Kathleen Denise Quinlan

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1963,"rate":6.905247070809985,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":true,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":203,"rate":7.359605911330049,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
6,9
1 963 oceny gry aktorskiej
Kathleen Quinlan
Kathleen jest jedyną córką Roberta i Josephine Quinlan. Dorastała w Mill Valley. Przełom w jej życiu nastąpił gdy George Lucas odwiedził jej szkołę średnią i namówił ją na spróbowanie sił na ekranie Pod jego kierunkiem zagrała małą rolę w filmie "American Graffiti" [73], a cztery lata później odniosła swój pierwszy sukces, dzięki dramatowi Anthony'ego Page'a "Nigdy nie obiecywałem ci ogrodu pełnego róż" [77], gdzie wcieliła się w postać pacjentki zakładu psychiatrycznego [rola ta przyniosła jej nominację do "Złotego Globu"]. Pomimo, że wróżono jej w tym czasie wielką karierę, żaden z filmów, które nakręciła nie spowodował przełomu. W latach osiemdziesiątych pojawiała się głównie w telewizji, na dużym ekranie grając sporadycznie i w drugorzędnych produkcjach. Złą passę udało się jej przełamać w latach 90-tych, dzięki serii doskonałych występów w takich filmach jak: "The Doors" [91] Olivera Stone'a, "W majestacie prawa" [94] Heywood Goulda czy "Apollo 13" [95] Rona Howarda. Za ten ostatni otrzymała nominację do Oskara '95 [w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca]. Dużą popularność zapewnił jej udział w serialu telewizyjnym "Family Law" [1999-2002], gdzie wcieliła się w postać kobiety-prawnika.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 listopada 1954

miejsce urodzenia: Pasadena, Kalifornia, USA

wzrost: 165 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Bruce Abbott (od 12.04.1994), syn Tyler Quinlan Abbott (ur. 17.10.1990)
Ukończyła Tamalpais High School w Mill Valley (Kalifornia, USA) gdzie zasłynęła jako znakomity nurek i gimnastyczka.
Była brana pod uwagę do roli Stephanie Mangano w filmie "Gorączka sobotniej nocy". Angaż ostatecznie otrzymała Karen Lynn Gorney.
Była brana pod uwagę do roli Elviry Hancock w filmie "Człowiek z blizną". Angaż ostatecznie otrzymała Michelle Pfeiffer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych