film

Mój olbrzym

My Giant
1998
1 godz. 43 min.
5,6 1 858
ocen
5,6 10 1 1858
Agent filmowy usiłuje zrobić z rumuńskiego olbrzyma gwiazdę kina. więcej mniej
Mój olbrzym zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Trzeciorzędny agent filmowy Sam Kamin (Billy Crystal) jest bardziej oddany karierze niż swojej rodzinie. Podróżując po Rumunii mężczyzna ma wypadek, po którym budzi się w klasztorze. Tam po raz pierwszy spotyka olbrzymiego człowieka, Maksa (Gheorghe Muresan), który pracuje jako nadzorca. Sam postanawia zabrać olbrzyma do ojczyzny, żebyTrzeciorzędny agent filmowy Sam Kamin (Billy Crystal) jest bardziej oddany karierze niż swojej rodzinie. Podróżując po Rumunii mężczyzna ma wypadek, po którym budzi się w klasztorze. Tam po raz pierwszy spotyka olbrzymiego człowieka, Maksa (Gheorghe Muresan), który pracuje jako nadzorca. Sam postanawia zabrać olbrzyma do ojczyzny, żeby pomóc mu odszukać miłość jego życia. Agent kieruje się jednak innymi pobudkami, zamierza zrobić z Maksa gwiazdę filmową.

boxoffice
$8 072 007 w USA
studio
Castle Rock Entertainment / Face Productions
tytuł oryg.
My Giant
inne tytuły
Sam i Max chcąc dotrzeć do Las Vegas, kupują na stacji autobusowej bilet. Zostawiają go jednak, gdy idą zadzwonić. W następnej scenie mężczyźni znajdują się jednak w autobusie.
Zdjęcia do filmu kręcono na zamku Pernštejn w Nedvědicach (Czechy) oraz w Las Vegas (Nevada, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Lilliana to imię żony Gheorgha Muresana. Bohaterka miała początkowo mieć na imię Angelica, ale zostało zmienione po sugestii Gheorgha, który powiedział, że mówiąc o miłości myśli o swojej żonie.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych