PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=389597}

Martwa dziewczyna

Deadgirl
4,4 10 224
oceny
4,4 10 1 10224
Martwa dziewczyna
powrót do forum filmu Martwa dziewczyna

Zrobię z siebie blondynkę, bo nie chce mi się w przypadku "dzieła tej klasy" oglądać powtórnie.
Czy tylko mi się wydawało, że finale kolesie pogryzieni i wypatroszeni przez zombiaczkę są znów cali, ładni i zdrowi? A związana laska wygląda dość zdrowo, jak na nową zombiaczkę? Kto miałby ją zresztą pogryźć i zarazić, bo zombiaczka nr 1 chyba tego nie zrobiła?

ocenił(a) film na 7
aklekot

Hm... z tego co pamiętam to na końcu tylko ten Richie był cały i zdrowy. Związana laska po prostu nie była nową "zombiaczką", zresztą niby czemu miałaby się nią stać? Została po prostu przywiązana przez tego kolesia.

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

Co do Richiego się zgadzam, bo reszta się już nie pojawiła, ale moim zdaniem, "związana laska" - jak ją nazywacie :p była nową zombiaczką..we wcześniejszej scenie ona już umierała, a J.T zaproponował, że jeszcze ją może ugryźć, póki nie jest za późno (póki jeszcze żyje), a ponieważ sam był już zarażony, to zaraziłby także ją i stała by się zombiaczką, ale nie umarłaby. Przynajmniej ja to tak odebrałam, ale oczywiście mogę się mylic...Faktycznie "związana laska" wygląda lepiej niż jej poprzedniczka, ale może po prostu Richie o nia bardziej dbał - ładnie ją ubierał, mył itd...no i może jeszcze nie zdąrzyła się zacząć psuć :p

ocenił(a) film na 6
siersciooch

Chłopak kochał ją chciał ratować jednak słowa ''dorośnij Richi'' uświdomiły mu że ona ma go gdzieś i nic z tego nie będzie. Jak nie tak to tak. Załamał się i pewnie doprowadził do ugryzienia jej. No i koniec piękna i młoda była tylko jego.

Tetris101

Czy gdyby ją kochał to postąpiłby tak jak postąpił?
Moim zdaniem był zauroczony w niej ze względu na jej powierzchowność.
To jak płytkie było jego uczucie widać pod koniec filmu, gdy SPOILER robi z niej swoją seksualną niewolnicę.

ocenił(a) film na 7
Marelciaaa

To co teraz napiszę może być dla Ciebie szokiem. Rozumiem, że wciąż żyjesz w świecie jednorożców, kucyków i tęczowych kociaczków i wierzysz w romantyczną postać miłości, której miłość zwycięża wszystko, wszystkich, wszędzie i zawsze. Niestety, muszę Cię rozczarować. Miłość ma kilka poziomów i kilka rodzajów. Miłość jest wypadkową intymności, pasji i zaangażowania. Ricki przejawiał wszystkie trzy. Intymność- chciał być z nią blisko, pasja - zobacz ile na nią patrzył i myślał oraz zaangażowanie - ryzykował życiem, aby ją ratować. A co ona miała w zamian dla niego, gdy powiedział jej, że ją kocha: "Dorośnij, Rick". Zburzyła jego świat, zrównała z ziemią jego nadzieję i podeptała pragnienia. Nie dziwota, że się załamał. A przy załamaniu nerwowym, gdy człowiek ma sekundy na podejmowanie decyzji- miłość gra rolę drugoplanową, choćby i płomienna szekspirowsko-mickiewiczowska. Także daruj sobie swoje wypociny.

ocenił(a) film na 4
siersciooch

on ją nie ugryzł, tylko pchnął nożem -.- a całe zakończenie odebrałam tak, że to tak jakby się nie wydarzyło, J.T w ogóle nie istniał i reszta też tylko on z tych zaangażowanych w całą sprawę, a ten Richie porwał tą rudą, czyli krócej mówiąc nikt z tych ludzi zaangażowanych w tę sprawę nie istniał, tylko Richie i ruda, ta którą kochał. ktoś zrozumiał? xD

ocenił(a) film na 1
fajnynick

Ciekawi mnie na jakiej podstawie wyciągasz tego typu wnioski.

ocenił(a) film na 4
GothicRomance

po prostu obejrzałam film :p

ocenił(a) film na 1
fajnynick

Ja również i zwyczajnie ciekawi mnie co poddało Ci tego typu pomysł. Moim skromnym zdaniem obraz nie uzasadnia tego typu interpretacji.

ocenił(a) film na 5
GothicRomance

Po prostu chłopak w końcu miał dziewczynę tylko dla siebie, i w końcu był szczęśliwy.

użytkownik usunięty
fajnynick

Następnym razem oglądaj filmy bez wspomagaczy. Siersciooch idealnie zobrazował zakończenie filmu. A co do mnie to może i film z przesłaniem ale wybaczcie te wszystkie sceny z zombiefilią przesłoniły jego przekaz dlatego moim zdaniem to jedno wielkie nieporozumienie.

ocenił(a) film na 7

Nieporozumieniem są Twoje wywody o tym filmie. Typowo kobieca ekspertyza, zero argumentów, zero faktów, same emocje. Nieporozumieniem jest też 10/10 dla Maczety, 8/10 na RE: Afterlife i 9/10 dla Sherlocka Holmesa. Ocenianie filmu na zasadzie: nie rozumiem=głupi=1/10 jest przejawem wyłącznie niedojrzałości kinematograficznej. Więc lepiej nie oceniaj wcale, nie niszcz ocen obrazów, ktoś zasugeruje się Twoją biegunką umysłową i nie obejrzy filmu, który moim zdaniem warto obejrzeć.

Ten film to nie zombiefilia, to nie film o gwałceniu, to nie film o zwyrodnialcach. To film o uzewnętrznianiu najciemniejszej strony każdego człowieka, niespełnionej miłości i załamaniu nerwowym, okraszone odrobiną krwi. Film amatorski, za grosze, jak dla mnie bardzo udany projekt.

użytkownik usunięty
Saddam_filmweb

Ty masz chłopcze swoje zdanie ja mam swoje. Dałam argument czemu moim zdaniem film jest nieporozumieniem. Skoro nie zrozumiałeś mojego komentarza to nie pouczaj innych o tym, że nie rozumieją filmów.

Saddam_filmweb

"Typowo kobieca ekspertyza, zero argumentów, zero faktów, same emocje."
o, ktoś tu ma mały problem kobietami które maja swoję zdanie?

"Ocenianie filmu na zasadzie: nie rozumiem=głupi=1/10 jest przejawem wyłącznie niedojrzałości kinematograficznej."
może nie wszytscy mają ochotę pocić się na forum pisząc rozprawki

" filmu, który moim zdaniem warto obejrzeć"
prooooooszę......

ocenił(a) film na 7
fajnynick

Nie wydaje mi się, żeby J.T. i cała reszta w ogóle nie istnieli. W tak dziwnych filmach jest to możliwe, ale tutaj nie wydaje mi się, żeby tak właśnie było. Richie przywiązał ją, bo chyba uznał, że tylko w ten sposób będzie razem z nią. Tak to zrozumiałem.

ocenił(a) film na 7
fajnynick

Bejsbolista i John bili na parkingu Rickiego i Wheelera, więc zarówno Rickiego, jak i Wheeler, jak i bijący ich John i bejsbolista musieli istnieć, na całą sprawę zareagowała Joanna więc to tylko potwierdza, że wszyscy istnieli. Wheelera do kryjówki przyprowadził właśnie JT, Wheeler z nim rozmawiał i przychodził gwałcić zombie (jak to brzmi), z JT rozmawiali także John i bejsbolista, czyli JT również istniał. Twoja teoria o schizofrenii głównego bohatera upadła.

ocenił(a) film na 4
fajnynick

Nie obraź się, ale jesteś kretynem. Nie wiem jak można w ten sposób zrozumieć ten film? Oczywiście, że stała się tą jak ją nazywacie zombiaczką, bo jak sobie wyobrażacie, żeby przeżyła z nożem w plecach? Wy myślicie w ogóle?

ocenił(a) film na 10
aklekot

Weźcie się łaskawie odwalcie od Candice (Joann w filmie) , możliwe ,że ją Richie umył ,bo myślał ,ze ona nie żyje i chciał ją pochować tam ,gdzie zginęła.??;p Wiem ,to nie ma sensu ,ale kochał ją w końcu ,tak.?? A poza tym ,mnie dziwi tylko to ,ze ona jest przywiązana ... Jakby wiedzieli ,ze stanie się Zombie ,jak Pani Brzydka ;D Ale osobiście uważam ,że zakończenie dało mi nadzieję ,ze będzie druga część filmu...Piękna taka laska przywiązana do łóżka ..i nagle otwiera oczy i koniec filmu..No ,czy to nie jest intrygujące.??

ocenił(a) film na 8
Valtor_666

"Pani Brzydka" zanim chłopcy ją postrzelili i zaczęli regularnie gwałcić i bić, wyglądała normalnie (no poza jej przerażającym wychudzeniem). Za pewnie to i tak było spowodowane tym, że ktoś tam ją jednak przywiązał... kto wie ile czasu już tam leżała, co się z nią działo podczas gdy szpital jeszcze działał. Film nie miał pokazywać kolejnej historyjki o Zombie, bo to nie to było tutaj najważniejsze. Film moim zdaniem obnaża zwierzęce instynkty, które człowiek kryje w sobie bardzo głęboko. Była to jakaś istota, oni obdarli ją ze wszystkiego, z godności, z wolności, ze spokoju. W drastyczny sposób acz trafnie twórcy filmu ukazali to co się dzieje na świecie. Ludzi się traktuje przedmiotowo, wykorzystuje się ich, niekiedy pozbawia się wszystkiego, poniża i powoli wyniszcza.

Co do dziewczyny z końca filmu, definitywnie została "Martwą dziewczyną", odpowiednia dbałość i pielęgnacja Richiego o nią raczej powinna utrzymać ją w nienagannym stanie .

aklekot

Ugryzł ją JT (zaproponował w kocowych scenach). Pytanie tylko co się stało z kolegami-zombiakami? Głowy im pomiażdżył? A ten z flakami na wierzchu? Kto go "dobił"?

ocenił(a) film na 5
aklekot

Też zastanawiam się nad tym co się stało z chłopakiem Joann i J.T. W końcu "Martwa dziewczyna" ich ugryzła i też powinni stać się "zombiakami".
Ogólnie film mi się podobał, a szczególnie jego mroczny klimat. Lubię filmy, w których jest wiele niewyjaśnionych momentów i po ich obejrzeniu nasuwa się dużo pytań, jak np. co wgl ta "Martwa dziewczyna" robiła w podziemiach, kto ją tam przywiązał, w jaki sposób stała się zombie . Myślę że film warty jest obejrzenia.

ocenił(a) film na 3
aklekot

Dokładnie było widać, że Joann stała się kolejną "deadgirl". Poza tym, moim zdaniem, film jest chory i bez sensu. Morał z tego taki, że niewyżyci faceci hetero powinni się leczyć u seksuologa. Wybaczcie, ale NIKT o zdrowym umyśle nie zachowałby się w ten sposób.

ocenił(a) film na 4
Micek09

beznadzieja,liczylam na cos lepszego

agilla19

Genialny ! A ta panienka wyżej to chyba liczyła że przez cały film będzie grupowy z zombie... Poczytajcie wyżej , ludzie dobrze tłumaczą. Ten film ma przesłanie... to nie jest rekin/pirania/potwór z głębin... ludzie !

ocenił(a) film na 5
Micek09

Każdy tak mówi, dopóki nie znajdzie deadgirl w swoim typie. xD

aklekot

Tą rudą dziewczynę podobno ugryzł JT, ponieważ ta Martwa dziewczyna ugryzla tego faceta, a że ten JT wsadził tej rudej coś w brzuch i ugryzł ją żeby ona przeżyła... No przynajmniej ja tak zrozumiałam, chociaż ta Joann teraz jest tą martwą... A ten Ricki był żywy dlatego że ta martwa dziewczyna nic mu nie zrobiła, ponieważ on chciał jej pomóc, a reszta nie żyła co gwałcili tą martwą

ocenił(a) film na 5
Grzegolec88

Koniec filmu jest oczywisty i nie ma co tu wyjaśniać ...

ocenił(a) film na 2
aklekot

Film nie zawiera żadnej logiki, chociaż by absurdalna sytuacja z zarażaniem. Zarażony gościu z ugryzionym penisem umarł, to dlaczego ugryziona kobieta ma nie umrzeć?

ocenił(a) film na 4
aklekot

Ugryzł ją chyba ten gość co byl najbardziej napalony. Dla mnie generalnie film jest popieprzony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones