Joe Pantoliano 

Joseph Peter Pantoliano

7,6
11 085 ocen gry aktorskiej
Joe Pantoliano
Drugoplanowy aktor charakterystyczny, często portretujący czarne charaktery. Zadebiutował w 1978 roku w serialu telewizyjnym "Free Country", a jego debiutem kinowym był dramat Taylora Hackforda "Jak wylansować piosenkarza". Pojawił się obok Toma Cruise'a i Rebeki De Mornay w "Ryzykownym interesie" i w młodzieżowej komedii Richarda Donnera "Goonies", jako jeden z maminsynków prześladujących grupę młodych bohaterów poszukujących pirackiego skarbu. W filmie muzycznym "La Bamba" zagrał producenta, który odkrywa samorodny talent Ritchie Valensa (Lou Diamond Phillips). Wystąpił w "Imperium słońca" Stevena Spielberga, obok Christiana Bale'a i Johna Malkovicha. Utrudniał życie Robertowi De Niro w komedii kryminalnej "Zdążyć przed północą". W niewielkiej roli pojawił się w komedii z gwiazdorską obsadą "Druga miłość" z Beeban Kidron, Shirley MacLaine i Marcello Mastroiannim oraz w dramacie obyczajowym "Trzy serca", gdzie wcielił się we właściciela agencji towarzyskiej, w której pracuje William Baldwin.

Wysokobudżetowe filmy sensacyjne z udziałem Joe Pantoliano to przebój kasowy "Ścigany" z Harrisonem Fordem i "Wydział pościgowy", w którym obok Tommy Lee Jonesa powtórzył swoją rolę ze "Ściganego", oraz "Bad Boys" z Willem Smithem i thriller "Kongo". Współpracował z braćmi Wachowskimi przy czarnej komedii "Brudne pieniądze" w roli gangstera Ceasara, a w ich widowiskowym filmie science-fiction "Matrix" dał się zapamiętać jako zdradliwy Cypher. W nieudanym filmie o wrestlingu "Kibice do dzieła!" aktor wcielił się w Titusa Sinclaira, człowieka, który ustawia walki. Duże sukcesy odniósł w serialach telewizyjnych, m.in. w "Okrutnych ulicach", a od 2001 roku występując także w popularnym serialu o mafii "Rodzina Soprano" w roli Ralpha Cifaretto. W 2003 roku Pantoliano napisał scenariusz i wyreżyserował swój pierwszy film, "Zupełnie jak Mona".

Prywatnie Joe Pantoliano był mężem Morgi Kester, z którą ma syna Marco. Jego drugą żoną jest od 1994 roku Nancy Sheppard, z którą ma córkę Isabellę Grace. Jest współwłaścicielem lokalu Grand Havana Room w Los Angeles.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 września 1951

miejsce urodzenia: Hoboken, New Jersey, USA

wzrost: 176 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Morgan Kester (31.03.1979 - 23.02.1984, rozwód), syn Marco (ur. 1981); 2. Nancy Sheppard (od 18.02.1994), 2 córki: Daniella (ur. 1992) i Isabella Grace (ur. 27.08.1998)
Aktor i reżyser Joe Pantoliano założył organizację propagującą wiedzę na temat depresji, z którą zmagał się nieświadomie przez 12 lat.
Jest autorem następujących książek:
- 2002 r. - "Who's Sorry Now: The True Story z Stand-Up Guy" (autobiografia);
- 2012 r. - "Asylum: Hollywood Tales from My Great Depression: Brain Dis-Ease, Recovery, and Being My Mother's Son" (autobiografia).
Ma młodszą siostrę, Mary Ann.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ralphie cifaretto w Sopranos to mistrzostwo świata. Wątpie by ktoś mógł zagrać tak genialnie tą postać

Zazwyczaj na drugim planie, ale prawie zawsze kradnący dla siebie Ekran. Świetne występy w "Matrixie", "Memento", "Imperium Słońca", "Ściganym" and last, but not least-w "Midnight Run"

Genialnie zagrał drugoplanową rolę w Ściganym. Pełen humoru i dystansu. Ta rola to mistrzostwo świata.

Jako kapitan Howard zajebisty !!!

Byłby niezły do roli...

użytkownik usunięty

dr Kleinera w ewentualnej ekranizacji Half-Life 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones