film

Mężczyźni wolą blondynki

Gentlemen Prefer Blondes
1953
1 godz. 31 min.
7,4 16 630
ocen
7,4 10 1 16630
8 341
chce zobaczyć
6,8 9
ocen krytyków
Dwie piosenkarki będące przyjaciółkami, Lorelei Lee oraz Dorothy Shaw, odbywają podróż do Paryża. Ich tropem rusza prywatny detektyw, który ma znaleźć dowody zdrady jednej z nich.  Więcej Mniej
Mężczyźni wolą blondynki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Mężczyźni wolą blondynki
Zwiastun nr 1 2:30
nr 1 2009-11-16T11:32:51 https://fwcdn.pl/webv/34/39/13439/z01.13439.4.jpg https://fwcdn.pl/video/31788/gentlemen_prefer_blondes_480.360p.mp4

Akcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z showbiznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciecAkcja tego komediowego musicalu rozgrywa się głównie na wielkim promie, na którym znajdują się dwie przyjaciółki, z showbiznesu, płynące przez Atlantyk. Lorelei to słodka blondynka, która nade wszystko kocha diamenty i wielkie fortuny. Przez co niejednokrotnie pakuje się w kłopoty. Jest zaręczona z młodym milionerem Gusem, ale jego ojciec nie wierzy i nie ufa w miłość dziewczyny. Wysyła jej śladem detektywa, który ma zdobyć kompromitujące materiały potwierdzające podejrzenia ojca. Przyjaciółka Lorelei - przystojna i cyniczna brunetka Dorothy sceptycznie podchodzi do planu Lorelei poszukiwania majętnego męża dla niej. Przez film przewijają się znakomite piosenki w wykonaniu obu aktorek i towarzyszących im mężczyzn, m. in.niedoścignione, wielokrotnie kopiowane wykonanie utworu "Diamonds Are a Girl's Best Friend" przez Marilyn Monroe.

boxoffice
$12 000 000 w USA
na podstawie
Joseph Fields (sztuka) /
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia)
tytuł oryg.
Gentlemen Prefer Blondes
inne tytuły
Howard Hawks' Gentlemen Prefer Blondes (pełny tytuł) USA
Howard Hawks' Gentlemen Prefer Blondes (pełny tytuł) Wielka Brytania
Więcej...
Pierwotnie postać graną przez Monroe miała zagrać Betty Grable. Jednak po sukcesie "Niagary" studio Fox wybrało Marilyn. Dodatkowym argumentem był fakt, że Grable zarabiała 150 tysięcy dolarów za film, a Monroe zadowoliła się stawką 18 tysięcy.
Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Mimo, że to Monroe stała się główną siłą napędową tego filmu, otrzymywała za pracę nad nim swoje cotygodniowe wynagrodzenie w wysokości $500, co w porównaniu z gażą Jane Russel w wysokości $200 000 stanowiło mikrą kwotę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych