Alba August 

Alba Adéle August

6,9
854 oceny gry aktorskiej
Alba August

Alba August ma duńsko-szwedzkie korzenie. Urodziła się 6 czerwca 1993 roku w Kopenhadze. Jej rodzicami są reżyser Bille August oraz aktorka i reżyserka Pernilla August. Jest młodszą siostrą aktorki Asty August oraz przyrodnią siostrą scenarzysty Andersa Frithiof Augusta i scenografki Agnes Östergren.
W 2012 roku została absolwentką szkoły średniej Södra Latin w Sztokholmie, następnie przeniosła się do Danii, gdzie w 2018 roku ukończyła studia aktorskie w The Danish National School of Performing Arts (duń. Den Danske Scenekunstskole) w Kopenhadze. 
Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w wieku 8 lat, w filmie wyreżyserowanym przez ojca "A Song for Martin" w 2001 roku. Jej dorosła kariera aktorska rozpoczęła się od występu w serialu "Jordskott", a także w filmach pełnometrażowych "IRL", "Dryads", "Den Allvarsamma Leken", czy wreszcie w filmie "Förtroligheten" Williama Olssona. Rozpoznawalność przyniosła jej pierwszoplanowa rola w serialu platformy Netflix – "The Rain" oraz filmie "Młodość Astrid".

Uznawana jest za jedną z najbardziej intrygujących aktorów młodego pokolenia w kinie skandynawskim.W 2018 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie otrzymała nagrodę European Shooting Star przyznawaną 10 najciekawszym młodym aktorom kina europejskiego.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 czerwca 1993

miejsce urodzenia: Kopenhaga, Dania

wzrost: 165 cm

W 2018 roku otrzymała nagrodę European Shooting Star na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. 
Ma troje starszego rodzeństwa: siostrę Astę August oraz przyrodnią siostrę ze strony matki Agnes Östergren i przyrodniego brata ze strony ojca Andersa Frithiofa Augusta.     
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones