie (przegrał rzut monetą z Valensem, Holly i Bopperem), nie wsiadł w feralny samolot, ale zginął rok później... w wypadku samochodowym. A stworzył wiele wspaniałych przebojów, łącznie z 'Summertime blues':
https://www.youtube.com/watch?v=4ez8jiQq4WM

Bruce_Lee

Zgodzę się że ciężko byłoby w tej historii cokolwiek dopowiedzieć - Jednak filmowy lubią wracać do znanych już historii :)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Hollywood zeszło na psy a pieniądze i ogłupianie ludzi to jedyna motywacja :)

Bruce_Lee

Raczej pieniądze - Ale nie oszukujmy się przecież każda produkcja jest robią z myślą o zysku :)

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

No wogóle historia Cochrana też niesamowita. Niesamowity fart w 1959r., a wszystko to po to by zginąć rok później. Życie bywa okrutne. Aż się przypomina film "Oszukać Przeznaczenie". Może faktycznie niektórym to już jest pisane i kostucha w końcu dopnie swego gdy się uprze?

ocenił(a) film na 10
Pawuloniasty

Przepraszam za fatalne wprowadzenie w błąd! Facetem, który przegrał zakład był Tommy Allsup (zm. 2017), gitarzysta z zespołu Buddy'ego Holly'ego.

https://www.rollingstone.com/music/music-news/tommy-allsup-guitarist-who-avoided -day-the-music-died-crash-dead-at-85-129435/

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Mnie też on wzrusza. Ciekawe co czuła rodzina Ritchiego i sama Donna oglądając ten film...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones