PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814760}

Laleczka

Child's Play
5,6 15 770
ocen
5,6 10 1 15770
6,2 15
ocen krytyków
Laleczka
powrót do forum filmu Laleczka

Wielkie rozczarowanie, nie tego się spodziewałem... Nie sposób oceniać/komentować "Laleczki" w oderwaniu od klasyka z lat 80. (czy ja dobrze czytam, że miał być to remake?). Sama lalka jest, jak to się mówi, bez charakteru. Nie pasuje mi ona do seryjnego mordercy, co innego Chucky, ta lalka sprzed ponad 30 lat z jednej strony wzbudzała sympatię, z drugiej - odrazę. Fabuła z kolei przewidywalna i nieciekawa. Na plus sceny makabry (niczym z "Piły"), ale takich horrorów mamy na pęczki :) Do obejrzenia, ale nie jest to film, do którego można wrócić po latach i obejrzeć z sentymentem xd

ocenił(a) film na 5
mariuszraku

Mnie razi brak logiki. Skoro Chucky jest sztuczną inteligencją, to skąd wie jak się zabija? Z jednego filmu, który obejrzał, mógłby naśladować i robić to samo, a on nagle okazuje się wszechwiedzący i potrafi ułożyć w miarę skomplikowany plan by zabić jak najwięcej osób w jednym miejscu. Po prostu jakby wiedział co konkretnie zrobić żeby wywołało konkretny efekt, jakby znał prawa rządzące działaniem ludzkiego ciała. Może skończył medycynę z eksternistycznie? Po drugie, skoro ten Azjata zdjął mu wszelkie blokady, to ja się pytam, kto w programie LALKI (zabawki dla dzieci!!!) wprowadził funkcję zabijania? Bo chyba coś takiego musiało być skoro mógł się tego nauczyć. A jeśli się mylę to nadal zostaje pierwsza część mojego posta. Po prostu z filmu to nie wynika. Obejrzał horror i postanowił że tak zdobędzie uwagę Andy'ego. Proste ale za mało w tym sensu. I nie mówcie że oryginał też nie miał sensu, bo lalka nie może ożyć. Tam jakoś wszystko trzyma się kupy w ramach tego jednego filmu, bo mamy mordercę uwięzionego w lalce, który ma cel i stopniowo do niego dąży, zabija ludzi którzy mogą mu przeszkodzić plus dwie osoby z zemsty. Proste ale działa.

Luukasz

W programie nie było funkcji zabijania ale jak można było zauważyć Chucky w tym filmie to była lalka z ai więc skoro miał zdjęte blokady to mógł uczyć się czegokolwiek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones