PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=867995}

Malcolm i Marie

Malcolm & Marie
6,7 23 780
ocen
6,7 10 1 23780
5,7 35
ocen krytyków
Malcolm i Marie
powrót do forum filmu Malcolm i Marie

Lecz nawet jako sztuka teatralna to dzieło mogłoby być mało interesujące, bo nie ma tutaj żadnych ciekawych zwrotów. Jest za to nadmiar dialogów, przez który widz może łatwo się pogubić. Bywają ciekawe przemyślenia, czasami można się uśmiać, ale w ostateczności te rozmowy nie prowadzą do zbytnio fascynujących rozwiązań fabularnych i wszystko to sprawia wrażenie bałaganu. W porządku, konwersacje w codziennym życiu i związki takie bywają, lecz czemu robić od razu z tego 100-minutowy film? Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że języka filmowego jest tu naprawdę mało i że Levinson nakręcił ten obraz głównie po to, by przyszpilić krytykom i branży filmowej, do tego przy okazji dodając jakieś zawirowania relacyjne. Czarno-białe zdjęcia są chyba tylko po to, byśmy mieli wrażenie, że obcujemy z jakimś wielce artystycznym dziełem. Tak, fajnie wyglądają, ale jednak nie widzę większego sensu, by stosować taką "kolorystykę" we współczesnym dramacie.

Zendaya i młody Washington są tym, co w szczególności broni "Malcolma i Marie".  Wypadli świetnie, lecz to przede wszystkim 24-letnia gwiazda "Euforii" zasługuje na największy aplauz, owacje na stojąco czy wszelkie nagrody.  Syn Denzela jest niewiele słabszy, lecz wydaje mi się, że gra trochę na jedną nutę.
Zendaya pokazuje całe spektrum wszelkich emocji i bez żadnych słów potrafi je ukazać w niesamowicie efektywny sposób, dzięki doskonałej mimice.  Jej intonacja również robi wrażenie.  Naturalna i niewymuszona gra.

oboje są słabi, Zendaya bezpłciowa a młody Washington może bardzo chce dobrze grać ale do ojca mu jeszcze daleko, film zyskałby trochę gdyby wzięto aktorów z nieco większą charyzmą, chociaż nie wiem czy dużo by to pomogło przy miernym scenariuszu

ocenił(a) film na 5
marckoza

Prawda

ocenił(a) film na 4

ogólnie się zgadzam, oprócz oceny aktorskiej tej panny - zły wybór, zdecydowanie rola dla kogoś starszego, poza tym natłok tekstu, widz zostaje zbombardowany ilością, co potęguje zobojętnienie (odbiorcy) niezależnie czy coś za tym idzie, czy nie

ocenił(a) film na 4

Jakieś banalne te dialogi. Niby o ważnych sprawach, a jakoś płytko. Niby miało być gorzko, a wyszło za słodko. I brak dozowania jakiegokolwiek napięcia, wszystko na jednej nucie. Do tego raz mowa o zdradzie , raz o krytykach filmowych i oczywiście roznegliżowane ujęcia bohaterki - no bo były niebędne ... hmmm...
Jak dla mnie poza piekną formą w tym filmie nie ma prawie nic. Zastanawiałam się nad tym, co napisał Tomasz Raczek, że może to kwestia tego, że bohaterowie się kochają. Ale jakoś film mnie do tego nie przekonał. Nic, pusto. Jaki ich pretensje mają wpływ na ich relację i wzajemne uczucia ? Jak ta kłótnia wpłynie na ich związek w przyszłości ? Pusto....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones