PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7602}
6,9 2 358
ocen
6,9 10 1 2358
Matka swojej matki
powrót do forum filmu Matka swojej matki

Niech mi ktoś powie dlaczego w polskich filmach dialogi są ledwo co słyszalne a wszystko wokół słychać w nadmiarze? Polskie filmy trzeba oglądać z pilotem w rękach (szczególnie kiedy ogląda się je wieczorami i nie chce się obudzić pozostałych lokatorów) bo ciągle trzeba sciszać lub podgłaśniać.

użytkownik usunięty
cHrzanek

Cały film musiałem oglądać właśnie z pilotem w ręku. Tragedia.

ocenił(a) film na 8
cHrzanek

dokladnie, kolejny polski film z takim dzwiekiem tragicznym

Eine_Tolle_Hexe

Też właśnie to oglądam i zwróciłam na to uwagę, masakra.

ocenił(a) film na 7
cHrzanek

Mam te same odczucia, to dotyczy większości polskich filmów.

cHrzanek

masz racje .. ledwo co mozna bylo zrozumiec

Janda rewelacyjna w tej roli !!

cHrzanek

cHrzanek, na ten problem polecam zakup tunera DVBT i oglądanie filmów z napisami dla niesłyszących. Fakt, że nie wszystkie produkcje kinowe mają taką opcję ale polskie kino i owszem. Wczoraj oglądałem film "Człowiek z marmuru" z napisami .Też miewam takie przypadłości, że ledwo co rozumiem dialogi. Włączam napisy i w miarę jest dobrze (nie najlepiej gdyż napisy czasami nie pokrywają sie z słowem mówionym przez aktora tudzież są uszczuplone)

djadamus

Ja tak oglądam filmy po angielsku z angielskimi napisami, albo nieanglojęzyczne z angielskimi napisami, bo jak czegoś nie zrozumiem ze słuchu to doczytam

A co do "Matki..." to też w kilku momentach ledwo co słyszałem.

cHrzanek

Dźwięk tragiczny - przez to nie obejrzałem filmu i może wrócę do niego innym razem :/

cHrzanek

Wreszcie ktoś o tym napisał.
Dźwięk w polskich filmach (generalizuję) to jakaś straszna katastrofa od dekad i nic się w tym nie zmieniło właściwie do dziś.
Nie badałem bliżej tego tematu ale to musi być jakieś dziadostwo gdzieś głęboko, dawno temu zasiedziałe branży produkcji filmowej i pleniące się dalej beztrosko, chyba tylko dzięki znajomościom.
Staram się nie podniecać ale to jest więcej niż skandaliczne.
Proponuję utworzenie tu listy "fachowców", których dorobek podziwiamy.
Idąc tropem (Stuhr i film ostatnio obejrzany przeze mnie choć nie w całości a równie skandaliczny w przedmiocie tego wątku),
podaję pierwszego specjalistę:
1.
Stefan Chomnicki ( http://www.sti.com.pl/pieniadze/stefanch.htm ). Niestety, ten pan zapomniał w punkcie "wady" dopisać "Brak znajomości wykonywanego zawodu".
( oraz: http://www.filmweb.pl/person/Stefan+Chomnicki-385997 )
W wolnych chwilach będę dopisywał i do tego Was zachęcam.

użytkownik usunięty
cHrzanek

też sie nad tym zastanawiałam szczególnie źle słychać kiedy mówią szeptem a w tle leci muzyka którą słychać doskonale nawet zbyt doskonale.... to ścieżka dźwiękowa jest główna a tłem są dialogi... przydałby sie lektor :) wg mnie w montażu lepiej by było podgłosić nawet za mocno głosy aktorów a ściszyć muzykę chyba, że to jakiś film gdzie głównym motywem jest muzyka ale w innych przypadkach lepiej nie słyszeć ścieżki dźwiękowej i dźwięków pobocznych niż aktorów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones