PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689561}
5,9 5 831
ocen
5,9 10 1 5831
4,9 15
ocen krytyków
Manglehorn
powrót do forum filmu Manglehorn

Ciekawa jestem, czy Wam też się wydaje, że film był pełen symboli, które się przewijały w trakcie filmu. Same klucze to już znaczące przedmioty. W kilku momentach pojawiają się balony (nawet na obrazie w biurze syna Manglehorna).
Mimowie, w znaczących momentach filmy chyba oznaczają niemożność lub nieumiejętność komunikowania myśli i uczuć. Wydaje mi się, że żadna scena nie była przypadkowa. Nie mam tylko pomysłu co do tych arbuzów w scenie wypadku. (Co ciekawe w wypadku uczestniczyły tylko kobiety.....)
Film generalnie strasznie mocno mnie poruszył, ku mojemu zdziwieniu, nawet w momentach obiektywnie mało emocjonalnych. Al Pacino - mega talent.

ocenił(a) film na 10
Sammy_Jo

mysle, ze scena wypadku z arbuzami oznaczala mniej wiecej przechadzke przez zycie ala wsrod innych kobiet, maja juz milosc za soba (kolor arbuzow, na dodatek rozwalone, dosadne)

ocenił(a) film na 9
kochamAndzie

ciekawa interpretacja, dzięki. Całkiem możliwe, że właśnie taki był zamysł tej sceny....

ocenił(a) film na 10
Sammy_Jo

do uslug :)

ocenił(a) film na 8
Sammy_Jo

Zauważyliście, w historiach z balonami, że:
- mim próbował pociągnąć balon i udawał, że to wymaga ogromnego wysiłku - jakby balon był ciężki i stawiał opór;
- potem Angelo powiedział wnuczce, żeby puściła balon, że z innymi nie będzie mu smutno;
- pod koniec filmu mimowi uciekają... dwa związane balony.

Może pójdę za daleko w domysły, może reżyser nie miał tego na myśli, ale mi dobrze z taką interpretacją, że to jakaś ewolucja bohatera.
Najpierw jest sam, uciekający od świata, ludzi, robi wszystko by się do niego nie zbliżyli. Potem zaczyna odczuwać potrzebę kontaktu z ludźmi ('balon, któremu nie będzie smutno z innymi', w dodatku w rozmowie z synem akcentuje czym jest samotność, a mówi o sobie). A na koniec dwa związane balony: pojednanie się Angelo z ludźmi w tym z synem i z Dawn.

ocenił(a) film na 9
MajaAdamowicz

super interpretacja. Mam wrażenie, że trafnie to zrozumiałaś. W tym filmie nie było raczej przypadkowych scen. Nabrałam ochoty, by znów go obejrzeć, dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones