PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650047}

Lekcja zła

Aku no kyôten
6,4 1 020
ocen
6,4 10 1 1020
Lekcja zła
powrót do forum filmu Lekcja zła

Nie umiem pisać o filmach. Ale jest w filmach Takashiego Miike coś takiego że trudno mi się oderwać od klawiatury.

Co mi się podoba? Ideologia tego filmu. Prosta. Choc dzieciaki zadają pytania głównemu bohaterowi - "Dlaczego?" - nie stoi za tym żadna wydumana charakterystyka Hasumiego - on jest poprostu zły. Nie czuje empatii - to też również i w drugą stronę - nie odczuwa przyjemności. (choć mimika Ito czasem może temu przeczyć :D) On poprostu czyni zło. Urodził się zły, urodził się "demonem Miike". Zło często nie daje nam odpowiedzi - nie da sie go wytłumaczyć trudnym dzieciństwem czy traumatycznymi wydarzeniami. Jedynie możemy polemizować nad medycznym wyjaśnieniem zła - co nie zmienia faktu że zło jest. Nie musi mieć głębokiego dna i pompatycznej historii - takie są filmy Miike.

Gra aktorska Ito - jego uśmiech wywołuje ciarki na plecach.

Doczepić się moge jedynie "usypiania czujności" widza przydługimi scenami społeczno-socjalnymi (które pewnie miało na celu zżycia się z dzieciakami) ale dało doskonały skutek :v Na chwile zapomniałam JAKIM reżyserem jest Miike - w połowie filmu spodziewałam się śledztw, kryjówek, gonitw, ucieczek - typowego amerykańskiego dreszczowca. Jednak nie. To prawdziwy Mikke z krwi i kości.

Kłaniam się niziutko i z góry przepraszam za swoje grafomańskie błędy :v Po prostu poczułam że musze gdzieś się troche pozachwycać :v

ocenił(a) film na 9
bebuko

Nic dodać, nic ująć.Mikke jest mistrzem w robieniu sobie jaj z widza.Usypia go, podaje zupełnie błędne wytyczne odnośnie tego jak się potoczy fabuła.Mami widza, który jest przekonany że ogląda kolejny film o dzieciakach, ich problemach, rozterkach etc. oraz ich nauczycielu - ciepłym, szanowanym i piekielnie charyzmatycznym gościu, który jednak ma "mały" sekret.Nauczyciel ich wspiera, pomaga i stara się ich zrozumieć...od czasu do czasu komuś popełni samobójstwo, aby jego sekrety nie zostały ujawnione.:D Myślisz sobie "Pewnie wpadnie.Albo ucieknie.Śledztwo.Obława"...ale nie, to Takashi Mikke.To byłoby zbyt proste!Zbyt banalne!Finał uderza z siłą wybuchu bomby termojądrowej, niszcząc wszystko na swojej drodze.Mikke nie bierze jeńców, on jest totalnie nieobliczalny i za to go uwielbiam. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones