Le petit lieutenant

1 godz. 50 min.
6,6 202
oceny
6,6 10 202
197
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":267849,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Le+petit+lieutenant-2005-267849/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Młody porucznik
 • irish23_faurepavane ocenił(a) ten film na: 6

  Rozumiem,że na świecie istnieją często krzywdzące stereotypy.Jednak fakt,że temu Polakowi,pijakowi dano nazwisko Walesa jest moim zdaniem nie na miejscu.To tak jakby Polacy zrobili film i francuskiej prostytutce dali nawisko d'Arc.Pomijając to jaki mamy stosunek do Wałęsy jest on symbolem wolności a nie pijańśtwa.Jest tysiąc innych nazwisk polskich.Dla mnie to zwykłe chamstwo i prostactwo Francuzów.

 • DamaMarcia ocenił(a) ten film na: 8

  irish23_faurepavane Dokładnie... Bardzo niezręczne i niesmaczne. Właśnie chciałam napisać to samo co Ty - nie musieli wybierać akurat "Walesa".
  Albo to pytanie: "Skąd Walesa miał tyle pieniędzy?"

 • użytkownik usunięty

  Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • DamaMarcia ocenił(a) ten film na: 8

  Przepraszam, ale tak się składa, że absolutnie nie pasjonuję się polityką więc nie zamierzam się wdawać w jakieś dysputy kto był sprzedawczykiem a kto agentem, co zresztą de facto nie ma nic wspólnego z komentowanym filmem. Pozdrawiam :)

 • Goha2013 ocenił(a) ten film na: 6

  irish23_faurepavane Zgadzam się. To nie jest częste nazwisko i kojarzy się każdemu Polakowi jednoznacznie. Zdecydowane przegięcie. Niezależnie od tego, kto jak ocenia osobę Wałęsy, to był on prezydentem kraju, a zatem reprezentantem całej Polski. Ciekawe, jak zareagowałyby inne kraje w podobnej sytuacji.
  Może niech jakiś polski reżyser zrobi film z żulem o nazwisku np. Mitterrand ;P

 • irish23_faurepavane ocenił(a) ten film na: 6

  Goha2013 O to właśnie chodzi. Pomimo, że sam oceniam Wałęsę w sposób niejednoznaczny jest on symbolem naszego kraju. I należy go szanować chociażby z tego względu. Pomijaj inne powody.