PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823437}
5,8 15 481
ocen
5,8 10 1 15481
4,5 23
oceny krytyków
Legiony
powrót do forum filmu Legiony

Wydarzenia związane z pierwszą wojną światowa do 2018 roku były prawie nieobecne w polskim imaginarium. Druga wojna światowa a w szczególności powstanie warszawskie zupełnie ją przyćmiły. Nie jest zaskoczeniem że na fali obchodów stulecia uzyskania przez Polskę niepodległości pojawiają się nowe produkcje. To bardzo dobrze, bo jest to ważny fragment historii! Mam tylko nadzieję że Gajewski nie pokusi się na paradygmat romantyczno-tyrtejsko-martyrologiczny. Dowiemy się po premierze

Kino_wyobraznia

Trzeba się cieszyć, że możemy utrwalać historię dla przyszłych pokoleń, również w formie filmów - patrząc jak książki z każdym rokiem idą coraz bardziej w odstawkę. Legiony mają duży potencjał aspirowania do dobrego kina. Ciekawa obsada, mam nadzieję, że aktorzy wydobyli z siebie swój cały talent i doświadczenie. Obym się nie zawiodła.

Kino_wyobraznia

Dobry wątek, jestem ciekawa w jaką stronę pójdzie reżyster. Niestety w obecnie w Polsce nie ma co liczyć na obiektywne i rzetelne nauczanie historii w szkołach. Mam nadzieję, że jest to film jednoczący, niewskazujący żadnych winnych. Muzyka i cała produkacja kieruję film na nowoczesne, postępowe tory. Oby również taki okazał się film.

annaablewska

To prawda. Pierwsza wojna światowa nie jest tak szeroko dyskutowana w Polsce jak druga wojna, mimo że zajmuje istotne miejsce w światowej historii XX wieku. Dlatego cieszę się z powstawania tego filmu i też jestem zaciekawiona jak rozegra tę opowieść reżyser. Zwiastun jest naprawdę dobry, ciekawy, podniósł poprzeczkę moich oczekiwań, co do filmu. Tym bardziej, że obsada daje nadzieje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones