PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7150}
6,9 5 145
ocen
6,9 10 1 5145
4,8 4
oceny krytyków
Lata dwudzieste... lata trzydzieste
powrót do forum filmu Lata dwudzieste... lata trzydzieste

Na ratunek aktorzy

ocenił(a) film na 6

Fabuła przeciętna, wątek miłosny jeszcze gorszy, a zakończenie właściwie bez porządnego finiszu. Niemniej gra Kwiatkowskiej, Fronczewskiego, Kowalewskiego czy Kobuszewskiego oraz udana próba odświeżenia starych tytułów w znaczącą podnoszą ocenę filmu. W kwestii klimatu lat dwudziestych to ja chyba się w niego nie wczułem. Dla mnie był to czysty PRL z kostiumami z tamtych lat ( takie przynajmniej miałem odczucie).


W sumie chciałem zaznaczyć 5 gwiazdek. Jednak po dłuższym zastanowieniu postanowiłem zatrzymać się na 6.

ocenił(a) film na 7
Troll23fw

Tymczasem mnie się fabuła i zakończenie podobały - życiowe dosyć. Podzielam za to uczucie niedostatku klimatu. :)

ocenił(a) film na 7
Troll23fw

Ten film opiera się na ciekawych epizodach. Mi się szczególnie podobała Kwiatkowska, poza tym Prochyra i Pak.
A teksty też niezłe, żeby trochę śmieszniej było:
-Daleko jeszcze
- 5 z hakiem
-A ten hak to ile?
- Drugie tyle :)

ocenił(a) film na 7
Troll23fw

Ja uważam ,że rewelacyjnie można wyczuć klimat warszawy przełomu lat 20 i 30 - żydzi , rosjanie . Natomiast makijaż i fryzur lat 20/30 kiepsko odtworzone i widoczne lata 80 bardzo . Na pewno był niewielki budżet na ten film przeznaczony i na pewno wszystkiego brakowało. .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones