PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 368 875
ocen
8,4 10 1 368875
7,8 33
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Kiedy film o żydowskich konfidentach z czasów II wojny światowej? O zajadłej żydowskiej milicji w gettach? O judenratach, które wydawały swoich braci na śmierć? Kiedy będzie o tym film, dlaczego wybiela się zbrodniarzy i nie wspomina słowem o Żydach, którzy kolaborowali z Niemcami, czy to Sowietami?

ocenił(a) film na 7
pepek0206

A idź ty okrutny antysemito ! :)

ocenił(a) film na 9
RAC_79

@RAC_79 Nie rozumiem takiego podejścia... @Pepek0206 Spytał czemu nie są robione filmy o żydowskich kolaborantach, którzy współpracowali z Niemcami oraz ZSRR a ty nazywasz go od razu antysemitą. Skoro ja wyciągnę nie wygodne FAKTY z życia murzynów to znaczy, że jestem rasistą ? Jeśli poruszę nie wygodne FAKTY związane z chrześcijaństwem to jestem antychryst ? Nie nadużywaj tego typu określeń bo to nie ma sensu.

ocenił(a) film na 7
Supernowa_filmweb

Specjalnie dałem ":)",aby nie było głupich nieporozumień jak widać nie pomogło....
Zanim coś skomentujesz przeczytaj parę razy.

ocenił(a) film na 9
RAC_79

Jeśli to miałeś w planach to nie było tematu.


PS: Dlatego wolę rozmowę w "rl".

ocenił(a) film na 7
Supernowa_filmweb

Też wolę, ale to jest internet i trzeba uważać.

pepek0206

Dlatego , bo Żydzi i tak już tyle przeszli, że to byłoby naprawdę okrucieństwo robić jeszcze film oczerniający ich, oni byli ofiarami, nie oprawcami, wiadomo, że byli i tacy, którzy donosili itp. Strach czasami pozbawia człowieczeństwa.

animo95

A to bidulki, aj waj :F

pepek0206

Wiesz co, zgadzam się z wypowiedzią RAC_79 , ale nie dodałabym do tego uśmiechu...

animo95

Zadanie do gimnazjum odrobione? :)

pepek0206

Nie, właściwie to jeszcze nie.
Jeśli chodzi o Twoje wypowiedzi, to raczej ja powinnam o to zapytać.
A "206" w Twoim nicku to Twój wiek? ;)
Och, jaki stary jesteś...
Mam nadzieję, że aluzja została zrozumiana.

pepek0206

widać, że problemy pepek miałeś w podstawówce z liczeniem i zostało Ci do dziś :)..."aniomo95" jak już to chyba z liceum a nie gimnazjum rocznikowo wypada a może narodowościowa sekta się odzywa w Tobie...?

sila73

za to panowie Żydzi liczyć dobrze umieją... filmy kręcą, muzea budują i obchodzą wielkie rocznice powstan w gettcie - za nasze podatki;) i patrzą ile by tu kasy jeszcze od nas wyciągnąć...

ocenił(a) film na 10
pepek0206

a kto ci tak doradza o żydowskiej historii, tatuś czy dziadziuś? czy po prostu żeś się głupi urodził....

ocenił(a) film na 10
pepek0206

Biorąc pod uwagę, że wśród oprawców, zdrajców, konfidentów II WŚ, znajdują się ludzie wszelakich narodowości i wyznań Twój komentarz uważam za bezsensowy, a o poziomie tego komentarza chyba w ogóle nie opłaca się pisać !

biesoir

To jest film zrobiony przez Żyda o Żydach i dla Żydów, więc wiadomo że "swoich" wybiela, a "obcych" pokazuje w najgorszym świetle. Polacy przed wojną oczywiście nie kochali Żydów, ale na pewno nikt nie życzył im tragedii jaka ich spotkała i wielu pomagało w różny sposób narażając własne życie i swojej rodziny.

ocenił(a) film na 10
pepek0206

Chyba nieuwaznie ogladałes ten film,gdyz sa w niej sceny żydów którzy pomagali hiltlerowcom.A jesli chcesz cały film o takich ludziach to smiało,zacisnoij zęby rusz tyłek i kręć film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones