Film

Young Frankenstein

1974 1 godz. 46 min.
7,6 12 324
oceny
7,6 10 12324
4 758
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"id":"7960","linkUrl":"/film/M%C5%82ody+Frankenstein-1974-7960","alt":"Młody Frankenstein","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/79/60/7960/7371749.2.jpg"}
Wnuczek doktora Frankensteina dziedziczy majątek oraz tajemnice szalonych eksperymentów dziadka.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Amerykański naukowiec i chirurg, doktor Frankenstein (G. Wilder) przez wiele lat wypierał się pokrewieństwa ze swoim sławnym i kontrowersyjnym przodkiem Baronem Von Frankensteinem. Pewnego dnia przypadek sprawił jednak, że młody naukowiec postanowił kontynuować dzieło posądzanego o szaleństwo dziadka. Doktor Frankenstein poświęcił sięAmerykański naukowiec i chirurg, doktor Frankenstein (G. Wilder) przez wiele lat wypierał się pokrewieństwa ze swoim sławnym i kontrowersyjnym przodkiem Baronem Von Frankensteinem. Pewnego dnia przypadek sprawił jednak, że młody naukowiec postanowił kontynuować dzieło posądzanego o szaleństwo dziadka. Doktor Frankenstein poświęcił się stworzeniu istoty doskonałej, idealnego człowieka o potężnej budowie fizycznej i genialnym umyśle. Prawie mu się to udało... Scenariusz filmu oparto na motywach powieści Mary W. Shelley "Frankenstein".

boxoffice
$86 273 333 w USA
budżet
$2 800 000
na podstawie
Mel Brooks (materiały do scenariusza, historia) / Gene Wilder (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
Crossbow Productions / Gruskoff/Venture Films / Jouer Limited
data produkcji
1974
tytuł oryg.
Young Frankenstein
inne tytuły
Młody Frankenstein Polska
Więcej...
Podczas gry w darta jedna z lotek trafia w 7, a pozostałe lądują blisko środka. Gdy inspektor Kemp podchodzi do tarczy lotka z 7 znika.
W scenie, gdy mieszkańcy wioski zbierają się, by wymierzyć sprawiedliwość na zamku doktora Frankenstein , zegar na wieży wskazuje godzinę 10.30. W kolejnym ujęciu jest godzina 10.00.
Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles i Santa Monica (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Byłem w kinie na tym filmie ....

  Jaberwoocky1

  ......około 20 razy.:-) Szliśmy na wagary, na dworze lało --to gdzie iść jak nie do kina. Kin we Wrocławiu było 15 i ...5 filmów . Czasami to w trzech kinach obok siebie leciał ten sam film. Dla mnie Młody Frankenstein to historia dzieciństwa i wczesnej młodości. Płakałem ze śmiechu na ... więcej

 • Bardzo lubię ten film! A Igor był najlepszy

  Van_der_van ocenił(a) film na 8

  ma ktoś może jakiś link skąd to sciągnąć?

 • 10/10

  MajorKajzer ocenił(a) film na 10

  Nieczęsto wystawiam taką ocenę, ale ten film to komediowe mistrzostwo świata. Nie przypominam sobie żeby jakakolwiek współczesna komedia tak mnie rozbawiła. Feldman rewelacyjny !

 • Ta scena w której kamerdyner i frankenstein dyskutowali o wymowie nazwiska

  Avenalle

  spowodowała że mnie brzuch rozbolał ze śmiechu ;p

 • W sumie durna komedia i parodia.

  Bodzepor ocenił(a) film na 8

  Ale kilka scen powoduje, że zawsze płaczę ze śmiechu - pierwsza rozmowa Frankenstina i Ajgora. No i oczywiście wszystkie te jego miny, z tą, którą walnął, gdy udawał świeże zwłoki na półce. Poza tym jeszcze Frau Blucher i reakcja koni na nią, oraz akcja u pustelnika.