Film

Młodość Astrid

Unga Astrid
2018
2 godz. 3 min.
7,0 1 471
ocen
7,0 10 1 1471
2 989
chce zobaczyć
Astrid Lindgren czyta listy od swoich wielbicieli z całego świata. Podczas lektury staruszka zaczyna wspominać swoją młodość. Więcej Mniej
Młodość Astrid zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Młodość Astrid
Zwiastun nr 1 (polski) 1:31
nr 1 (polski) 2018-09-05T15:38:55 https://fwcdn.pl/webv/76/80/47680/thumbnail.47680.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/297/802797/mlodosc_astrid___polski_zwiastun__premiera_kinowa_5_pazdziernika_2018_.vp9.1080p.webm

Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodąZnamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne (choćby "Dzieci z Bullerbyn" czy "Pippi Pończoszanka") książki dla dzieci. Taką też Astrid poznajemy w pierwszych scenach filmu Christensen, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Pisarka cofa się pamięcią do lat młodości - wspomina jak za zgodą rodziców zaczęła pracować w lokalnej gazecie, a przy okazji uwikłała się w romans z wiele od niej starszym przełożonym. "Młodość Astrid" to jednak nie tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

dystrybucja
Aurora Films
studio
Avanti Film / DCM Productions / Det Danske Filminstitut (wsparcie) / Więcej...
tytuł oryg.
Unga Astrid
inne tytuły
Becoming Astrid Miedzynarodowe
Więcej...
W filmie Astrid mówi ze sztokholmskim akcentem, podczas gdy w prawdziwym życiu pisarka posługiwała się akcentem smalandzkim.
Po scenie tańca na początku filmu wspomina się, że Astrid ma 16 lat, co wskazuje na to, że jest przełom 1923/1924 roku. Jednak piosenka, którą gra zespół, to "Yes Sir, That's My Baby", wydana po raz pierwszy przez Gene'a Austina w 1925 roku.
Zdjęcia do filmu powstały w regionie Västra Götaland (Szwecja) oraz na zamku Marquardt w Poczdamie (Niemcy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych