film

Lwie serce

Lionheart
1990
1 godz. 45 min.
7,2 19 122
oceny
7,2 10 1 19122
5,3 3
oceny krytyków
Dezerter z Legii Cudzoziemskiej wkracza w świat nielegalnych walk, by wesprzeć finansowo żonę zamordowanego brata. więcej mniej
Lwie serce zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Lyon od lat służy w legii cudzoziemskiej. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego brat parający się handlem narkotykami padł ofiarą zbrodni, został oblany benzyną i podpalony. Pragnie go natychmiast zobaczyć, jednak przełożeni nie wyrażają na to zgody. Lyon w ostateczności ucieka. Legia wysyła za nim listy gończe, oskarżając go o dezercję, zdradę Francji i terroryzm. Gdy zbieg dociera do Ameryki, jego brat już nie żyje. Pozostaje mu jedynie zemsta na zabójcach brata...

boxoffice
$24 271 196 na świecie
$24 078 196 w USA
$193 000 poza USA
budżet
$6 000 000
na podstawie
Jean-Claude Van Damme (materiały do scenariusza, historia)
studio
Imperial Entertainment Corporation (przedstawia) / Sunil / Wrong Bet Productions
tytuł oryg.
Lionheart
inne tytuły
Wrong Bet (tytuł roboczy) USA
A.W.O.L. (tytuł roboczy) USA
A.W.O.L.: Absent Without Leave Wielka Brytania
Wrong Bet Australia
więcej
Podczas ostatniej walki w filmie, Attila uderza Lyona w żebra kilka razy, odnawiając jego kontuzję. Lyon zaczyna krwawić, a krew przecieka przez bandaże i koszulkę. Chwilkę potem, krew znika z koszulki, i już nigdy się nie pojawia.
Pierwszy przeciwnik Lyona ma znaczący tatuaż na lewym ramieniu, który wygląda bardzo szczegółowo. Następnie jest prawie zmazany, by w końcu walki znowu się odnowić.
Podczas końcowej walki, możemy zauważyć, że Cynthia nosi czarne pończochy. Gdy jednak walka dobiega końca, a Cynthia próbując uciekać zostaje wyproszona ze swojej limuzyny, widzimy, że jej nogi są gołe.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych