PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767889}

Lament

Gok-seong
6,9 19 342
oceny
6,9 10 1 19342
7,5 23
oceny krytyków
Lament
powrót do forum filmu Lament

Wtf

ocenił(a) film na 4

Zachęcona wypowiedziami w samych superlatywach skusiłam się na ten film. Od razu mówię, że uwielbiam azjatyckie kino, jego klimat, specyfikę, wierzenia, symbolikę i sposób wyrażania emocji. Za najlepsze obejrzane filmy w życiu uważam m.In.Opowieść o dwóch siostrach, Aka ringu i Kobieta z wydm. Ale TO, co zobaczyłam tutaj, mocno mnie zawiodło ... co to miało być?? Gdzie ten klimat, gdzie groza...?? Zamiast tego mamy masę rubasznego humoru (?), niezdarnych policjantów, jakże uroczą scenę numerka w samochodzie, i dużo wydzierania się w nieodpowiednich momentach i zbyt często. Uważam, że ten film to nieporozumienie przy tak wielu świetnych filmach azjatyckich, które chłone, uwielbiam i z reguły mnie nie zawodzą. Jedyne, co mogłabym napisać na usprawiedliwienie tego filmu - ten rubaszny humor był taki... mangowy, zupelnie jakbym oglądała ekranizację mangi - komedii 18+. Azjaci mają specyficzne poczucie humoru i sa dość bezpośredni, fakt (za tym humorem nie przepadam, dlatego nie ogladam komedii, tylko filmy grozy/dramaty azjatyckie, gore ani komedia mi nie lezy), ale nie naszpikowuja tym horrorów, jeżeli coś ma być horrorem, to ma straszyć, a nie rozśmieszać! Liczac na klimat (recenzje), nie spodziewalam się rubasznej komedii. Nawet w Noroi ten facet - medium (pan Hori), który owijal się folią aluminiową - w żaden sposób nie zepsuło to klimatu, który był !! i gęstnial z każdą chwilą! Natomiast tutaj - sorry, ale wytrzymałam do połowy i wyłączyłam to "dzieło". Szkoda czasu, jest mnóstwo azjatyckich filmów godnych uwagi. A tym "zachwyconym"tym filmem polecam tytuły, które wymienilam wyżej w wypowiedzi. Skoro tu według nich było strasznie i klimatycznie, to po powyższych tytułach będą mieć traumę do końca życia i będą zasypiać przy zapalonym świetle.

ocenił(a) film na 7
theblackestblack

Właśnie Koreańczycy robią filmy w takim stylu, mieszając gatunki. Co do horrorów - obejrzyj sobie chociażby film 'Potwór' z 2006 roku. Dokładnie taki sam miks gatunków. Również w kryminałach czy thrillerach, są motywy rubaszno-komediowe.

ocenił(a) film na 4
Nnorm

Wszystko rozumiem, ale tak, jak wiele azjatyckich filmów mnie zachwyciło, tak ten - naprawdę jako pierwszy - był totalnie nie do oglądania, po prostu niesmaczny,pierdzenie,pieprzenie w aucie.. no bez jaj. A trochę koreańskich horrorów też już obejrzałam, tajskich też i jakoś większość mi pasowała. Dlatego nie brałabym tego jako normę, tylko po prostu ten tytuł mi nie pasuje. Nawet w 13 game sayawng był mix gatunków, był nawet nieco obrzydliwy, ale nie aż tak, jak Lament.

ocenił(a) film na 7
theblackestblack

"pierdzenie,pieprzenie w aucie.. no bez jaj."

akurat u Koreańczyków to żadne przegięcie
bij zabij nie pamiętam w którym to było filmie, ale policjant był akurat na kupie jak podejrzany zjawił się na miejscu zbrodni. Policjant z wrażenia wsadził rękę w kupę i taki wysmarowany gonił gościa, chyba się bili i na koniec jeszcze narzędzie zbrodni uwalił.
ale takie rzeczy to raczej w dramatach policyjnych, może nie Twój gatunek

ocenił(a) film na 4
Kasiek_haz

Specjalnie oglądam teraz filmy koreańskie we wzmożonej ilości i nie,nie są one tak rubaszne,wręcz przeciwnie nawet, potrafią oni subtelnie opowiadać o trudnych relacjach (Opowieść o dwóch siostrach,Peruka). Po prostu ten film jest tak słaby. Kino tajskie może jest nieco w stylu tego filmu(horror z panną młodą na okładce z cyframi 9-8-cośtam, 3A.M, 13games sayawng), ale też nie aż w takim stopniu, bo dałam radę je obejrzeć i podobały mi się, więc stwierdzam, że po prostu ten film jest wyjątkowo skrajny. I po prostu słaby.

ocenił(a) film na 3
theblackestblack

Ja do połowy filmu nie wiedziałem o co w nim w sumie chodzi, w drugiej połowie natomiast nie wiedziałem o co w nim chodzi. Ta wysoka ocena to jakiś dramat.

Cmb

Toście mi pomogli.Chyba nie widziałem przy żadnym filmie tak skrajnych wrażeń.Na wszelki wypadek nie oglądam tego :)

ocenił(a) film na 4
miarara

Jest o wieeeeele więcej świetnych koreańskich filmów do wyboru, więc że spokojem możesz ominąć ten szajs ;)

theblackestblack

.....i tak zrobię,już wyleciał z mojej poczekalni do obejrzenia.Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
theblackestblack

"Niezdarni policjanci"- to zdecydowanie zbyt łagodnie powiedziane!. Jeżeli tacy rzeczywiście są policjanci w Korei Południowej, to ci z Północnej czapkami ich przegonią. W tym filmie przypominali swoimi reakcjami dzieci bawiące się w policjantów. Żałosne i przereklamowane kino, a klimatu tu tyle, ile u mnie w kotłowni.

karakrytyka

Dwóch wiochmenów w mundurach policjantów, z kompletnego zadupia mieliby być komandosami? Dobrze, że o własne nogi się nie zabili. Więcej od takich mundurowych nie oczekiwałem niż to co było na ekranie. W kotłowni masz klimat? Zrób film

ocenił(a) film na 5
Wolfman_PL

Właśnie filmuję, jak mi się ekogroszek klimatycznie pali. Fascynujące kino będzie dla Ciebie...

theblackestblack

Może jeszcze raz obejrzyj. Jeżeli nic to nie da mam dla Ciebie smutną wiadomość. Pozostaje Ci oglądanie coś z poziomu trudnych spraw. Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones