PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693868}

Liga Sprawiedliwych: Wojna

Justice League: War
6,9 5 945
ocen
6,9 10 1 5945
Liga Sprawiedliwych: Wojna
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Wojna

Aquaman

ocenił(a) film na 8

Z tego co pamiętam, w komiksie pojawia się Aquaman, do tego wygląda zajebiście, więc czemu w tym filmie wymienili go na Marvela? ;___;

HankMoody

Na Shazama jak juz ;) oficjalnie CapM juz nie istnieje od restartu DC i w new 52 mamy juz tylko Shazama. Aquaman zostali zastąpiony gdyż dostanie solowy film animowany ,a zmianę Geff Jones zaproponowal wlasnie na Shazama...czy dobrze tego nie wiem skoro w planach jest ponoć i aktorski Aquaman...jako czolowy czlonek JL powinien się pojawić. Może w kolejnej JL juz będzie.

ocenił(a) film na 8
hudylobo

no jasne, Shazam, mój błąd ;) Ale kurde, ostatnio takie jaja się robi z Aquamana, przecież to chyba największy obiekt żarów w historii komiksów, fajnie by było jakby zostało pokazane jaki to koks jest :D Zresztą ja za Shazamem nie przepadam, jak już mieli go tu wsadzać to lepiej za Cyborga, który też moim idolem nie jest :P

HankMoody

Pół żartem, pół serio: Cyborg jest Murzynem i usuwając go, mogliby się narazić na nieprzyjemności ze strony organizacji walczących o prawa czarnoskórych. Druga sprawa, tak jak mówisz, Aquaman ostatnimi czasy zyskał status chłopca do bicia i to też może być powodem usunięcia właśnie jego. I'm just sayin'.

ocenił(a) film na 7
vegeta391

Ja bym usunął Shazama i Cyborga, a wstawił w ich miejsce Sokolice i Martian Manhuntera. A żeby nie było, że to dyskryminacja rasowa bo nie ma czarnoskórego bohatera, to jako Zielona Latarnia pojawiłby się John Stewart i by było po problemie xD
A tak, w ogóle to jak Shazam się przedstawia teraz? Bo przecież jak wypowie słowo Shazam to zamienia się znów w dzieciaka, więc jak to wygląda w praktyce? Przylatuje ratuje wszystkich, a jak się go pytają o imię, to co pisze na kartce? xD

ElGregoro

Tez nie do końća kapuje jak to teraz jest z Shazamem. NIe czytam 52 - więc jestem kompletnie zielony. Może ktoś trochę to wyjaśnić?

ElGregoro

W animacji przedstawiał się normalnie jako Shazam aby się przemienić słowo "Shazam" musi wykrzyczeć, trochę kiepsko to wymyślili, ale jest jak jest.

ocenił(a) film na 6
ElGregoro

Kurde, dokładnie nad tym samym się zastanawiałem, zwłaszcza że parę razy pokazywali jak on to "Shazam" wyszeptał i następowała ta przemiana. Ja i tak nie uznaję tego imienia, zawsze mówię na niego Cpt. Marvel i tak mi zostanie

jangru1804

Z Shazzamem jest tak, że poza słowem potrzebna jest także intencja zamiany. Info z komiksu.

ocenił(a) film na 6
Tallos

Z komiksu nie wiem ale w kreskówce Brave and Bold wystarczyło że powiedział to słowo, tak samo w Young Justice, Lidze Sprawiedliwych, czy w Superman/Shazam. W tym ostatnim było to najlepiej pokazane, leci sobie zadowolony ze swoich mocy i mówi "Wystarczyło że powiedziałem shazam i... (przemiana i spada w dół)

ocenił(a) film na 8
jangru1804

To jak to jest z Shazamem????

Mam małe pytanie dlaczego we flashpoint paradox potrzebował 6 dzieciaków do przemiany i nazywał się Kapitan Grzmot????

PS.W flashpoint paradox kiedy WW zmusiła go do wymówienia słowa Shazam to tej intencji do odmiany chyba nie było :)

I LOVE Shazam

ocenił(a) film na 9
vegeta391

Czy ja wiem, moje ostatnie doświadczenia z Arthur'em pokazują że robią z niego coraz większego badassa na wzór Namora.

ocenił(a) film na 9
HankMoody

Ostatnio się z Aquamana robi żarty? Kiedyś się z niego robiło. Od czasu New 52 to chyba najciekawsza postać DC obok Batmana jakkolwiek to śmiesznie brzmi. Jego seria jest obecnie wychwalana.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Ja to wiem, ale i tak znajdą się ludzie, którzy naoglądali się TBBT i będą twierdzić że "Aquaman sucks"

ocenił(a) film na 9
HankMoody

Heh, ten odcinek Teorii był akurat przed restartem. Do dziś nie padł żaden żart na Aquamana. Ba, nawet Sheldon kupił jego figurkę za 100+$, co prawda po naciągnięciu no ale co tam :P



Opinie o Aquamanie by takie nie były gdyby wypalił świetny serial ,,Aquaman''. Mówię ,,świetny'' po pilocie...no ale co tam :E

ocenił(a) film na 6
Bartonson12

Ja tam do teraz widzę żarty na jego temat na you tubie z 2 miesiące temu powstał trailer filmu o Aquamanie gdzie się z niego nabijają.
Aquaman od dawna jest takim badassem (np. w kreskówce "Liga Sprawiedliwych" pokonał Wonder Woman w bezpośredniej walce i przed restertem serii robiono z niego twardą i Ciekawą postać) ale ludzie i tak chętniej wytykają mu że jego mocą jest tylko gadanie z rybami i że jest najsłabszym członkiem ligii w ogóle nie wiedząc co on naprawdę potrafi. Wzorują się na tym serialu "Super Friends" w którym podobno był słabiakiem i tak im zostało.
Tak jak mówi powiedzenie "Choćbyś przenosił góry to ludzie chętniej wypomną jak potknąłeś się o kamień".

ocenił(a) film na 9
jangru1804

No cóż, gdyby serial powstał jak już wspomniałem, takich opinii byłoby mniej.

HankMoody

Po obejrzeniu filmu a dokładnie sceny w czasie napisów wnioskuje ze w następnej części Aquaman się pojawi :)

ocenił(a) film na 8
J55J

ktoś wie konkretnie czego będzie dotyczyć? jeśli chodzi o New 52 to jestem do tyłu, a film swoją drogą zgodnie z oczekiwaniami był zajebisty :D na pewno lepszy od komiksu ;P

ocenił(a) film na 8
HankMoody

Jakoś rok temu to czytałem i za bardzo nie pamiętam, ale coś mi świta: Ocean Master uzurpuje tron Atlantydy i wypowiada wojnę "powierzchniowcom" (jakoś tak ich nazwał, nie za bardzo pamiętam jak). Do tego używa jakichś dziwnych morskich stworów. Warto dodać, że w historii pojawia się druga liga : Justice League of America dowodzona przez Steve'a Trevoraw składzie Martian Manhunter, Hawkman, Katana, Vibe, Stargirl, Catwoman i Green Arrow (później dołącza jeszcze Green Lantern Simon Baz, ale nie pamiętam czy pojawia się podczas eventu). Jeśli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić.

BluRay2012

Dzięki za info!

W sumie, mam pytanie, a 'New52' nie czytam ogólnie wszystkiego i wszystkich: chodzi o tego Steve'a który naburmuszył się na końcu filmu jak zobaczył jak Supcio i WW na siebie patrzą? On ma stworzyć tą drugą ligę?
I jeszcze jedno pytanie korzystając z okazji xd : to miało miejsce w tej historii JL:Origin na której bazuje ów animacja? A jeśli tak, to czy mieli w planach sequel tej animacji co by domknąć historię z komiksu czy film animowany o Aquamanie ma być niby sequelem tej historii z tego filmu? <oj, chyba nie namieszałem? xP>
Z góry dzięki za jakiekolwiek odp., BluRay2012 lub ktokolwiek inny : )

ocenił(a) film na 8
matiiii

Nie do końca, głównie to Amanda Waller wybrała członków JLA, Trevor zaproponował chyba tylko 2, on był liderem grupy. Naburmuszył się bo podkochuje się WW ale ona woli Supcia (obecnie WW i eS są w związku i cały świat o tym wie, mają nawet własną serię).
A co do kolejnego pytania to Throne of Atlantis dzieje się jakiś czas(5 lat i 10 numerów później ) po JL: Origin. Film z Aquamanem będzie raczej osobna historią, sequelem JL:O, a prequelem ToA (Aquaman miał chyba jakieś 2 historie przed ToA).

ocenił(a) film na 8
BluRay2012

Mała poprawka - w historii nie pojawia się JLA tylko Cyborg wysłał sygnał z prośbą o pomoc i pojawili się: Green Arrow, Black Lightning, Shazam, Hawkman, Vixen, Zatanna, Goldrush, Black Canary, Element Woman, Firestorm i Atomica (ta ostatnie 3 bohaterów dołączy do ligi i będzie w niej do Forever Evil). Te stwory to Trench http://mimg.ugo.com/201111/4/9/7/212794/cuts/the-trench-credit-dc-comics_480_pos ter.jpg. Sorry za pomyłkę ale dawno czytałem tę historię i nie za bardzo pamiętam.

BluRay2012

Jeszcze raz dzięki za info! Może trochę offtopowo, ale korzystając z okazji zapytam jeszcze: a jak się sprawa ma z Lois? Jeśli Supcio jest z WW w New52 to znaczy, że z Lois.. no w sumie jak to z nią jest w ogóle i Supciem? Z góry dzięki za odp. : )

ocenił(a) film na 8
matiiii

Z tego co wiem to są przyjaciółmi. Więcej nie wiem bo Supermana nie czytam.

ocenił(a) film na 8
J55J

Plus solowy film z Aquamanem. Widać, że idą mocno w New 52.

ocenił(a) film na 9
BluRay2012

Co jest plusem. Nie zapominajmy o Son of Batman które chyba będzie się opierało o serii Morissona. Poprawcie mnie jeśli się myle.

ocenił(a) film na 8
Bartonson12

Zgadza się. Premiera 6 maja.

użytkownik usunięty
HankMoody

[SPOILER]




Aquaman pojawi się w sequelu. To była celowa podmiana. Po napisach jet scena w której jest zapowiedź wojny między Atlantydą a resztą planety.

ocenił(a) film na 7
HankMoody

Tak, w komiksie zamiast Shazama był Aquaman i według mnie wersja z animacji wypada lepiej. Naprawili kilka drobnych błędów logicznych i jednak Shazam to bez wątpienia bardziej przydatna postać. W ogóle mam nadzieję, że dożyję jakiejś serii i Shazamie, gdzie np. Superman nauczy go kontrolować swoje moce i wreszcie Billy będzie mógł pokazać w pełni na co go stać, ponieważ cały czas uważam, że to najpotężniejsza postać w JL po Supermanie oczywiście. A i jeszcze brakuje mi Marsjańskiego Łowcy. Jakoś bardzo lubię tą postać, chociaż niewiele jest do poczytania o niej w Polsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones