film

Młody Frankenstein

Young Frankenstein
1974
1 godz. 46 min.
7,6 13 222
oceny
7,6 10 1 13222
5 433
chce zobaczyć
6,7 7
ocen krytyków
Wnuczek doktora Frankensteina dziedziczy majątek oraz tajemnice szalonych eksperymentów dziadka. Więcej Mniej
Młody Frankenstein zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Amerykański naukowiec i chirurg, doktor Frankenstein (G. Wilder) przez wiele lat wypierał się pokrewieństwa ze swoim sławnym i kontrowersyjnym przodkiem Baronem Von Frankensteinem. Pewnego dnia przypadek sprawił jednak, że młody naukowiec postanowił kontynuować dzieło posądzanego o szaleństwo dziadka. Doktor Frankenstein poświęcił sięAmerykański naukowiec i chirurg, doktor Frankenstein (G. Wilder) przez wiele lat wypierał się pokrewieństwa ze swoim sławnym i kontrowersyjnym przodkiem Baronem Von Frankensteinem. Pewnego dnia przypadek sprawił jednak, że młody naukowiec postanowił kontynuować dzieło posądzanego o szaleństwo dziadka. Doktor Frankenstein poświęcił się stworzeniu istoty doskonałej, idealnego człowieka o potężnej budowie fizycznej i genialnym umyśle. Prawie mu się to udało... Scenariusz filmu oparto na motywach powieści Mary W. Shelley "Frankenstein".

boxoffice
$86 273 333 w USA
budżet
$2 800 000
na podstawie
Mel Brooks (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Crossbow Productions / Gruskoff/Venture Films / Jouer Limited
tytuł oryg.
Young Frankenstein
inne tytuły
Podczas gry w darta jedna z lotek trafia w 7, a pozostałe lądują blisko środka. Gdy inspektor Kemp podchodzi do tarczy lotka z 7 znika.
W scenie, gdy mieszkańcy wioski zbierają się, by wymierzyć sprawiedliwość na zamku doktora Frankenstein , zegar na wieży wskazuje godzinę 10.30. W kolejnym ujęciu jest godzina 10.00.
Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles i Santa Monica (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych