Film

Młode lwy

The Young Lions
1958
2 godz. 47 min.
7,6 2 870
ocen
7,6 10 1 2870
3 785
chce zobaczyć
Podczas drugiej wojny światowej żołnierze z obu stron konfliktu stawiają czoła brutalnej rzeczywistości i rozmyślają nad sensem walk. Więcej Mniej
Młode lwy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

II wojna światowa weryfikuje ideały żołnierzy walczących stron. Młody Niemiec Christian, amerykański Żyd Noah i jego frontowy przyjaciel Michael stają wobec konfrontacji z brutalną rzeczywistością.

na podstawie
Irwin Shaw (powieść)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
The Young Lions
inne tytuły
Eddie Fisher wyznał w swojej autobiografii, że był bardzo bliski zagrania postaci Whiteacre'a. Rolę tę otrzymał w końcu Dean Martin, zaś Fisherowi obiecano angaż w następnej produkcji Ala Lichtmana. Niestety, nie doszło do tego, ponieważ Fisher zmarł w lutym 1958 roku, jeszcze przed premierą "Młodych lwów".
Michaela Whiteacre'a miał z początku zagrać Tony Randall, zdecydowano się jednak zaangażować Deana Martina. Producenci nalegali, by w obsadzie znalazł się przedstawiciel czterech głównych gałęzi show-biznesu, tj. konferansjer, piosenkarz, aktor oraz aktor telewizyjny.
Zdjęcia do filmu kręcono w Berlinie (Niemcy), Chantilly, Natzwiller, Paryżu, Strasburgu (Francja) i San Diego (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych