PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33996}

Matrix Rewolucje

The Matrix Revolutions
7,1 218 998
ocen
7,1 10 1 218998
5,1 19
ocen krytyków
Matrix Rewolucje
powrót do forum filmu Matrix Rewolucje

Zastanawiałęm się nad jego śmiercią, jak i przeżyciem, aż dotarłem do pomysłu, który wszystko rozwiązuje.
Gdzieś na internecie znalazłem info o tym, że scena końcowa nawiązuje do Chrystusa, Neo to postać mesjanistyczna i takie tam.
Znalazłem na to sporo dowodów:

- Architekt mówił, że inni ludzie zostaną uwolnieni. A więc inni nie umarli, a skoro spotkał ich taki sam los jak Neo, on też w pewnym sensie nie umarł (tylko w Matrixie)
- Wyrocznia mówiła, że jeszcze go zobaczą
- Maszyny odnosiły jego ciało jakby do ludzi
- Skoro są nawiązania do Jezusa, to jest opcja powrotu ;)

No i kminiłem sobie nad tym, jak mógłby "wrócić". Uznałem, że skoro jego ciało jest martwe, a przeżył w Matrixie, to może został wsadzony do jego nowej wersji, widocznej pod koniec... Jeśli tak, to stałby się czymś w rodzaju świadomego programu, jak Smith. Z filmu już wiemy, że taki program, może przeniknąć do prawdziwego świata. Wszystkie myśli, emocje i wspomnienia w matrixowym "ciele" istnieją, więc wystarczy, że zadzwonią do Neo w Matrixie, a słuchawke podstawią pod jego (lub inne) martwe ciało, raczej jego.
Wtedy Neo powraca z chorymi oczami i staje się bohaterem.

Wywra

Słyszałem że Wachowscy planują reboot serii rodzaj remaku. Tylko po co?

ocenił(a) film na 7
ramzes1981

Dużo jest plotek w internecie, watpie w to, chociaż byłoby okej

Wywra

No właśnie, plotki choć też jestem tego zdania że mogłoby być fajnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones