PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127502}

Mężczyzna którego kocham

L'Homme que j'aime
7,0 241
ocen
7,0 10 1 241
Mężczyzna którego kocham
powrót do forum filmu Mężczyzna którego kocham

Im więcej mam do czynienia z kinem francuskim tym większą mam ochotę aby szerokim łukiem omijać produkcje które panowie znad Sekwany spłodzili w swych artystycznych wizjach, film nie jest zły, ogląda się dosyć przyjemnie i dobra muzyka i gra aktorska.

Jednak już samo osnucie fabuły wokół motywu HIV i połączeniu go z homoseksualizmem podziałało mi nerwy bo nie dość że jest to krzywdzący stereotyp to jeszcze temat ten był już do bólu wałkowany w innych filmach. Do tego jest to kino mało ambitne - do końca to nie wiadomo czy to pastisz czy film dramatyczny czy może groteska - ciężko wyczuć francuski humor i intencje, nawet angielska mentalność jest czysta niczym łza w tym wypadku. W sumie film da się obejrzeć bez bólu - bo główny aktor jest po prostu świetny, ale aby specjalnie po niego sięgać, to trzeba naprawdę się nudzić. Kolejny zlepek scenek rodzajowych z życia wybranej grupy społecznej i nic ponadto - nie lubię tego typu kina które niby próbuje zbliżać się do rzeczywistości jak najmocniej a przez to chyba się od niej oddala bo żaden film rzeczywistości nie odda.

ocenił(a) film na 7
ariel27

Zauważ, że film jest sprzed 15 lat a to prawie lata świetlne od tego co obecnie serwuje nam branżowe kino. Film jest słodko-gorzki i nie uważam że to jest mało ambitne kino bo mało ambitne to jest Another Gay Movie czy seria Eating Out. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones