Lee Van Cleef 

Clarence Leroy Van Cleef Jr.

8,6
6 748 ocen gry aktorskiej
Lee Van Cleef
Lee Van Cleef urodził się w styczniu 1925 roku w Somerville. Podczas II wojny światowej służył w U.S. Navy. Krótko przed zakończeniem służby w 1943 poślubił swoją szkolna sympatie Patsy, z którą miał później trójkę dzieci. Pracował jako księgowy, a w wolnych chwilach grywał w niewielkich przedstawieniach. Jego talent sprawił, że dostrzegł go Stanley Kramer. Reżyser polecił go i Van Cleef dostał małą role "czarnego charakteru" w filmie "W samo południe". Po tym debiucie jego kariera zaczęła się rozwijać bardzo szybko, aż do poważnego wypadku samochodowego w 1959 roku. Po tym zdarzeniu rozstał się z żoną, na jakiś czas oddalił się od aktorstwa, zaczął pracować jako dekorator wnętrz i wkrótce znów się ożenił. Jego ekranowa kariera znowu nabrała tempa po roli w filmie "Za kilka dolarów więcej". Grywał głównie w spaghetti westernach, potem wrócił do Hollywood, ożenił się po raz trzeci i grał w rożnych niskobudżetowych filmach akcji. Zmarł w wieku 64 lat na atak serca.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 9 stycznia 1925

data śmierci: 16 grudnia 1989

miejsce urodzenia: Somerville, New Jersey, USA

wzrost: 188 cm

trzykrotnie żonaty: 1. Patsy Ruth (od 1943, rozwód), 3 dzieci: Deborah, Alan i David; 2. Joan Marjorie Drane (09.04.1960 - 1974, rozwód); 3. Barbara Havelone (od 13.07.1976 do jego śmierci)
Zmarł na atak serca w Oxnard (Kalifornia, USA). Pochowano go na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Stracił opuszek środkowego palca budując domek do zabawy dla swojej córki.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1985 r. - Old Suntory Whisky;
- 1989 r. - piwo Bavaria.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych