Film

My Giant

1998 1 godz. 43 min.
5,7 1 784
oceny
5,7 10 1784
296
chce zobaczyć
{"id":"7797","linkUrl":"/film/M%C3%B3j+olbrzym-1998-7797","alt":"Mój olbrzym","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/77/97/7797/7479283.2.jpg"}
Agent filmowy usiłuje zrobić z rumuńskiego olbrzyma gwiazdę kina. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Trzeciorzędny agent filmowy Sam Kamin (Billy Crystal) jest bardziej oddany karierze niż swojej rodzinie. Podróżując po Rumunii mężczyzna ma wypadek, po którym budzi się w klasztorze. Tam po raz pierwszy spotyka olbrzymiego człowieka, Maksa (Gheorghe Muresan), który pracuje jako nadzorca. Sam postanawia zabrać olbrzyma do ojczyzny, żebyTrzeciorzędny agent filmowy Sam Kamin (Billy Crystal) jest bardziej oddany karierze niż swojej rodzinie. Podróżując po Rumunii mężczyzna ma wypadek, po którym budzi się w klasztorze. Tam po raz pierwszy spotyka olbrzymiego człowieka, Maksa (Gheorghe Muresan), który pracuje jako nadzorca. Sam postanawia zabrać olbrzyma do ojczyzny, żeby pomóc mu odszukać miłość jego życia. Agent kieruje się jednak innymi pobudkami, zamierza zrobić z Maksa gwiazdę filmową.

boxoffice
$8 072 007 w USA
studio
Castle Rock Entertainment / Face Productions
data produkcji
1998
tytuł oryg.
My Giant
inne tytuły
Mój olbrzym Polska
Mój przyjaciel olbrzym Polska
Więcej...
Lilliana to imię żony Gheorgha Muresana. Bohaterka miała początkowo mieć na imię Angelica, ale zostało zmienione po sugestii Gheorgha, który powiedział, że mówiąc o miłości myśli o swojej żonie.

Sam i Max chcąc dotrzeć do Las Vegas, kupują na stacji autobusowej bilet. Zostawiają go jednak, gdy idą zadzwonić. W następnej scenie mężczyźni znajdują się jednak w autobusie.
Film kręcono w Czechach (zamek Pernštejn) oraz w USA (Las Vegas, Los Angeles, Nowy Jork).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych