PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726200}

Las samobójców

The Forest
5,1 45 414
ocen
5,1 10 1 45414
3,3 3
oceny krytyków
Las samobójców
powrót do forum filmu Las samobójców

Las Aokigahara w Japonii u podnóża Fudżijamy. Jest to las samobójców gdzie co roku setki ludzi decydują się odebrać sobie życie. Miejsce tajemnicze, przeklęte, mistyczne, złowieszcze i naładowane ogromną energią. Jednak sam trailer nie przekonuje

ufo254

Ameryki nie odkryles ale moze akurat Ktos nie wiedzial . Zdeydowanie tez nie setki .. wyciagajac srednia z ostatnicch 10 lat wychodzi 86 osob rocznie .

ocenił(a) film na 5
rottweiler93

Skąd ty wziąłeś że 86 jak było podane że od stycznia 2009 do stycznia 2010 naliczyli ok 340 osób.

nico_x

Wierz dalej filmowej fikcji ;) ogladalem dokument poswiecony aokigaharze na discovery . ufam temu znacznie bardziej niz informacja z amerykanskiego horroru. zjawisko samobojstw w tym lesie tez z roku na rok jest co raz to mniejsze .

rottweiler93

https://thepostmortempost.com/2015/10/01/aokigahara-japans-macabre-suicide-fores t-the-perfect-place-to-die/

ocenił(a) film na 9
nico_x

kiedy w filmie było to powiedziane? :V

ocenił(a) film na 6
ufo254

Ja tam jestem dobrej myśli , na pewno idę do kina na ten film.

ufo254

"Miejsce tajemnicze, przeklęte, mistyczne, złowieszcze i naładowane ogromną energią.", buahahaha, odstaw leki. Idą tam ze sobą skończyć, by miejskie służby nie musiały ich truchła sprzątać. To bardzo kulturalne podejście do sprawy. W Europie ludzie skaczą z budynków lub rzucają się pod pociąg, co powoduje np. utrudnienia ruchu i opóźnienia. Japońskie społeczeństwo wychowane jest w duchu wzajemnego szacunku, nikt nikomu nie chce przeszkadzać, dlatego w metrach panuje niemalże absolutna cisza. Po awarii reaktora w Fukushimie i powodzi, ludzie ustawiali się w kolejce po racje żywnościowe, nie pchali się i brali ile kto uniesie, dlatego cała akcja przebiegło szybko i sprawnie.

hitman4334

Co ma jedno do drugiego?:D

katedra

Rozwiń swą płytką myśl, bo mój potężny umysł nie jest w stanie zrozumieć do czego się odnosisz.

hitman4334

Skoro nie jesteś w stanie odnaleźć się we własnej wypowiedzi to znaczy,że zgubiłem się na FilmWebie

katedra

Odnajduję się znakomicie, Ty natomiast nie. Daruj sobie ten jałowy bełkot.

hitman4334

No jak widać nie, bo pytasz mnie, co wcześniej napisałeś i nie potrafisz się do niczego odnieść.
Masz na to może jakieś papiery np. zielone?

katedra

Nie pytałem, co wcześniej napisałem, tylko do którego fragmentu/ów rzekomo odnosi się Twa "wypowiedź". Najwyraźniej nie jesteś w stanie pokrótce wskazać tych miejsc w moim pierwszym poście i grasz na czas, odwlekając moment wyjścia na jaw, iż jesteś trochę ograniczony. Do czasu, do czasu.

hitman4334

Szanujmy się nawzajem, nie ma tu aż tak wiele postów, abyś nie potrafił wskazać właściwego. Śmiało, to nie boli, pomyśl, pomyśl...

katedra

'Paszou won!'

hitman4334

Twoje dalsze wypowiedzi świetnie korespondują z twoim pierwszym postem. :)

ocenił(a) film na 4
hitman4334

Na przykładzie Pana Hitman4334 doskonale widać, że ewolucja zawiodła i nie każdy wskoczył na poziom homo sapiens :)
(nic związanego z orientacją seksualną - przyp. red.)

quba00

Ewolucja zawiodła, bo jest wytworem guza umiejscowionego na korze ś.p. K.Darwina. Z resztą, nie "wskoczyłem na poziom homo sapiens", jak to sam, dość dziwnie ująłeś, masz rację, ja go najnormalniej w świecie przeskoczyłem. Oto przed Wami HOMO SUPERIOR AKA TURBO EXTRA POWER MEGA SAPIENS SAPIENS ENTIS! Naczelny Waszego roju, na kolana, robotnice. :D haha

ocenił(a) film na 4
hitman4334

Nie spoć się tylko Panie homo erectus:)

ocenił(a) film na 6
quba00

Hitman by się przydał, żeby takich usunąć...

hitman4334

Mylisz się kolego. Do lasu ludzie zaczęli chodzić z powodu powieści jakiegoś Japońskiego pisarza, gdzie główny bohater popełnia właśnie w tym lesie samobójstwo. Miejsce dzięki temu stało się kultowe i dlatego też ludzie tam chodzą, a nie z powodu "wysokiej kultury". Proponuję najpierw sprawdzić temat a później się wypowiadać ;)
BTW podobnie sprawa miała się z książką "Cierpienia młodego Wertera". Załamani z powodu zawodu miłosnego chłopcy strzelali sobie w XVIII wieku w głowę ubrani w charakterystyczny werterowski frak, czasem z książką w drugiej ręce ;)

MeyerLansky

Aha, a też za pierwszym razem nie mogli trafić w czaszkę z przyłożonego doń pistoletu? Gdy już trafili to też leżeli i umierali całą noc w męczarniach, mimo że ich mózg był już w totalnej 'rozsypce'?

hitman4334

Nie wiem po co wyśmiewasz, zamiast sobie wpisać w wyszukiwarce i sprawdzić ? Nawet wzrost samobójstw po śmierci jakiejś sławy nazwano "Efektem Wertera". Tak jak pisałem wcześniej, najpierw sprawdź temat potem się wypowiadaj ;)

MeyerLansky

Nie, wolę się wymądrzać i błyszczeć swym (pustym) intelektem.

hitman4334

jestes zwyklym trolem. idz sie powieś w lesie

Karool225

Trolle nie istnieją, przedawkowałeś Tolkiena, młodzieńcze.

hitman4334

A ty za dużo "Łowcy Trolli" i...sam się nim stałes;P

Fenus

Oho! Ktoś w moje akta zagląda! Nieładnie. "Łowca Trolli" otrzymał wysokie noty nie za same "trolle", a wspaniały klimat, piękne scenerie itd. Nie będę się powtarzał, jak ciekawi Cię moja recenzja, a na pewno ciekawi, to musisz przeszukać tamtejsze forum.

Karool225

Zrobiłeś mi wieczór :D

hitman4334

Twoja wypowiedź ma kulawy sens niestety, już prędzej uwierzę iż prawdziwsze są słowa napisane przez osobę, która dodała ten temat niż Twoje. Wydaje mi się, że to Ty powinieneś odstawić leki, bo pisząc że ludzie wieszają się w lesie aby nie utrudniać miejskiego ruchu są wręcz śmieszne.

Nekromanta21456

Dlaczego śmieszne? W moim odczuciu jest to bardzo dojrzała postawa samobójcy, natomiast sam fakt odebrania sobie prawa do życia - już nie.

hitman4334

Wieszanie się tak właściwie to najgorsze samobójstwo jakie można popełnić. Niestety króluje w tych czasach. Wieszanie w lasach jest natomiast moim zdaniem głupotą, bo np. Nie masz orientacji, wejdziesz gdzieś daleko, powiesisz się i czekasz długo aż odnajdą twoje ciało. Oczywiście to tylko moja teza i masz prawo się z nią nie zgodzić. Jednakże kultura panująca w Japonii raczej nie byłaby moim zdaniem przyczyną wieszania się akurat w tym lesie, ale skoro właściwie ludzie są dla siebie tam tacy mili, pomocni i nie są pazerni, to po się wieszać.

Nekromanta21456

Jeszcze że się podepnę troszkę pod temat - ciała są sprzątane na bieżąco. Więc wejście w las i powieszenie się w jego głębi wręcz utrudnia ich znalezienie i transport, co raczej stoi w przeciwieństwie z wysoką kulturą i byciem miłym.

Nekromanta21456

O, a po co ciało ma zostać odnalezione? Mają je zjeść zwierzątka, by wszystko zostało w przyrodzie. Mam nadzieję, że nie biorą ze sobą materiałów syntetycznych, które prawie w ogóle się nie rozkładają... :/
PS. Psssst! Na nic już nie czekasz, bo... nie żyjesz, prąd w neuronach nie płynie, nie ma świadomości lub/i (kwestia wiary) 'wyparowała' jako elektromagnetyczne drganie gdzieś w zaświaty przez tunel czasoprzestrzenny. Może do wnętrza naszego Słoneczka, gdzie jest piekiełko?

ocenił(a) film na 7
hitman4334

Może i społeczeństwo kulturalne, ale Twoja wypowiedź nijak ma się do rzeczywistości. Samobójca raczej nie myśli w ten sposób. Poza tym bardzo duży odsetek ludzi w Japonii skacze pod pociąg. To jest dopiero niekulturalne! Pociągi stoją, kupa ludzi musi czekać aż Cie pozbierają.

mad21a

Raczej to, co ze mnie zostało, a i tak nie wszystko zeskrobią! W lesie natomiast większość truchła zje jakieś duże zwierzątko, mniejsze części jakieś gryzonie, jeszcze mniejsze wciągną robaczki, a najmniejsze - bakterie. Tak czy siak, to są jedynie wasze domysły odnośnie powodu, dla którego wieszają się w lesie. Moja teoria jest najbardziej prawdopodobna.

hitman4334

Twoja teoria miałaby sens gdyby nie to że Japonii znajdą się tysiące odludnych miejsc na samobójstwo.
Więc dodaj do niej jeszcze dlaczego akurat ten jeden las w całym kraju jest popularny dla samobójców?
Nie masz pomysłu? Ano właśnie, tyle warta jest twoja teoria.
Nawet gdybyś miał rację odnośnie tej kultury Japońskiej (co powinieneś poprzeć statystykami - wtedy wiedziałbyś że skok z wysokiego budynku którym Japończycy rzekomo gardzą jest drugim najczęściej stosowanym sposobem na odebranie sobie życia), to nijak ma się to do fenomenu "lasu samobójców" bo zakładam że to nie jedyny las w tym kraju.
Rzucasz więc marną teorię, innym zarzucasz "domysły" podczas gdy niektórzy z piszących tutaj podali już prawdziwe wytłumaczenie, następnym razem zanim zaczniesz się wymądrzać skorzystaj z google:
"Mimo iż już wcześniej owiany był złą sławą jako miejsce związane z duchami oraz dawnymi rytuałami, swą popularność wśród samobójców las zyskał dzięki dwóm książkom opublikowanym w roku 1960: Pagoda fal autorstwa Seichō Matsumoto (opowieść o duchu kobiety, która popełniła samobójstwo w lesie Aokigahara) oraz Kuroi Jakai tegoż autora (tragiczna opowieść o dwojgu kochanków, którzy decydują, by zakończyć swe życia razem w lesie Aokigahara).
Jednak szczególny wzrost liczby samobójstw nastąpił od momentu publikacji książki The Complete Manual of Suicide (Kompletny podręcznik samobójstwa) autorstwa Wataru Tsurumi w 1993. Bestseller sprzedany w ponad milionie egzemplarzy opisuje las jako idealne miejsce na zakończenie życia."
Ot, banalne wyjaśnienie dostępne na wyciągniecie ręki zamiast dopisywania śmiesznej ideologii do jakiegoś tematu.

Widzę że piszesz dużo postów, głównie się wymądrzając, ślepo broniąc swojej racji i wyśmiewając innych.
Następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz.

Grajcz

Grajcz dzieki za super wytlumaczenie, zakladajac ten temat dokladnie to mialem na mysli. Jednak zawsze znajda sie ignoranci i malkontenci ktorzy beda tworzyc teorie sami nie znajac w ogole podstaw

Grajcz

Świetna wypowiedź, dziękuję.
Konkretna, dobitna i bez agresji.
A przy okazji utarła trochę nosa lokalnemu pieniaczowi.:)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
Grajcz

Także dziękuję za tę wypowiedź. Jest bardzo ciekawa. Sama idea tego lasu zaciekawiła mnie, niestety film rozczarował. Zmarnowano potencjał, bowiem ów niezwykły las został tu właściwie potraktowany jako tło do całkiem sztampowej dla horrorów historii. Równie dobrze mógłby to być jakiś zmyślony zarośnięty ogród, w którym wiele osób popełnia samobójstwo. Bez żadnych odniesień do rzeczywistości. Do tego takie głupotki i nielogiczności jak to, że kiedy główna bohaterka przyjeżdża szukać siostry wszyscy odmawiają jej pomocy w poszukiwaniach (jak i dowiadujemy się, że poszukiwań siostry w ogóle nie organizowano, bo przecież skoro poszła do lasu to sama chciała...) i w ogóle nawet pójściu do lasu, a potem nagle przeczesuje las zorganizowana grupa osób i to w dodatku nawet po zmroku. Zmarnowany temat.

Eleonora

Może dlatego i tylko dlatego, że zaginęły dwie osoby, które były że strażnikiem? Wiesz, to pewnie miało dla niego konsekwencje.
A to, że nauczycielka zostawia swoją grupę, w dodatku ma ze sobą plecak i inne rzeczy, które na wycieczkę nie pasują... No to scenarzysta musiał coś przespać...

ocenił(a) film na 2
JaroTomik

No nie wiem, ten strażnik miał bardzo lekkie podejście do swoich podopiecznych - "mówiłem wam, że to niebezpieczne, ale jak chcecie zostać, to zostańcie sobie" Nawet nie było "nie mówcie potem, że was nie ostrzegałem", bo przecież było do przewidzenia, że już nie wrócą, więc nie musiał dokańczać ;P Żartuję sobie, oczywiście, ale to bardzo niedopracowany scenariusz.

Grajcz

Ale wiesz, że ludzie wieszali się tam wcześniej?

hitman4334

"To bardzo kulturalne podejście do sprawy. W Europie ludzie skaczą z budynków lub rzucają się pod pociąg, co powoduje np. utrudnienia ruchu i opóźnienia. Japońskie społeczeństwo wychowane jest w duchu wzajemnego szacunku, nikt nikomu nie chce przeszkadzać, dlatego w metrach panuje niemalże absolutna cisza."
W polowie sie zgodze, w polowie nie. Niestety, wiekszosc japonczykow , ktorzy decyduja sie targnac na zycie nie pojdzie po cichutku do lasu, tylko wlasnie rzuci sie pod pociag. Z tegoz powodu czesto staja linie i to nie na chwilke tylko co najmniej godzine, czesciej dwie. Ilez razy z tego powodu nie moglam dostac sie do pracy (pracuje w Tokio, dojezdzam z Saitamy linia Tobu Tojo, i niestety na tej linii zdarza sie to dosyc czesto). Jest to nazywane jako "jinshinjiko", czyli "wypadek, w ktorym ucierpial czlowiek", ale nie oszukujmy sie- prawdopodobienstwo przezycia w kwestii pociagow jest bardzo niewielkie. Jest to jeden z najwiekszych powodow, dlaczego wybierane sa tutaj wlasnie pociagi; smierc jest niemal gwarantowana i do tego natychmiastowa. Smierc przez powieszenie, utopienie, przedawkowanie lekow itp. zazwyczaj wiaze sie z chwilami spedzonymi w bolu, a tego wiele osob sie boi. Dlatego rowniez posada kierowcy pociagow w Japonii jest dobrze platna i wymaga stalowych nerwow, bo to oni-kierowcy musza ogladac najgorsze (plus oczywiscie policja, ktora musi to wszystko potem sprzatac). Niestety dla nich, jak i rowniez pasazerow, wiekszosc samobojcow ma niestety w nosie, ze ginac w ten wlasnie sposob zabieraja ze soba rowniez godziny z zycia innych ludzi, najczesciej spieszacych sie do pracy badz po prostu wracajacych po ciezkim dniu do domu...
P.S. Przepraszam za brak polskich zanakow.

YupYesYeah

Łeee, no niestety, muszę zweryfikować swą opinię na temat japońskiego społeczeństwa. Nie mam szans na podtrzymanie swej tezy/teorii, zwał jak zwał, w zderzeniu z kimś, kto zna ten kraj, bo w nim żyje. O-KEJ, ale nadal nie zgadzam się z tym, że wybierają las, bo jest "mistyczno-magiczno-fantastyczno-nieprawdopodobny", po prostu ci, którzy tam kończą muszą mieć bliżej do "kniei", niźli do torów.

hitman4334

O mistycyzmie lasu nie moge dyskutowac, bo szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojecia; nigdy mi nawet nie przeszlo przez mysl, zeby tam jechac i sie przekonac ;). Ale mysle, ze masz racje, ze Ci (a przynajmniej duza czesc tych), ktorzy sie tam udaja robia to, by ich decyzja i akt nie zawadzaly innym. Ktos z tych drzew ich pozniej oczywiscie musi sciagnac, ale w porownaniu do tego, co sie dzieje po tym, kiedy ktos rzuci sie pod pociag, ingenerncja w zycie spoleczenstwa jest niewielka.

YupYesYeah

Ładna i mądra. Tfu, to znaczy inaczej: mądra i ładna, żebym nie wyszedł na płytkiego drania.

YupYesYeah

Hmm, nie mogę dodać komentarza, wyświetla mi ciągle komunikat "Trochę za ostro pojechałeś/aś :|, jeśli brakuje Ci słowa polecamy synonimy.ux.pl", więc dodaję link do strony, na której go umieściłam. Jak się komuś chce poczytać to zapraszam :) A za niedogodności z góry przepraszam ;) http://pastebin.com/npeKXub7

c0l0rfvl

(women's voice): Warning. Spam alert. Yyyyt! Yyyyt! Yyyyt! Warning. Spam alert. Yyyyt! Yyyyt! Yyyyt! Warn...

hitman4334

welp.. *sigh*

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones