PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112}

Masz wiadomość

You've Got Mail
6,8 159 763
oceny
6,8 10 1 159763
6,8 20
ocen krytyków
Masz wiadomość
powrót do forum filmu Masz wiadomość

Klasyka gatunku - Nora Ephron, wielki talent, cudowna scenarzystka :).
Nie jest łatwo stworzyć dobrą komedię - szczególnie romantyczną, taką która zainteresuje i wciągnie, wzruszy i rozśmieszy...nie tylko żeńską część widowni.

Dobrzy aktorzy to nie wszystko. Dobra komedia romantyczna to świetne, błyskotliwe dialogi, dzięki którym nawet ślepy by się uśmiał ( nie wątpię w to, że tak nie jest). Dlatego właśnie uważam, iż ocena 6,8 jest zdecydowanie za niska.

ocenił(a) film na 4
BardzoGrubyMis

Gdyby ocenę można było rozbić na płeć, to podejrzewam że byłoby to 4.6 od facetów i 9.0 od kobiet, czyli średnio 6.8 :)
Mi się ten film kojarzy z n-tym puszczeniem podczas świąt i przymusem jego oglądania (święta spędzam w gronie większej rodziny z przewagą kobiet, w domu gdzie jest 1 telewizor).

ocenił(a) film na 7
sztosik

Taka trochę generalizacja, ale ją rozumiem.

Mój narzeczony oglądał ten film ze mną. Muszę tu dodać, że jak w przypadku "generalizacji" (na męskie lub żeńskie), to gatunek pewnie wybrałby inny...film akcji, kryminał, ect.
A jednak! "Masz wiadomość" rozbawił go wielokrotnie i sam stwierdził, że to bardzo śmieszny i dobry film. Dlatego właśnie uważam, że zasługuje on na wyższą ocenę. Są gorsze "komedie romantyczne", których dialogi nie powalają, gagi są zwyczajnie bezmyślne, a ocena jest często wyższa.
7 - na pewno.
7,2 - ;)

PS....uważam, że gusta filmowe powinno oceniać się poprzez termin "gender" a nie "sex"...ale... czasem...sama ulegam stereotypom :P

BardzoGrubyMis

Jako facet dałem 10.
Ocena 6,8 mnie zdumiewa, dobrze, ze kiedyś nie było internetu i nie mogłem się sugerować ocenami bo bym chyba sobie odpuścił.

Co do piosenki to "Remember" Hary Nillsona bardziej nadaje klimat temu filmowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones