PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772}

Las Vegas Parano

Fear and Loathing in Las Vegas
7,5 168 691
ocen
7,5 10 1 168691
6,7 30
ocen krytyków
Las Vegas Parano
powrót do forum filmu Las Vegas Parano

a) Posiadać duże poczucie humoru oraz lubić abstrakcyjny żart (Monty Pythona też nie wszyscy kochają)
b) porządnie się naćpać:)))))
c) a + b da nam... d (przeskakujemy c po wcześniejszym skonsumowaniu świeżej cytrynki)

ocenił(a) film na 9
ZjAdAcZDzIeWiC

Jak będę chciała obejrzeć "Milczenie Owiec" to najpierw mam kogoś zjeść?

ocenił(a) film na 9
Tortuga033

rozumiem, ze nawiazujesz do pkt c Tortugo?:) to wlasnie byla mala abstrakcja ktora moze nie zrozumialas.
Co do milczenia owiec...do tego filmu zastosowalbym inna metafore...sam nie wiem jaka.
To mega klasyka

ocenił(a) film na 9
ZjAdAcZDzIeWiC

Piłam do pkt b tak dla jasności.

ocenił(a) film na 9
Tortuga033

Nie zebym se tlumaczyl czy cos ale...pisalem te punkty nie przypadkiem w formie zartu:)
Uwazam ze jesli sam film nie przemawia do kogos to moze faktycznie powinien wziac ziola czy innego specyfiku:)

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 10

25d-nbome może być

ocenił(a) film na 6
ZjAdAcZDzIeWiC

Tylko czemu ten film jest w swojej wymowie tak jasno antynarkotykowy?

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

To by się Thompson ubawił z twojego posta..

ocenił(a) film na 6
Tortuga033

Chyba przez łzy. Obraz wraków jakie pozostały po rewolucji seksualnej i upadku dzieci kwiatów ciężko nazwać pozytywnym wizerunkiem dragów. Fakt, że chyba jedyną zaletą tego filmu są odloty głównych bohaterów pod wpływem kolejnych używek nie oznacza od razu, że sam w sobie te używki pochwala. Albo inaczej, przedstawia raczej ich smutny obraz.

ocenił(a) film na 6
mhrocznyszatan

Książki Thompsona nie czytałem, wiec się nie wypowiem o czym ona była. Lecz film Gilliama jest samodzielnym tworem żyjącym własnym kinowym życiem i mogącym mieć własną, możliwe, że odmienną, interpretację.

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

No tak tylko że książce nie ma moralizującego wydźwięku "dragi są be", Thompson nie opowiada się ani na tak, ani na nie (przynajmniej takie są moje odczucia). Film również nie ma jakiegoś dydaktycznej, jednoznacznej wymowy na ten temat. W tym przypadku raczej jest tak że narkotyki są skutkiem, nie przyczyną.

ocenił(a) film na 6
Tortuga033

Skutkiem jest stan psychiczny głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

Też :) Chodzi mi o to że przez zagubienie, brak zdolności do przystosowania się w społeczeństwie, do nowej sytuacji nasi bohaterowie zaczynają tym bardziej jechać na haju, a im bardziej się narkotyzują tym bardziej pogrążają się w poczuciu beznadziejności i stanie "lęku i obrzydzenia" . Takie błędne koło.

ocenił(a) film na 1
ZjAdAcZDzIeWiC

Propsy, popieram ;) Film jest mega na porządnej bani wciąga kosmicznie.

ocenił(a) film na 9
Kierba

Amen:D Kolega/zanka wie co dobre:p

ocenił(a) film na 10
Kierba

po kodeinie, mnie jakoś nie wciąga

ocenił(a) film na 10
vince25xx

ja po opio oglądam go z zamkniętymi oczami i nawet w takiej postaci mnie wciąga;)
Niesamowicie klimatyczny, przepiękny film:))))

ZjAdAcZDzIeWiC

Nie namawiaj ludzi do brania narkotyków przed seansem.

ocenił(a) film na 10
ZjAdAcZDzIeWiC

trzeba sie umyc

ocenił(a) film na 10
ZjAdAcZDzIeWiC

Nie cytryna a grejpfrut potęguje fazy.

użytkownik usunięty
ZjAdAcZDzIeWiC

Naćpać to się można równie dobrze po obejrzeniu tego filmu.

ocenił(a) film na 7
ZjAdAcZDzIeWiC

To zabawne gdyż aby zrozumieć film żadnego z tych punktów nie trzeba spełniać, może dlatego, że to nie jest film o ćpaniu z abstrakcyjnymi żartami. Polecam obejrzeć jeszcze raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones