PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7580}

Masakra w dniu świętego Walentego

The St. Valentine's Day Massacre
6,7 677
ocen
6,7 10 1 677
6,3 3
oceny krytyków
Masakra w dniu świętego Walentego
powrót do forum filmu Masakra w dniu świętego Walentego

Pierwszy wpis:)

ocenił(a) film na 5

Film nie przypadł mi zbytnio do gustu chociaż fajnie zrealizowany w niektórych fragmentach
np. końcowa scena gdzie ludzie capone zabijają rywalizację, aby objąć pozycje lidera w
Chicago. Moja ocena to 5/10

ocenił(a) film na 5
Rambo_94

Odniosłem wrażenie, że film to nieco chaotyczny i brak w nim jakiegoś ostatecznego szlifu. Ponadto postaci jest bardzo dużo i to postaci które są faktycznie istotne, a w paru scenach nie było jasne która ze stron, którą wystrzeliwuje. Dobrze, że jest narrator przedstawiający najważniejszych bohaterów, bowiem bez tego czerpanie przyjemności z oglądania byłoby bardzo ograniczone, zwyczajnie człowiek zastanawiałby się kto jest kim. Dużo strzelaniny, fabuły trochę mniej (szkoda, bo kilka wątków można było mile rozbudować). Zdjęcia średnie, a muzyka dobra. Ogólnie można zobaczyć, ale bez szału.

ocenił(a) film na 5
ukyo_tachibana

Mnie także film nie powalił na kolana, choć brałem poprawki na poziom Rogera Cormana więc nie oczekiwałem zbyt wiele. W moim odczuciu najwyżej 5/10. I drobna ciekawostka: strzelanina w dniu św. Walentego miała miejsce w lutym 1929 r, tymczasem zabójcy dokonujący egzekucji strzelają w filmie z Thompsonów w wersji M1 produkowanych od ... kwietnia 1942 roku.

ocenił(a) film na 7
Rambo_94

Ale postać Capone'a ciekawiej przedstawiona niż w filmie z 1975 roku. Do tego ładne dekoracje całkiem. Może brakuje trochę budowania napięcia i nastroju, lecz mimo tego ogląda się całkiem przyjemnie. Dodatkowo użycie narratora okazało się bardzo dobrym pomysłem, bo dzięki temu rozjaśnia on sens filmu. Jak ktoś lubi gangsterskie klimaty, to powinien obejrzeć.

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

Jak ktoś lubi gangsterskie klimaty to owszem, film się spodoba, ogólnie średnio-jakis bez klimatu ten film.

ocenił(a) film na 5
Roy_v_beck

Film slaby. A postac Capone zostala najlepiej przedstawiona przez Roda Steigera w filmie Al Capone z 1959 roku.

Rambo_94

10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones