Justice League: The Flashpoint Paradox

1 godz. 15 min.
7,5 7 609
ocen
7,5 10 7609
1 431
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":683912,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Justice+League%3A+The+Flashpoint+Paradox-2013-683912/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum
 • Darth__Envious ocenił(a) ten film na: 6

  A ja cały czas nie rozumiem jak to, co działo się w tej kreskówce miało byc wyjściem do stworzenia
  The New 52 :/ Przeciez Barry nie stworzył nowego wszechświata, a jedynie wrocil do swojego
  "starego". Czy mógłby mi to ktoś bardziej obeznany lepiej wytłumaczyć? Bo jestem strasznie
  ciekawy, jak powstało nowe uniwersum DC ;)

 • RevanAvenger ocenił(a) ten film na: 10

  Darth__Envious Niestety ten film kilka kwestii przemilczał. Ostrzegam przed spoilerami ;) Tak naprawdę Barry wcale nie wrócił do swojego starego świata, a jedynie tak mu się wydawało, bo Batmanem był Bruce, a nie Thomas, Iris była jego żoną, itp. W filmie nie pokazano Pandory, która ukazała się Barry'emu kiedy biegł do przeszłości; pokazała mu ona trzy czasoprzestrzenie (trzy różne uniwersa DC) i poprosiła o pomoc w ich zespoleniu. Tak się stało, kilka alternatywnych rzeczywistości spoiło się w jedną i tak powstało uniwersum New 52. Czym różnią się te uniwersa? Diabeł tkwi w szczegółach, np. Lois Lane nie jest partnerką Supermana, a Martian Manhunter nie należy do Ligi Sprawiedliwych. No i oczywiście każdą historię można teraz opowiedzieć od nowa. Tak więc dzięki Flashpointowi DC może przedstawić nową (ale kanoniczną!) historię Batmana, Supermana, Ligi, itd, co ma na celu przyciągnięcie nowych czytelników, którym nie chce się przekopywać przez stosy komiksów z ubiegłych lat :D Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem tę sprawę :)

 • Darth__Envious ocenił(a) ten film na: 6

  RevanAvenger Łał! No wreszcie! Wielkie, wielkie dzieki :)) To dlatego w komiksach pojawiała się Pandora, bo to wlasnie ona stworzyła cały ten świat :)
  Jeszcze raz dzieki wielkie ;) I mam nadzieje, że wydadzą wkrótce Flashpoint po polsku, bo chciałby to przeczytać, a jakos nie potrafię czytać komiksów po angielsku…
  Ty czytałeś w oryginale? ;)

 • kalamir ocenił(a) ten film na: 9

  Darth__Envious masz tu flashpointy po polsku

  http://www.grupa-cfc.pl/zakonczone#f

 • Darth__Envious ocenił(a) ten film na: 6

  kalamir Super! Dzieki wielkie :))

 • RevanAvenger ocenił(a) ten film na: 10

  Darth__Envious Czytałem i w oryginale i po polsku. Link już masz, więc życzę miłej lektury :) Cieszę się,że mogłem pomóc ;)

 • Legionvx ocenił(a) ten film na: 9

  RevanAvenger No ja też dziękuję, bo cały czas żyłem w przekonaniu, że to Final Crisis przyczynił się do stworzenia The New 52 :D

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  Darth__Envious Takie pytanie jeszcze do DC Universe. Jak rozumiem uniwersum The New 52 powstało w Flashpoint całkiem niedawno. Czy The New 52 można przyrównać do Ultimate Marvela? Flashpoint dzieje się po tym całym Kryzysie podczas którego zginął Barry, czy przed? Jak się nazywało uniwersum, które powstało w wyniku Kryzysu? I czy DC wydaje komiksy w innym uniwersum niż New 52? Wiem, że wszystko można znaleść w google, ale na anglojęzycznych stronach wszystko jest tak poplątane, że niczego nei rozumiem :D

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  RevanAvenger Czyli tak... Ludzie, którym nie chce się czytać wszystkich „starych” komiksów mogą przeczytać „Flashpoint'a” i/lub go obejrzeć i mają wszystko na tacy jak wszystko powstało...? Ja mniej więcej się w tym wszystkim łapię (Liga Sprawiedliwych, historia Superman'a, historia Batman'a itp.), ale chyba życia mi nie starczy by przeczytać wszystkie komiksy więc się pytam.

 • RevanAvenger ocenił(a) ten film na: 10

  Inugami_99 Nie do końca ;) Nie masz "na tacy" tego jak wszystko powstało. Flashpoint to reset poprzednich serii i uniwersów, wstęp do "nowego otwarcia", tzw. New 52. Znaczy to tyle, że aby poznać całą kanoniczną historię uniwersum DC nie musisz czytać wszystkich komiksów, ale tylko te, które przynależą do New 52 - począwszy od Flashpointa. Czyli sam Flashpoint nie wystarczy, musisz też przeczytać te okołoflashpointowe i poflashpointowe komiksy.

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  RevanAvenger Ouki, rozumiem. To biorę się za lekturę XD

 • Snoopi84 ocenił(a) ten film na: 6

  Inugami_99 Zbaczając z tematu, właśnie obejrzałem Justice League: The Flashpoint Paradox i jestem zachwycony, niestety bardzo pobierznie znam świat DC, dla tego moje pytanie, co oznacza scena po napisach jeżeli ktoś ją widział ?

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  Snoopi84 Dobra... Nie widziałam jej - opiszesz mi ją?

 • Snoopi84 ocenił(a) ten film na: 6

  Inugami_99 Tu masz link do yt https://www.youtube.com/watch?v=_veOQQVJJLo

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  Snoopi84 Hahah! To „wstęp”, „zapowiedź” do „Justice League: War”. Film spoko - ale fabuły skomplikowanej to on nie ma. Obejrzyj sobie. Jest już w internecie z napisami.

 • kirmarks ocenił(a) ten film na: 9

  Inugami_99 Dziwne myślałem ze akcja dzieję się po wor a nie przed.

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  kirmarks Co nie? Tak wygląda. Jednak War została stworzona później - to po pierwsze. A po za tym Flashpoint Paradox (przede wszystkim komiks) ma na celu ubliżenie „nowym fanom” (że tak się wyrażę) historię bohaterów DC. Natomiast w War Liga powstaje na nowo; oni wszyscy się nie znają.
  Jednakże najlepszy początek Ligi jest pokazany w serialu „Liga Sprawiedliwych”; jest to jednak moje skromne zdanie.

 • kirmarks ocenił(a) ten film na: 9

  Inugami_99 Ale flash powinien ich znać skoro ich znał.
  Pamiętam fajne było nie wiem czy najlepsze zdania nie mam.

 • mesnut ocenił(a) ten film na: 10

  kirmarks Przede wszystkim JLA: War odbywa się już w DC New 52, można to zauważyć chociażby po strojach, dlatego nikt się nie zna, nie ma marsjańskiego łowcy itd. A Tu macie zwiastun nadchodzącej animacji: http://www.filmweb.pl/film/Justice+League%3A+Throne+of+Atlan... :)

 • kirmarks ocenił(a) ten film na: 9

  mesnut Ciekawy, czy Akłamen ma sklerozę?
  Ps. Ale skoro flash stworzył new 52 to powinien to pamiętać i wiedzieć.

 • mesnut ocenił(a) ten film na: 10

  kirmarks zawsze mogło mu wyczyścić pamięć z tych konkretnych wspomnień. ;)

 • Inugami_99 Jak może być zapowiedzią, skoro w "JL War" ligowcy dopiero się poznają? To by bardziej pasowało na "po" JL: war i Throne of Atlantis, kiedy to dopiero się stają Ligą Sprawiedliwych.

 • Inugami_99 ocenił(a) ten film na: 10

  emily_mary_jane Już tłumaczę. Flashpoint Paradox powstało jakiś rok wcześniej niż War, to może powiem najpierw. Ogólnie rolą Flashpoint jest przybliżenie widzom poprzednich losów Ligi i innych bohaterów (by nie musieli się przekopywać przez tony starych komiksów); oczywiście w filmie dowiadujemy się dużo mniej niż w komiksach (komiksy są dużo bardziej rozbudowane i dot. np. Zielonej Latarni, Batmana, Kid Flasha i wielu innych postaci od DC). Po powstaniu owych komiksów (Flashpoint) DC Comics zrobiła wielki reset swego uniwersum, który nazywa się „New 52” (bo odnawia 52 najsłynniejsze komiksy). Oczywiście owemu resetowi podlega też Liga sprawiedliwych i jest to po prostu ich nowe poznanie i powstanie. Kiepski ze mnie tłumacz, wiem.

 • Inugami_99 dzięki, zrozumiałam :) Tylko, że w epizodzie na końcu pojawia się Luthor a w JL: War, go chyba nie było. dlatego się zdziwiłam, że niby jest zapowiedzią do War.

 • RevanAvenger Dlatego batman ma na początku i końcu inny strój ? Tak samo jak flash

 • RevanAvenger ocenił(a) ten film na: 10

  SzymonekJR Przyznam się szczerze, że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Ale zakładam, że wyjaśnienie jest proste: na początku filmu mamy jeszcze "stare" uniwersum, a pod koniec już New 52. Być może twórcy filmu chcieli to zasygnalizować poprzez stroje superbohaterów.