PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101000}

Mój pan mąż

My Man Godfrey
7,4 975
ocen
7,4 10 1 975
7,3 3
oceny krytyków
Mój pan mąż
powrót do forum filmu Mój pan mąż

Jest to zaskakująco złożony, psychologiczny film o poszukiwaniu własnego ja. Człowiek z bogatego rodu, który stracił miłość i oszczędności, mieszka na śmietniku, uważając się za nikogo. Dzięki pomocy postrzelonej Irene trafia do zwariowanej, bogatej rodziny, niekoniecznie patrzącej na niego przychylnym okiem. Z upływem czasu jednak domownicy przywiązują się do niego, a Godfrey zmienia ich życie. Jego życie też się zmienia; jak wspomina pod koniec do Cornelii, sam był kiedyś rozpieszczonym chłystkiem, ale mieszkając na śmietniku poznał nieszczęścia innych i ich walkę z życiem. Tożsamość odzyskuje z podwójną mocą - na śmietniku tworzy klub, w którym zatrudnia mieszkańców wysypiska, zapewnia im mieszkanie.
Naprawdę wielki, pozytywny film - zapewne jeden z tych, które miał pokrzepiać Amerykanów po Wielkim Kryzysie (bohater wspomina o bezdomnym, byłym bankierze, który stracił wszystko na giełdzie). Arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

W czasie Wielkiego Kryzysu, nie po - wtedy było niemal równie źle, co w 1932. Tym zapewne większa była moc tego filmu. Z pewnością jedna z najlepszych komedii z epoki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones