Kokuriko-zaka Kara

1 godz. 31 min.
7,4 8 515
ocen
7,4 10 8515
4 533
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"type":"film","id":607794,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kokuriko-zaka+Kara-2011-607794/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Makowe wzgórze
  • Bachus_3 ocenił(a) ten film na: 7

...ze wszystkich filmów studia Ghibli, jeden ze słabszych obrazów. Na plus duża dawka Japonii,
    serwowana w znakomitej formie i klub studencki Latin House - szczególnie scena gdzie
    bohaterka odwiedza go po raz pierwszy. Na minus hmm... scenariusz szczerze powiedziawszy
    nudnawy i mocno naiwny i również bardzo mała ilośc smaczków do których Studio Ghili mnie
    przyzwyczaiło, czy to w postaci dziwnych kreacji stworzeń etc. (poza wspomnianym Latin house),
    czy tych małych detali codziennego życia uchwyconych w genialny sposób, czy też samej animacji i
    ręcznie rysowanych teł. Daje 7/10.

• Nashael ocenił(a) ten film na: 8

Bachus_3 Tak, widać jak na dłoni, że nie rysowana już z taką pasją i dokładnością. Bardzo uboga w detale w porównaniu do innych bajek.
    Jednak opowieśc choć naiwna - bardzo smutna.

• Witek_13 ocenił(a) ten film na: 9

Nashael Zabawnie brzmią słowa: "widać jak na dłoni", spod klawiatury, kogoś kto nawet nie widzi, że to nie jest "bajka".

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

Bachus_3 Widziałam kilka filmów studia Ghibli i akurat ten, póki co, najbardziej mi się podoba. Na drugim miejscu jest u mnie "Ponyo".

• tpiapiac ocenił(a) ten film na: 7

Bachus_3 A mnie uchwycił właśnie swoją "zwyczajnością". Opowiada o realnym problemie dziewczynki, która tęskni za ojcem. Odbudowa dzielnicy łacińskiej to zdaje się wątek poboczny - jak dla mnie, znika na tle pierwszego, co oczywiście każdy może odbierać inaczej.

• misoshiru ocenił(a) ten film na: 8

Bachus_3 trudno się wcisnąć ojcu perfekcjoniście do dziedziny. tyle powiem, a Goro gratuluję pięknego filmu.
    http://kotaku.com/hayao-miyazaki-is-one-tough-critic-1736009...

• Rysio9742 ocenił(a) ten film na: 7

Bachus_3 Masz dużo racji. Ale dla mnie te "nudniejsze" filmy Studia Ghibli mówiące o codzienności mają w sobie jakoś tak więcej duszy i tym mnie ujmują. Może to tylko moje wrażenie