PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687712}

Lucy

6,3 231 231
ocen
6,3 10 1 231231
5,6 21
ocen krytyków
Lucy
powrót do forum filmu Lucy

Za najlepsze podsumowanie niech posłużą słowa jednego z recenzentów: "Produkcja cały czas
obraża inteligencję widza, a w zamian oferuje tylko kilka rozrywkowych scen. Besson tak bardzo
uwierzył w te 10%, że stworzył film, do którego faktycznie trzeba pozostałe 90% wyłączyć, by móc
się na nim bawić." Amen

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Pozdrowienia masz od kółka i innych ludzi wykształconych.

hyrkan

Jesteś wykształciuch? Taki jak gros czy te strajkujące?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Taki, który nie robi błędu co zdanie, gdy się odzywa. ;)

Polecam też spróbować.

hyrkan

Jesteś chłoptaś z kółka różańcowego? No nigdy bym nie pomyślał. Myślałem za to, że podpalasz kościoły.
Jaki głupi byłem, że się pomyliłem.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Mylenie się jest twoim nawykiem. ;)

hyrkan

Mylenie to twoje drugie imię.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nie, właściwie to nie.
Mylenie jest twoim nawykiem.

hyrkan

Wymień z imienia i nazwiska tych znajomych. Z chęcią się pośmieję z wykształciuchów.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:) Że potrafią pisać? To musi być naprawdę ciekawy widok, jak się z tego śmiejesz. Ogólnie umiejętności cię śmieszą, czy tylko te, którymi nie dysponujesz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hyrkan

Teraz to mnie już ewidentnie zdenerwowałeś. Filmów nie ocenia się za gatunek, tylko za to jak prezentują się w gatunku. W dramacie ma być dramat. W sensacyjnym dobre wybuchy, bójki i strzelaniny. W sf dobre efekty specjalne. w kryminale dobra intryga. A w komedii śmieszne sceny. A według ciebie film sensacyjny od razu jest do niczego, bo jest sensacyjny. Chory jesteś. I tyle.
A w ogóle chcesz powiedzieć, że inni są prości, bo ty jesteś złożony. No wiec słuchaj arystokrato złożony. Mam gdzieś twoje złożoności. Rozłóż je i z powrotem złóż. Niech cię złożą z części znalezionych w śmietniku.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ocenia się jak chce. ;) Ty oceniasz za przesłanie polityczne.

Odradzałbym ci zgadywanie, co ja chcę powiedzieć. Będziesz się mylił dokładnie tak jak w 100% do tej pory.

hyrkan

ciebie to nikt nie odgadnie. Jesteś najjaśniejszą gwiazdą, która nigdy nie zgaśnie. Jesteś lekiem na całe zło.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie jesteś pierwszym zakochanym bez wzajemności.

Mógłbyś zauważyć, że większość zdrowych ludzi nie wchodzi na forum filmowe po to, żeby latami w tysiącach postów atakować Żydów, Inuitów albo osoby LGBT?

hyrkan

Ty niezdrowy jesteś.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Zdaniem ekspertów z uniwersytetu youtuba. Lekarze mają inne zdanie, ale to pewnie spisek. Tak sądzi prawica ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To się odnosi dokładnie do niczego. ;)

hyrkan

Czyli do ciebie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

:) ciągle piszesz o mnie. Znasz jakiś inny temat?

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Masz na myśli, że nie był realistyczny? To ciekawe kryterium, pozwalające w całości odrzucić kilka gatunków i co najmniej 90% filmów pozostałych gatunków. Może realizm nie jest celem tworzenia filmów?

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Na pewno nie jest celem tworzenia filmów prowokowanie ludzi, którzy je oceniają.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Ale rozrywka bywa. :) eltoro tak jak ty popadał w sprzeczności, krytykował jedne filmy za to samo, za co inne doceniał. No ale czego się spodziewać po kinowych nowicjuszach. Musiałbyś jeszcze sporo filmów obejrzeć, żeby się trochę wyrobić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Zupełnie naiwne są te twoje opinie. Zero doświadczenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hyrkan

mnie czasami się wydaje, że ty nie jesteś człowiek. ty jesteś tylko mój koszmar. Więc gdzie tutaj realizm?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Tobie się nieustannie wydaje, że to, co ci się wydaje, jest sensowne. To w tym miejscu odchodzisz od realizmu.

hyrkan

Co ty na to?: h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i n t e r i a . p l / z a g r a n i c a / n e w s - a m n e s t y - i n t e r n a t i o n a l - i z r a e l - s t o s u j e - a pa r t h e i d - w o b e c - p a l e s t y , n I d , 5 8 0 6 1 4 1

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Odpowiadam w innym miejscu. Ale się rzucasz zawsze na taką pojedynczą wiadomość. Od ostatniej Polacy pokazali się ze złej strony tysiące razy :)

hyrkan

A to Polacy kogoś bombardują, okupują? Bo myślałem, że bronią swoich granic. I utrzymują inzynierów i lekazy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Jeszcze niedawno okupowali.
Przy tym to nie uchodźcy z Polski jechali do Afganistanu czy Iraku. Myślę, że chyba zbyt dawno nie było obcych wojsk na terytorium Polski i Polacy trochę spraw zapomnieli. Wobec tego sobie zaszkodzą i po prawicowemu ściągną Putina do siebie. No cóż.

hyrkan

Rzeczywiście, po h..a jechali do Iraku i Afganistanu. Usraelskie pachołki....

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Człowiek na pewnym poziomie moralności i honoru przynajmniej przyjąłby odpowiedzialność za te błędy, a nie budował mur, żeby nie widzieć konsekwencji swoich działań.

eltoro10000

A teraz przytoczę kategorię filmu - Sci-Fi. Miej tez w takim razie zarzuty do producentów Obcego, Terminatora, że nie jest "prawdziwy", czasami coraz bzdurniejsze powody krytyki filmu znajdujecie.

Ounterios

Nie porównuj gów.na do twarożku. Nie mam nic przeciwko fantastyce, zwłaszcza sci-fi, czyli naukowej, natomiast brak elementarnej logiki w filmie obraża moją inteligencję. Mogę uwierzyć w krwiożercze istoty z kosmosu, które mają kwas zamiast krwi, androidy, a nawet w podróże w czasie, bo jest to przynajmniej teoretycznie możliwe. Jeśli natomiast widzę, że kobita, której po dragach odblokował się mózg (w przypadku blondynek każdy jeden procent odblokowanego mózgu jest na wagę złota), zaczyna się turlać po ścianach i suficie, bo stała się nagle tak super inteligentna, że przestała na nią działać siła grawitacji, to to już nie jest fantastyka, tylko czysta głupota.
P.S. A przecież podobny temat, można pokazać całkiem inteligentnie i realistycznie, jak w przypadku "Jestem Bogiem" z Bradleyem Cooperem. Film również fantastyczny, ale nie głupi jak ten Bessona.

ocenił(a) film na 3
eltoro10000

Zgadzam się w pełni :)

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Ale tą laskę chcoałoby się wziąć w obroty.-)

eltoro10000

eltoro, ty jesteś jedna wielka bzdura.
P.S. filmu nie oglądałem ale bawią mnie twoje posty

eltoro10000

Pełna zgoda. Szkoda marnować czas na tego gniota.

ocenił(a) film na 2
eltoro10000

Pełna zgoda, ten film to chłam. Ale bardziej niż nad tym filmem odpadją mi ręce nad osobami komentującymi, że sa tu poruszone tematy z fizyki kwantowej lub ogólnie mówiąc "nauki"... Jako fizyk z wykształcenia brak mi słów w takich chwilach na wyrażenie swej konsternacji.

eltoro10000

Traktowanie filmów serio to oznaka zdziecinnienia, taka jest prawda. Film to ruchome obrazki oczywiście można nad tym dyskutować ale podchodzić do tego jak do niepodległości to już przesada całkowita.

zarkadiusz7

Oznaką zdziecinnienia jest jak komuś podobają się głupawe filmy, w których nie obowiązuje elementarna logika i prawa fizyki na podobieństwo kreskówek.

eltoro10000

nie jest bzdurny jest dobry jedyna bzdura jest to ze czlowiek uzywa 10 % mózgu bo to nie prawda uzywa zalezy kto ale pewnie od 50 do 80 po 2 nawet jak ktos uzyje 100 % to i tak nie bd miec mocy telekinezy ani tg typu rzeczy wiec w filmie chodzi o cos wiecej niz uzywanie tylu procent

Metalowiec28

Oprócz mózgu warto także używać (choć jedno z drugim ściśle się wiąże), zasad ortografii, dużych liter, znaków interpunkcyjnych i diakrytycznych, ("nieprawda" piszemy razem) oraz tak budować zdania, by były mniej więcej zrozumiałe dla odbiorcy. Nieraz niestety mam wrażenie, że są jednak ludzie, którzy używają jedynie kilku procent. I to są właściwi odbiorcy tego filmu.

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Faktycznie, niektórzy nie wiedzą co to interpunkcja i strasznie się czyta takie komentarze. Co do Twoich komentarzy na temat filmu się nie zgodzę. To jest film sci-fi, nie musi być zgodny z rzeczywistością i nie wiem dlaczego niby "intelektualiści" mieli by poczuć się urażeni. Recenzenci oceniają filmy pod innymi względami i ich oceny praktycznie w ogóle mnie nie interesują ostatnio, jedynie mają naprowadzić na jakiś nowy film. Sama fabuła, pomysł i gra Scarlett była bardzo dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones