PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 214 065
ocen
7,2 10 1 214065
8,5 50
ocen krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Reszta scenografii i kostiumów też świetna, plus doskonała muzyka i zdjęcia.

Kali_12

Ja bym to określił inaczej. Cały ten pojazd jest rewelacyjny. Człowieka przechodzą ciary jak oni zagrzewają do boju. A co z bębniarzami z tyłu pojazdu, a co z rewelacyjnym nagłośnieniem ...ale ludzie widzą pajaca w czerwonej kiecy i buchającą ogniem gitarę tylko.

ocenił(a) film na 7
maradakam

Od razu pajaca... Owszem, cały pojazd jest ekstra, ale pomysł gtarzysty bujającego się na łańcuchach?! Najlepszy!

ocenił(a) film na 5
annalicja

Zdecydowanie. Oderwany od rzeczywistości, świetnie zmontowane najazdy na tą postać.

ocenił(a) film na 5
duzers78

Ten film był tak rzeczywisty jak Duda w południowej Afryce...jakim cudem ten gitarzysta nie robił nic innego po za graniem???? co za patologiczny muzyk.

ocenił(a) film na 8
Dawid7000

Tak samo jak bębniarze np. w wojnie secesyjnej, tylko bębnili wystukując rytm, często ginęli. Więc motyw zaczerpnięty z życia, wbrew temu co byś chciał, aby było.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
MokraDraska

Równie dobrze mozesz naśmiewać się z debilizmu teatru, nic prawdziwego, wszystko sztuczne. Ten film to radość dla oczu i docenienie kunsztu efektów specjalnych. Zrobienie czegoś takiego, operatorka kamery, dzwięk i montaż to mistrzostwo swiata i to bez CGI. Bez efektó i przerostu formy nad treścią byłby to film o niczym. I tylko tyle zachwytu. Więc MokraDraska zluzuj stringi bo na tym forum są ludzie bardziej inteligentni od Ciebie.

ocenił(a) film na 1
stadnicki82

Oh, idę się popłakać, tak mi dowaliłeś.

MokraDraska

Oj zupełnie nie potrzebnie bo z twojej wypowiedzi wynika...że jesteś kretynką

ocenił(a) film na 9
maradakam

Połączenie bebniarzy z tym kolesiem z futurystyczna gitara, kosmos. Pojazdy ekstra, film dal mi pozytywnego kopa w tyłek, Miller zdeklasował konkurencje jeśli chodzi o kino akcji.

ocenił(a) film na 9
wujaniek

Dokładnie, Miller zniszczył konkurencję. FF7 ze swoimi efektami w CGI i przyciąganiem ziemskim na poziomie tego z Księżyca, wydają się po tym filmie kinem dla kur domowych. Szkoda tylko, że wyniki Box Office tego nie oddają :-/

ocenił(a) film na 10
icenumerocinq

Oddadza za to LATA wypozyczen na Netflixie, edycji Blue-Ray, 3d, kolekcjonerek i tak dalej - kiedy o filmach ktore dzis lepiej radza sobie w kinach nikt nie bedzie pamietal :)

rozkminator

zgadzam się, postać gitarzysty to totalny kosmos, niesamowita wisienka na wspaniałym torcie !
świetna scena, gdzie po walce i sporym oberwaniu gitarzysta jak tylko dorwał się do gitary, zaraz znowu zaczął grac. Wyglądało to, jakby całą adrenalinę natychmiastowo wyrzucił z siebie gdy tylko dorwał się do gitary zaczynając grać ;)) Piękne.
Film wybitny.
Czyżby szykował się jakiś naprawdę dobrych filmów ? Mad Max, Interstellar, Człowiek ze stali, Ex Machina, Więzień Labiryntu, Wiek Adeline - kurcze, a to tylko kilka z " ostatnich " filmów głównie science fiction. Naprawdę, jestem bardzo zadowolony z takiego stanu rzeczy ;)))
Pozdro!

ocenił(a) film na 4
b4rt3k0pl0

Jezusie maryjny, jak taki wtórny i przewidywalny chłam ktoś określa mianem 'wybitny', to już naprawdę ręce i wszystko opadają.

ocenił(a) film na 9
kola666

Ojj... to chyba nie będę mógł Pana/Pani określić mianem wybitnej.

ocenił(a) film na 4
Whoever_2

Zaprawdę tnę się szarym mydłem :)

ocenił(a) film na 9
kola666

Cięcie się szarym mydłem powoduje spadek ciśnienia we krwi, co z kolei może prowadzić do wcześniej wspomnianego 'opadania'.

W ramach rehabilitacji i stabilizacji krążenia, zalecane są 2h kina akcji.

kola666

a ja się z Tobą zgadzam...przewidywalny i nic specjalnego

ocenił(a) film na 10
montaro11

Co Ty pieprzysz ? Jaki przewidywalny? Przeczytaj sobie władce pierścieni a potym obejrzyj sobie film... o jakiej przewidywalności ty gadasz wogóle???
Poprostu tego badziewia aż czytać nie mogę. Akcja filmu się toczy ... za każdym razem zmienia kierunek, aż do happy endu który i tak wynikł ze zmiennych okoliczności...ogarnij sie

ocenił(a) film na 10
Whoever_2

Oj... chyba Cię nie lubię ?!

kola666

dokładnie...

ocenił(a) film na 4
kola666

Potwierdzam, chłam to idealne określenie. Dziwię się, że coś takiego robi na ludziach wrażenie. Toż to nawet fabuły nie ma... Tylko akcja, akcja i akcja, ani chwili wytchnienia. No po prostu źle się to ogląda.

qiks33

"chlam" to lekka przesada . Wybitny owszem nie jest , ale kto powiedzial ze ten film taki mial byc . Napewno jest dobrze zmontowany , kostiumy sa zajebiaszcze a fabula chociaz nie niesie zadnego glebokiego przeslania to jest klarowna a calosc oglada sie bardzo fajnie . Generalnie film jest dla fanow gatunku , a ktos kto ogladal starego Mad Maxa z Gibsonem to raczej sie czegos takiego spodziewal . Oczywiscie technika poszla do przodu wiec i efekty wspolczesne ale ktos kto nie lubi takiego gatunku niech nie oglada .

ocenił(a) film na 4
mystycpizza

Z większością się niestety nie zgodzę, ale już nie będę się rozpisywał na ten temat. Jeśli chodzi o pozytywy, no to rzeczywiście kostiumy i sceneria są na odpowiednim poziomie. Aktorzy nie mieli się za bardzo jak popisać swoimi umiejętnościami, bo scenariusz im na to nie pozwalał. Charlize dała radę, a Hardy dał ciała.
Może rzeczywiście oglądałbym ten film z innym nastawieniem, gdybym wcześniej obejrzał poprzednie części. Oczekiwałem całkiem innego filmu ... no i się przeliczyłem, a postapo jest akurat jednym z moich ulubionych gatunków, nie tylko w przypadku filmów, więc moje oczekiwania były spore.

qiks33

Luzik. Jak zawsze rzecz gustu . Każdy znajdzie cos dla siebie . Mi się podobało , Tobie mniej no i git . Chodzilo mi tylko ze film nie jest tragiczny , a powiem szczerze ze tragicznych niewypalow jest mnóstwo a tego filmu bym do tego wora nie wrzucil no ale jak mówiłem rzecz gustu

ocenił(a) film na 6
mystycpizza

Jak ktoś oglądał starego Maxa to się spodziewał Maxa. A nie głosów, pseudorosterek i gaworzenia o odkupieniu

ocenił(a) film na 8
qiks33

Podejrzewam qiks że jak byś oglądał dobry film relacjonujący bitwę pod Kurskiem to też byś narzekał na brak fabuły . Toć by się tam tylko do znudzenia z czołgów strzelali . Oświecę cię, fabuła tu była prosta ot zwykła ucieczka od niegrzecznego wodza . Rozumiem że w tym filmie klasy R zbyt trudne było się tego domyślić . No ale tak to bywa w filmach tak innych od kina Bergmana czy prostoty przekazu Allena .

ocenił(a) film na 10
qiks33

I wątek romantyczny mógłby być bardziej rozwinięty...

ocenił(a) film na 7
qiks33

Czytamy ze zrozumieniem - użytkownicy zachwycają się Panem z gitarą ;-)

ocenił(a) film na 8
kola666

jak na film akcji to na prawdę zasługuje na wysoką ocenę patrząc na ten gatunek więc nie wiem kolego dlaczego nazywasz to chłamem. Który twoim zdaniem film akcji nie jest chłamem i jest o wiele lepszy?

ocenił(a) film na 1
kola666

Dokładnie! Takiego syfu ze świeca szukać, a debile się tu rozpływają nad nim jak nad żydo-jezusowo-odbytniczą świętością.
Dostał ode mnie 1, tylko dlatego, że nie ma ZERA!!!

ocenił(a) film na 5
b4rt3k0pl0

"Film wybitny."

Nasza cywilizacja upada w szybszym tempie niż akcja na tym filmie..

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
wujaniek

Film slabiutki, gdyby nie efekty nie byloby co wspominac.

ocenił(a) film na 6
theart

Nie, no wizualnie śliczny. Fabularnie zmusił mnie do rozpoczęcia chemioterapii.

użytkownik usunięty
theart

"Film slabiutki, gdyby nie efekty nie byloby co wspominac."
Transformers 3 - 10/10

Ta...

Lepiej: "Planeta Singli" 8/10 ;)

ocenił(a) film na 10

No bo wątek romantyczny słabo rozwinięty, już tłumaczyłem ;)

maradakam

właśnie poproszę o namiary muzyki te bębny, bo są rewelacyjne, szłam z takim sobie nastawieniem, a tu muzyka rewelacyjna, świetnie dobrana i film mi się bardzo z podobał :)

ocenił(a) film na 7
isw138

Zaskoczył mnie film bębny i gitarzysta przy głośnikach no i ta scena co uciekli taki kawał drogi i postanawiają wrócić. Efekty specjalne, samochody przerobione i ten klimat. bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 9
maradakam

Mi gitarzysta i bębniarze jednoznaczenie skojarzyli się z bębniarzami na galerach. W takim rozumieniu ich rola jest jak najbardziej uzasadniona. Rola motywacyjna, utrzymująca tempo i jedność w dzialaniu zespołu poprzez odpowiednie utrzymanie rytmu.

maradakam

nie, ja się nie zgadzam..

maradakam

brakiem fabuły został spaprany film.. Tom Hardy nie dał rady ..
to co było w mad maxie 2 jest do niepowtórzenia..

ocenił(a) film na 9
Galaxyman

Acha tak,akurat,to jest wkasciwie 2 czesc odnowiona ale doskonale,teraz 2 czesc przy tej nowej jak stare buty znoszone,moze byly dobre ale kiedys.

ocenił(a) film na 7
maradakam

Zastanawiam się, czy to nie był sam Junkie XL, który robił muzykę do tego filmu.

ocenił(a) film na 10
ZaRaz2001

Nie, Doof'a zagrał Iota
http://www.filmweb.pl/person/Iota-1840817

maradakam

Gdzie tam, bębniarzy też zauważyłam, świetny pojazd i podkład muzyczny.

ocenił(a) film na 10
maradakam

Oglądam,a raczej słucham setny raz.MISTRZOSTWO ŚWIATA!

ocenił(a) film na 8
Kali_12

http://film.onet.pl/wiadomosci/mad-max-na-drodze-gniewu-kim-jest-szalony-gitarzy sta-ktory-skradl-scene-tomowi-hardy/ne4f64

ocenił(a) film na 8
krav

gitarzysta wymiata!!!!! ;-)













Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones