PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439584}

Lektor

The Reader
7,8 205 830
ocen
7,8 10 1 205830
6,8 27
ocen krytyków
Lektor
powrót do forum filmu Lektor

6/10

ocenił(a) film na 6

Spodziewalem sie troche wiecej i generalnie myslalem , ze ten chlopak potem bedzie jakims
prawnikiem/prokuratorem a ona bedzie oskarzona , wtedy film moglby byc duzo ciekawszy.

ocenił(a) film na 7
BriT

Ja tak samo myślałem. W ogóle początek tego filmu strasznie mi się nie podobał, dopiero w połowie zrobiło się ciekawie. Też się troszkę zawiodłem, ale ogólnie film był bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
BriT

prawnik = prokurator ;)

ocenił(a) film na 10
Majsonek_fw

Nie bardzo dało sie tak zrobić bo film jest na podstawie książki ale nawet jeśli to uważam, ze to dodałoby sztucznego dramatyzmu którego i tak w tym pieknym filmie nie brakuje.

ocenił(a) film na 9
klaudia2251

Też o tym pomyślałam, jak okazało się, że on prawo studiuje, a ona ma zarzuty, ale zgadzam się z powyższą wypowiedzią, wtedy byłoby już zbyt "hollywoodzko". Zaletą filmu jest ta wyjątkowa prawdziwość i taki zabieg mógłby tylko zaszkodzić, zachwiać te odczucie.

ocenił(a) film na 6
Majsonek_fw

prawnik to nie to samo, co prokurator... powiedziałabym, że prędzej przeciwieństwo

ocenił(a) film na 9
passiveaggressive

Sorry Bejbe, ale jestem na 4 roku prawa i wiem więcej od Ciebie :)
Aby być prokuratorem, należy skończyć studia prawnicze oraz aplikację prokuratorską w WSSiP w Krk.
Nie zamierzam wchodzić z Tobą w dyskusje,
pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Majsonek_fw

och, okej, w takim razie uchylam kapelusza i odchodzę...
nie chodziło mi o to, co trzeba zrobić, aby zostać prokuratorem, tylko o to, że te dwa zawody znacznie się różnią, chociażby w zakresie wypełnianych obowiązków i spraw
również pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
passiveaggressive

Dziewczyno, ty skończyłaś w ogóle gimnazjum ?
Prokurator to prawnik.
O, losie...

Majsonek_fw

Każdy prokurator jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik jest prokuratorem, tak więc prawnik to nie to samo, co prokurator. I mówię to jako prawnik z wykształcenia.

martin_78

I dokładnie o tym był post. Pan studiujący prawo nie zrozumiał :)

ocenił(a) film na 7
BriT

Przecież film był na podstawie książki, której treść i tak wystarczająco przeinaczono. Tak duża zmiana scenariusza nie miałaby żadnego sensu, w ogóle nie o to tu chodziło...

ocenił(a) film na 7
BriT

tez tak myslalam przed filmem:) moze taki film kiedys powstanie bo niezly motyw, np : wewnetrzna rozterka prokuratora pomiedzy oczywista winą ukochanej i jej skazaniem zgodnie ze sprawiedliwoscia, a miloscia i wiara w jej dobroc

dzikudzina

Myślę, że w takiej sytuacji prokurator/prawnik zrezygnowałby po prostu z prowadzenia sprawy, jest taki wymóg, że nie może mieć nic wspólnego z oskarżoną na tle osobistym, zresztą chyba nie musiałby się tłumaczyć dlaczego rezygnuje ?

ocenił(a) film na 7
_Jowi_

tak, ale prowadząc sprawę miałby nad nią jakąś kontrolę, wpływ, mógłby on decydować.

ocenił(a) film na 10
BriT

Taki wątek mógłby być rzeczywiście bardziej emocjonujący. Uważam jednak, że postać Michaela jako studenta, obserwującego przebieg procesu,nadaje historii bardziej subtelnego i wzniosłego charakteru.

ocenił(a) film na 10
BriT

dla mnie i tak fabuła była dramatyczna. Bardzo dobry film, genialna rola Kate

ocenił(a) film na 8
BriT

Według mnie fabuła stałaby się wówczas naciągana. Nie możemy szukać sensacji i niesamowitych zbiegów okoliczności w takich filmach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones