PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=185752}

Malowany welon

The Painted Veil
7,6 55 369
ocen
7,6 10 1 55369
5,9 11
ocen krytyków
Malowany welon
powrót do forum filmu Malowany welon

niespelna tydzien temu widzialam "Malowny Welon". Film byl wspanialy. poruszyl mnie do glebi.jeszcze dlugo po tym jak sie skonczyl nie moglam dojsc do siebie niby na pozor banalny ale jak bardzo prawdziwy... Mozna w nim znalesc ponad czasowe pytania. Pytania o wartosc wybaczania... o wartosc relacji miedzy kobieta a mezczyzna.
Dwoje ludzi doprowadzonych do ostatecznosci pod wplywem wstrzasu w postaci zdrady traca zludzenia na temat siebie samych... w otoczeniu tragedii objawiaja swoje prawdziwe oblicza, ucza sie siebie od nowa. Postac grana przez Edwarda jest niezwykle zlozona podczas jak akcja filmu sie rozwija odslania on kolejne poziomy jego osobowosci: Na poczatku zdystansowany do swiata intelektualista na pozor kochajacy swa zone, ponizony przez nia staje sie msciwy i okrutny wobec niej ale ma takze w sobie wiele czulosci i oddania. Dopiero jak oboje znajduja sie w centrum strasznej tragedi jaka jest epidemia cholery zaczynaja sie doceniac. Kitty widzac oddanie i poswiecenie swego meza do pracy zaczyna zdawac sobie sprawe ze w koncu odnalazla swa milosc ktorej tak bardzo pragnela czuje ze jest szczesliwa szkoda tylko ze stalo sie to tak pozno... napewno nie jedno krotnie do niego bede wracac...

ocenił(a) film na 10
JAAAAAAAAAAAAAAA

zapewniam Cie, że będziesz wracać, ja obejrzałam go pierwszy raz kilka miesięcy temu, miałam szczęście niedługo po premierze i od tego momentu widziałam go już kilkakrotnie. Co więcej za każdym razem odkrywam w filmie jakis nowy smaczek i wiem że to nie ostatni raz jak go właczam, a poza tym genialna ścieżka dzwiękowa, piekne zdjęcia, dzięki którym dialogi staja się niepotrzebne. Edward Norton co tu dużo mówić- jest klasa dla siebie samego i moim zdaniem najwybitniejszym aktorem w tym przediale wiekowym, świetna Naomi Watts- bardzo eteryczna. Mam nadzieję, że Painted Veil przyciągnie trochę ludzi do kin, sama mam zamiar się wybrać do kina, jak na każdy film z Nortonem:)
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones