PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34939}

Maska Czerwonego Moru

The Masque of the Red Death
6,8 2 405
ocen
6,8 10 1 2405
7,6 5
ocen krytyków
Maska Czerwonego Moru
powrót do forum filmu Maska Czerwonego Moru

Film bardzo klimatyczny i ciekawy. Nigdy nie miałam przyjemności poczytań któregokolwiek z opowiadań Poego, więc nie wypowiem się jak bardzo ten film jest związany z jednym z nich, nie mniej sam film był dobry. Mamy tu nakreślony wątek zarazy, czczenia szatana, tyranii władcy a wszystko to wplecione niejako w średniowieczne czasy. Według mnie Vincent Price świetnie odegrał rolę okrutnego księcia- bezlitosny dla poddanych, pogardliwy dla przyjaciół i wpływowych ludzi, żądny zabawy i uciechy kosztem upokarzania ludzi, a nawet zabijania ich. Czyste zło, które czciło szatana. Trochę niezrozumiały jest dla mnie wątek Francesci, która wydawała się być zafascynowana osobą księcia Prospero, choć przecież był takim okrutnikiem, więził jej ojca i ukochanego. Nie mniej film był niezwykle klimatyczny i ciekawy, polecam.

PorwaneTrampki

Akurat to nie jest skomplikowane. Franczeska to prosta ale i urodziwa kobieta z ludu. Ona chciała uwolnić ojca i brata czyli swoje najbliższe osoby i powiedziała że jak oni zginą to Prospero również. Ona się zainteresowała tymi wartościami ponieważ chciała się wkupić w łaskę władcy aby jakoś uwolnić swojego brata. Ona była w stanie nawet oddać siebie aby to zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones