PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143515}

Maria Antonina

Marie Antoinette
6,5 59 536
ocen
6,5 10 1 59536
6,5 16
ocen krytyków
Maria Antonina
powrót do forum filmu Maria Antonina

Strasznie zaburzone proporcje. Najpierw niemal 2/3 filmu omawiane są problemy seksualne
rozwiązane po 6 latach małżeństwa królowej i króla, następnie ze 2 sceny gry w kości i wściekły
lud u bram...Coppola zrobiłaby lepiej koncentrując się na wybranym wycinku biografii M. A. albo
jeśli koniecznie chce robić film o jej życiu-bardziej skupić się na proporcjach.

Tym bardziej, że po drodze mamy naprawdę kilka bardzo ciekawych kwestii, które zaważyły na
takim, a nie innym postrzeganiu królowej. Bajeczne sumy wydane na Petit Trianion, wielki wzrost
znaczenie Diany de Polignac i jej rodziny czy afera naszyjnikowa....

A w filmie? Od rozwiązania problemów w sypialni-praktycznie nic, nawet rewolucja urwana na
samym początku. O czym ma być ten film to chyba tylko Coppola wie, bo fabuła jest równie
absurdalna co ścieżka dźwiękowa.....

ocenił(a) film na 5
vivi86

W filmie była też zaczepiona sprawa Polski, ale na zasadzie komentarza Marii "co mnie to obchodzi" i kropka. :)
Muzyka akurat mnie nie raziła, bardziej zdziwiła kiedy w podczas napisów końcowych usłyszałem idmowy kawałkek Aphex Twin'a.

vivi86

Vivi86 zgadzam się 100%

karolinacelina

Film ogólnie słaby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones