PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31583}

Marty

7,2 2 725
ocen
7,2 10 1 2725
7,1 9
ocen krytyków
Marty
powrót do forum filmu Marty

...ledwie się mógł opędzić od żon, a miał ich aż 5. Tyle bodaj co nasz Niemczyk. Zakłóciła mi ta świadomość odbiór, może tak pół serio zakłóciła, jak mucha brzęcząca przez chwilę w czasie oglądania filmu. A kto wie, czy (wbrew obiegowym przekonaniom) jeśli jakiś rzeźnik mając wielki talent artystyczny nie zrealizuje się jako artysta, to może wygra w sensie życiowym, pozostanie przy jednej żonie (i proporcjonalnie rzeźniczka przy mężu)? Może i Borgnine "nie skorzystał z okazji, by siedzieć cicho" (tak kiedyś powiedział Chirac o Polsce) - może mógł zostać w marynarce wojennej, choćby jako rzeźnik pokładowy, miałby jedną piątą żon.

ocenił(a) film na 6
Wydmin

A jego filmowa partnerka dwukrotnie zamężna (aż sprawdziłam) - a niby taka maszkara :) Swoją drogą zawsze zastanawiam się, co czują aktorki obsadzane w takich rolach.

ocenił(a) film na 8
KingaNur

Ona w się nie była taką maszkara.

KingaNur

Swoje robi też charakteryzacja czy brak upiększeń, a upiększeń jest dużo w filmach, na czym żerują kolorowe portale czy pisemka, bo lubią artykuliki pt." Zobacz najpiękniejsze aktorki bez makijażu". Bywają też dziwne kobiety, raz interpretowane jako brzydkie, innym razem jako piękne, o oryginalnej urodzie, np. Agata Buzek, która była modelką, a na jej filmwebowym profilu czytałem wpisy godne "Pudelka", że "jaka brzydka". Jako długo praktykujący fotografię i kochający malarstwo powiem: Buzek ma bardzo ciekawą twarz, o oryginalnej urodzie (tu ma znaczenie też sylwetka, tworzy ciekawą całość), twarz "plastyczną", bo właśnie łatwą do prezentowania jako brzydka, ale i jako oryginalnie piękna. Twarz aktorki z "Marty'ego" mimo wszystko była regularna, a przy innym makijażu, świetle, fryzurze, nawet grze aktorskiej (gdyby grała uwodzicielkę) to może by zagrała pociągającą kobietę...

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Ale Ty masz problemy...

Ewiatko

Jeśli ktoś nie ma problemów, nie żyje. A są problemy niby, że zacytuję fragment powyższej mojej recenzji, "mucha brzęcząca przez chwilę w czasie oglądania filmu". Nie jak Pershing, koleżanko, nie jak rakieta Pershing.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Kolego, są problemy prawdziwe, wtedy musimy się z nimi zmagać i nie ma wyjścia, ale Ty sobie sam stwarzasz problemy. Jak lubisz, możesz sobie dywagować, że gdyby wyimaginowany rzeźnik postąpił taki i tak, to miałby jedna piąta żon, ale nie twoja to rzecz oceniać ile Borgnine miał żon, miał ile chciał, ale żeby to zakłóciło Ci odbiór filmu, to już śmieszne jest.

Ewiatko

Nie każdy post jest 1:1. Nie każdy czuje bluesa, zwłaszcza ten, kto już kiedyś starł się ze mną w polemice i trzyma troskliwie urazy. Usztywniony, traci czucie bluesa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones