PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=165317}

Mój kraj

Swades: We, the People
7,9 2 096
ocen
7,9 10 1 2096
Mój kraj
powrót do forum filmu Mój kraj

Moja ocena

ocenił(a) film na 9

Film bardzo różni się od pozostałych filmów bollywood, chociazby dlatego, ze pokazano w nim prawdziwe oblicze Indii. Miałam obawy, co do oglądania go. Jak się okazało, film jest swietny. Shahrukh tak dobrze zagrał, ze byłam pod wrazeniem. Jego skupiona twarz, gdy próbowali zrobić wszystko, aby woda była w wiosce, poraziła mnie. Piosenki świetne, zwłaszcza jedna "Ye taara woh taara har taara", Napisałam, ze pokazano prawdziwe Indie, choc nie w zły sposób, bo pokazali też kulture i tradycję. Tak naprawdę bałam sie obejrzeć ten film, bo w bollywood nie pokazuja na ogół biedy, choc rozumiem, ze przecietny widz tam woli ogladać filmy, które oderałyby go od rzeczywistości. Uwazam tez, ze swades jest m.in. takim filmem. Pomimo, ze pokazali w nim biede, to jak juz zasnaczyłam, pokazali wiele pozytywów, które w bollywood nie można pominąć, i to bardzo mi się podoba. Daje 9/10.

ocenił(a) film na 8
one_blood

...z tym, że bieda jest wszędzie i każdy kraj, choć w różnym stopniu, jest zróżnicowany pod tym względem. ale "Swades" świetnie pokazał zacofanie w ludzkiej głowie, zaściankowość i wiarę w słuszność podziałów tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś wymyślił to już ileś tysięcy lat wstecz - a raczej ukazuje wady takiego właśnie myślenia. ale i w polsce, powiedzmy to sobie szczerze, są tacy ludzie;) poza tym kontrast pomiędzy USA i Indiami. tradycja jest pokazana z różnych stron, co pozwala wyrobić sobie w miarę obiektywne zdanie - bo z jednej strony ciekawa kultura i wiara, muzyka i taniec, a z drugiej stary system kastowy pogłębiający różnice społeczne, a jednak osoba przywiązana do kultury żadko wypiera się tego systemu albo (tak jak jeden z wieśniaków) stara się żyć normalnie, ale traci na tym (bo bogatsi się z tym nie godzą - a co by im to szkodziło?). bardzo fajny filmik i ciekawy:) ja też długo na niego czekałam ale do Indii mnie nie zniechęcił, raczej utrwalił w złej opinii na temat zaściankowości ludzkiego umysłu:P SRK - jak zawsze super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones