film

Marysia i Napoleon

1966
1h 54m
7,1 2 314
ocen
7,1 10 1 2314
6,5 2
oceny krytyków
Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach: współczesnym i historycznym. Do Warszawy przyjeżdża na stypendium młody francuski historyk. Zakochuje się w pięknej Polce,... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Marysia i Napoleon zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach: współczesnym i historycznym. Do Warszawy przyjeżdża na stypendium młody francuski historyk. Zakochuje się w pięknej Polce, studentce historii sztuki. Na ścianie dworku w Walewicach wiszą portrety Napoleona Bonaparte i szambelanowej Marii Walewskiej, wielkiej miłości cesarza, wykorzystującej jegoAkcja filmu rozgrywa się w dwóch planach: współczesnym i historycznym. Do Warszawy przyjeżdża na stypendium młody francuski historyk. Zakochuje się w pięknej Polce, studentce historii sztuki. Na ścianie dworku w Walewicach wiszą portrety Napoleona Bonaparte i szambelanowej Marii Walewskiej, wielkiej miłości cesarza, wykorzystującej jego względy do wstawienia się za ojczyznę. Para współczesnych bohaterów dostrzega swoje uderzające podobieństwo do postaci historycznych i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki parokrotnie przenosi się w czasy napoleońskie, gdzie wciela się w rolę Napoleona i pani Walewskiej. A że nie wszystko w tej opowieści pokrywa się z faktami podręcznikowymi - złóżmy to na karb niedostatecznej wiedzy oraz poczucia humoru pary współczesnych kochanków. W ich romansie, bowiem role zostały odwrócone zgodnie z charakterem nowoczesnej polskiej dziewczyny z roku 1966- równie pięknej jak ta z roku 1806, lecz niezależnej i świadomie dysponującej swą urodą oraz losem.

na podstawie
Andrzej Jarecki (sztuka) (niewymieniony w czołówce)
studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
Marysia i Napoleon
inne tytuły
Maria and Napoleon Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Walewicach, Warszawie oraz Jabłonnie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

A jak znakomicie zagrany! Brawo pani Beato i brawo Gustaw!

Holoubek mistrz nad mistrze, poza tym plejada świetnych aktorów, mamy się czym szczycić.

NASTęPNY DOWóD żE MAKLAKIEWICZ TO GENIUSZ AKTORSTWA

to naprawde calkiem zgrabny film! Bardzo dobre aktorstwo, widac ze aktorzy znakomicie sie bawia grajac swoje role... Holoubek bardzo dobrze wcielił sie w role Bonapartego, a Beata Tyszkiewicz wyglada az za dobrze ;)
To smutne, ale dzis taki film jest niemozliwy... smutne czasy nastały dla rzeczy dobrych....

raczej

ocenił(a) film na 6

dla amatorów polskiego kina lat 60-tych, i dla legendarnych aktorów (m.in. Kobieli i Holoubka). Dobra rola Szambelana (gra go aktor jeszcze z czasów kina międzywojennego).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones