PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683912}

Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum

Justice League: The Flashpoint Paradox
7,5 7 977
ocen
7,5 10 1 7977
Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum

The New 52

ocenił(a) film na 6

A ja cały czas nie rozumiem jak to, co działo się w tej kreskówce miało byc wyjściem do stworzenia
The New 52 :/ Przeciez Barry nie stworzył nowego wszechświata, a jedynie wrocil do swojego
"starego". Czy mógłby mi to ktoś bardziej obeznany lepiej wytłumaczyć? Bo jestem strasznie
ciekawy, jak powstało nowe uniwersum DC ;)

ocenił(a) film na 10
Darth__Envious

Niestety ten film kilka kwestii przemilczał. Ostrzegam przed spoilerami ;) Tak naprawdę Barry wcale nie wrócił do swojego starego świata, a jedynie tak mu się wydawało, bo Batmanem był Bruce, a nie Thomas, Iris była jego żoną, itp. W filmie nie pokazano Pandory, która ukazała się Barry'emu kiedy biegł do przeszłości; pokazała mu ona trzy czasoprzestrzenie (trzy różne uniwersa DC) i poprosiła o pomoc w ich zespoleniu. Tak się stało, kilka alternatywnych rzeczywistości spoiło się w jedną i tak powstało uniwersum New 52. Czym różnią się te uniwersa? Diabeł tkwi w szczegółach, np. Lois Lane nie jest partnerką Supermana, a Martian Manhunter nie należy do Ligi Sprawiedliwych. No i oczywiście każdą historię można teraz opowiedzieć od nowa. Tak więc dzięki Flashpointowi DC może przedstawić nową (ale kanoniczną!) historię Batmana, Supermana, Ligi, itd, co ma na celu przyciągnięcie nowych czytelników, którym nie chce się przekopywać przez stosy komiksów z ubiegłych lat :D Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem tę sprawę :)

ocenił(a) film na 6
RevanAvenger

Łał! No wreszcie! Wielkie, wielkie dzieki :)) To dlatego w komiksach pojawiała się Pandora, bo to wlasnie ona stworzyła cały ten świat :)
Jeszcze raz dzieki wielkie ;) I mam nadzieje, że wydadzą wkrótce Flashpoint po polsku, bo chciałby to przeczytać, a jakos nie potrafię czytać komiksów po angielsku…
Ty czytałeś w oryginale? ;)

ocenił(a) film na 9
Darth__Envious

masz tu flashpointy po polsku

http://www.grupa-cfc.pl/zakonczone#f

ocenił(a) film na 6
kalamir

Super! Dzieki wielkie :))

ocenił(a) film na 10
Darth__Envious

Czytałem i w oryginale i po polsku. Link już masz, więc życzę miłej lektury :) Cieszę się,że mogłem pomóc ;)

ocenił(a) film na 9
RevanAvenger

No ja też dziękuję, bo cały czas żyłem w przekonaniu, że to Final Crisis przyczynił się do stworzenia The New 52 :D

użytkownik usunięty
Darth__Envious

Takie pytanie jeszcze do DC Universe. Jak rozumiem uniwersum The New 52 powstało w Flashpoint całkiem niedawno. Czy The New 52 można przyrównać do Ultimate Marvela? Flashpoint dzieje się po tym całym Kryzysie podczas którego zginął Barry, czy przed? Jak się nazywało uniwersum, które powstało w wyniku Kryzysu? I czy DC wydaje komiksy w innym uniwersum niż New 52? Wiem, że wszystko można znaleść w google, ale na anglojęzycznych stronach wszystko jest tak poplątane, że niczego nei rozumiem :D

ocenił(a) film na 10
RevanAvenger

Czyli tak... Ludzie, którym nie chce się czytać wszystkich „starych” komiksów mogą przeczytać „Flashpoint'a” i/lub go obejrzeć i mają wszystko na tacy jak wszystko powstało...? Ja mniej więcej się w tym wszystkim łapię (Liga Sprawiedliwych, historia Superman'a, historia Batman'a itp.), ale chyba życia mi nie starczy by przeczytać wszystkie komiksy więc się pytam.

ocenił(a) film na 10
Inugami_99

Nie do końca ;) Nie masz "na tacy" tego jak wszystko powstało. Flashpoint to reset poprzednich serii i uniwersów, wstęp do "nowego otwarcia", tzw. New 52. Znaczy to tyle, że aby poznać całą kanoniczną historię uniwersum DC nie musisz czytać wszystkich komiksów, ale tylko te, które przynależą do New 52 - począwszy od Flashpointa. Czyli sam Flashpoint nie wystarczy, musisz też przeczytać te okołoflashpointowe i poflashpointowe komiksy.

ocenił(a) film na 10
RevanAvenger

Ouki, rozumiem. To biorę się za lekturę XD

ocenił(a) film na 6
Inugami_99

Zbaczając z tematu, właśnie obejrzałem Justice League: The Flashpoint Paradox i jestem zachwycony, niestety bardzo pobierznie znam świat DC, dla tego moje pytanie, co oznacza scena po napisach jeżeli ktoś ją widział ?

ocenił(a) film na 10
Snoopi84

Dobra... Nie widziałam jej - opiszesz mi ją?

ocenił(a) film na 6
Inugami_99

Tu masz link do yt https://www.youtube.com/watch?v=_veOQQVJJLo

ocenił(a) film na 10
Snoopi84

Hahah! To „wstęp”, „zapowiedź” do „Justice League: War”. Film spoko - ale fabuły skomplikowanej to on nie ma. Obejrzyj sobie. Jest już w internecie z napisami.

ocenił(a) film na 9
Inugami_99

Dziwne myślałem ze akcja dzieję się po wor a nie przed.

ocenił(a) film na 10
kirmarks

Co nie? Tak wygląda. Jednak War została stworzona później - to po pierwsze. A po za tym Flashpoint Paradox (przede wszystkim komiks) ma na celu ubliżenie „nowym fanom” (że tak się wyrażę) historię bohaterów DC. Natomiast w War Liga powstaje na nowo; oni wszyscy się nie znają.
Jednakże najlepszy początek Ligi jest pokazany w serialu „Liga Sprawiedliwych”; jest to jednak moje skromne zdanie.

ocenił(a) film na 9
Inugami_99

Ale flash powinien ich znać skoro ich znał.
Pamiętam fajne było nie wiem czy najlepsze zdania nie mam.

ocenił(a) film na 10
kirmarks

Przede wszystkim JLA: War odbywa się już w DC New 52, można to zauważyć chociażby po strojach, dlatego nikt się nie zna, nie ma marsjańskiego łowcy itd. A Tu macie zwiastun nadchodzącej animacji: http://www.filmweb.pl/film/Justice+League%3A+Throne+of+Atlantis-2015-722094 :)

ocenił(a) film na 9
mesnut

Ciekawy, czy Akłamen ma sklerozę?
Ps. Ale skoro flash stworzył new 52 to powinien to pamiętać i wiedzieć.

ocenił(a) film na 10
kirmarks

zawsze mogło mu wyczyścić pamięć z tych konkretnych wspomnień. ;)

Inugami_99

Jak może być zapowiedzią, skoro w "JL War" ligowcy dopiero się poznają? To by bardziej pasowało na "po" JL: war i Throne of Atlantis, kiedy to dopiero się stają Ligą Sprawiedliwych.

ocenił(a) film na 10
emily_mary_jane

Już tłumaczę. Flashpoint Paradox powstało jakiś rok wcześniej niż War, to może powiem najpierw. Ogólnie rolą Flashpoint jest przybliżenie widzom poprzednich losów Ligi i innych bohaterów (by nie musieli się przekopywać przez tony starych komiksów); oczywiście w filmie dowiadujemy się dużo mniej niż w komiksach (komiksy są dużo bardziej rozbudowane i dot. np. Zielonej Latarni, Batmana, Kid Flasha i wielu innych postaci od DC). Po powstaniu owych komiksów (Flashpoint) DC Comics zrobiła wielki reset swego uniwersum, który nazywa się „New 52” (bo odnawia 52 najsłynniejsze komiksy). Oczywiście owemu resetowi podlega też Liga sprawiedliwych i jest to po prostu ich nowe poznanie i powstanie. Kiepski ze mnie tłumacz, wiem.

Inugami_99

dzięki, zrozumiałam :) Tylko, że w epizodzie na końcu pojawia się Luthor a w JL: War, go chyba nie było. dlatego się zdziwiłam, że niby jest zapowiedzią do War.

RevanAvenger

Dlatego batman ma na początku i końcu inny strój ? Tak samo jak flash

ocenił(a) film na 10
SzymonekJR

Przyznam się szczerze, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Ale zakładam, że wyjaśnienie jest proste: na początku filmu mamy jeszcze "stare" uniwersum, a pod koniec już New 52. Być może twórcy filmu chcieli to zasygnalizować poprzez stroje superbohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones